Věřím, že budeme bojovat o co nejlepší umístění

Verze pro tisk |

Přípravné období před nadcházející sezonou skončilo a v sobotu čeká na českolipské hokejisty první mistrovské utkání na ledě Sokolova. V následujícím rozhovoru hodnotí trenér Pavel Lassig přípravné zápasy, vyjmenoval také všechny posily, které do našeho týmu před začátkem nového ročníku přišly.

V neposlední řadě rovněž prozradil, na co se v trénincích jeho mužstvo nejvíce zaměří. Na otázku, jaké jsou cíle do následující sezony, odpověděl: „Základ je dostat se do play off. Věřím svému mužstvu, že budeme bojovat o co nejlepší umístění.“

Vy jste byl před sezonou jmenován hlavním trenérem poté, co odešel Jan Zachrla. Co to pro vás znamená?

Je to pro mě mnohem větší zodpovědnost, práce a nové zkušenosti.

Zatím nemáte k sobě žádného asistenta. Budete nějakého hledat nebo si vystačíte sám?

Hledání asistenta je v kompetenci manažera klubu.

Máme za sebou šest přípravných utkání. Jedna výhra, jedna remíza a čtyři porážky. Jak byste zhodnotil přípravu z pohledu těchto výsledků?

Na výsledky se moc nedívám. Spíš se soustředím na optimalizaci sestavy a sehranost mužstva. Zaměřuju se i na pozorování nových hráčů a na základě poznatků je zařazuju do sestavy.

A jak byste zhodnotil přípravu z pohledu předvedené hry na ledě?

Vzhledem k tomu, že jsme ani jeden zápas neodehráli v kompletní sestavě, tak si myslím, že jsme některá utkání dobře odehráli, což je pro mě pozitivní zjištění.

Do týmu přišlo hodně nových hráčů. Můžete přesně říct, o koho jde a odkud všechny nové tváře přišly?

Do branky se nám z hostování v Roudnici vrátil Roman Matoušek, který je ovšem momentálně zraněný, a nezapojil se tak s námi do přípravy. Dále budou hájit brankoviště Michal Holeš, který naposledy působil v Hodoníně, a Karel Heneš, jehož poslední štací byl Nový Bydžov. Obranné řady vyztuží navrátilec z Roudnice Miloslav Cafourek, Igor Bátora ze slovenské Prievidze, kanadský bek Mike Auksi a americký obránce Gabe Yeung. Do útoku přišli Jiří Jakeš z Roudnice, Dušan Žember z Prievidze, Petr Macaj a slovenský univerzál s českými kořeny Peter Beneš. Do známého prostředí se vrací Jan Nekvinda. Další zámořskou posilou je kanadský útočník a syn trenéra Washingtonu Capitals Andy Boudreau.

Už delší dobu je známo, že první formaci budou tvořit Jan Šulc, Jan Divíšek a Jiří Jakeš. Máte už představu, jak budou vypadat další pětky?

Představu mám. Se sestavou ale budu ještě hýbat. Sestavu na první mistrovské utkání se Sokolovem upřesním v pátek po tréninku.

V týmu je teď jasná jednička brankář Michal Holeš, kterému kryje záda Karel Heneš. Ovšem až se uzdraví Roman Matoušek, budou tu tři brankáři. Jak budete řešit tuto situaci, neplánujete třeba některého z nich poslat na hostování, případně střídavý start?

Zatím ne. Dokud si nebudu na 100% jistý zdravotním stavem Romana Matouška, tak si tu všechny nechám.

Na co se v tréninku před prvním mistrovským zápasem se Sokolovem nejvíce zaměříte? Bude to téma přesilových her, neboť ty nám moc nejdou?

Přesilové hry budeme nacvičovat nejen před prvním zápasem, ale po celou sezonu. Dále se zaměříme na celý herní systém, který vyplývá z celoplošné obrany a přechodu do rychlých protiútoků.

V loňské sezoně a nyní také v přípravě se scházelo poměrně málo hokejistů.  V Jablonci jste dokonce hráli jen na dvě obranné dvojice a tři útočné formace, do nichž museli ještě naskočit obránci. Myslíte si, že se to bude nadále opakovat nebo co udělat pro to, aby se náš tým scházel v plném počtu?

Děláme vše pro to, aby tyto situace nenastávaly. Chceme mít čtyři kompletní formace.

V našem týmu jsou dva Kanaďané, jeden Američan a také Slováci. Co říkáte na to, že je zde poměrně početná cizinecká kolonie? Bude to týmu ku prospěchu?

Určitě ano. Kanadsko-americká přímočarost a tvrdost skloubená s českou kombinační hrou a slovenskou individualitou a touhou po vítězství mohou přinést ovoce.

Myslíte si, že od Američana Gabe Yeunga uvidíme nějakou bitku?

Jsem o tom přesvědčený, že nějaká bitka proběhne. (smích)

S jakými ambicemi půjdete do následující sezony?

Základ je dostat se do play off. Věřím svému mužstvu, že budeme bojovat o co nejlepší umístění.

 

Nahoru