Už troubějí

Verze pro tisk |

Vernisáže k různým výstavám se v České Lípě konají poměrně často. Pouze jednou do roka ale pořádá Okresní myslivecký spolek výstavu loveckých trofejí za uplynulý rok.

Výstava se každoročně a tedy i letos koná v prvním patře Kulturního domu Arbes. Výstavu je možné navštívit tento víkend až do nedělního podvečera. Slavnostně ji pak odtroubil ve čtvrtek dopoledne myslivec a člen Big bandu cl Karel Steiner.

„Výstavu pořádáme i proto, aby byl přehled o tom, kolik jaké zvěře bylo v českolipských honitbách za rok uloveno a zda-li se tak stalo v souladu se zákonem,“ říká Petr Matička, který je předsedou myslivecké komise. Chráněnci svatého Huberta jsou na plody své práce náležitě pyšní a pochvalují si stavy zvěře na Českolipsku. Myslivci odstřelují hlavně kusy, které mají buď vrozenou, nebo úrazem způsobenou vadu paroží. Taková vada se totiž následně projevuje i na jejich potomstvu. Na výstavě jsou rovněž trofeje ze zvěře, kterou porazila auta.

Mysliveckou profese je potřebná. Myslivec je lesní hospodář a hlídá pořádek v lese. Se sbíráním trofejí je to trochu odlišné. Mnozí občané považují trofeje za přinejmenším kontroverzní dokument o nakládání člověka s přírodou. I ten, kdo v sobě podobné úvahy nosí, by ale asi výstavu navštívit měl. Už proto, že na místě budou po celou dobu přítomni zkušení myslivci, kteří zodpoví návštěvníkům nejrůznější otázky ze své profese.

Nahoru