Arsenal má vysoké ambice, na úvod přestřílel pražskou Aritmu

Verze pro tisk |

Vždy na začátku týdne vám od nynějška budeme přinášet souhrn výsledků českolipských sportovců a družstev. Nebudou chybět ani hodnocení jejich výkonů a krátké rozhovory.

Většina soutěží kolektivních sportů ještě odpočívá "letním spánkem", to však neplatí pro fotbalovou divizní soutěž, v které má velké ambice českolipský Arsenal.

 Fotbalisté České Lípy přivítali o víkendu na svém hřišti pražskou Aritmu. Začátek zápasu byl hodně opatrný. Fotbalisté po dlouhé covidové pauze od mistrovských utkání teprve získávali jistotu na své kopačky. Poté však v 11. minutě nečekaně udeřili hosté - 0:1. Domácím se podařilo srovnat ve 27. minutě po krásné brance Bulejka, který z přímého kopu zamířil přesně do brány - 1:1. Arsenalu se ještě do konce první půle podařilo zvrátit skóre na svou stranu. I tentokrát tomu předcházela standartní situace, přesněji roh, který úspěšně zakončil Petr - 2:1.

Ze střelce Petra se na začátku druhého poločasu stal nahrávač, po jeho přiťuknutí se po zemi trefil Halbich - 3:1.

Jenže hosté se v žádném případě nevzdávali a i oni byli úspěšní po zahraném rohovém kopu - 3:2.

Domácí však tento kontaktní gól nijak nerozhodil a v 67. minutě už znovu vedli zásluhou Blažka o dva góly - 4:2.

Na jejich zisku tří bodů už nemohl nic změnit ani třetí gól Aritmy jedenáct minut před koncem zápasu - 4:3.

 Po utkání jsme vyzpovídali kapitána Arsenalu Ondřeje Vacka. „Určitě bych vyzdvihl, že jsme byli schopni se zvednout po prvním gólu a otočit to na 2:1. Myslím si, že jsme v prvním poločase byli lepší. Druhý poločas jsme začali dobře, ale nepohlídali jsme dvě standartky. Trošku problémem je to, že nejsme moc velcí...Do 60. minuty jsme to kontrolovali, ale pak jsme se ještě báli o výhru,“ řekl českolipský záložník, který si pochvaloval, jak se jeho týmu dařilo ve zmiňovaných standartních situacích. „Rohy byly stoprocentně nacvičené a co se týká toho prvního gólu, který dal Bača, tak si myslím, že mu to ulítlo,“ podotkl se smíchem Vacek, který už prošel několika kluby na Českolipsku (Doksy, Mimoň, Holany či Nový Bor).

Jako správný kapitán by si samozřejmě přál dotáhnout tým v sezoně co nejvýše. „Ambice ze strany vedení jsou do prvních třech míst, takže bychom rádi hráli nahoře. Ale myslím si, že bude potřeba přivést ještě jednoho, dva hráče,“ dodává šikovný středopolař, který očekává, že by se Česká Lípa mohla o vrchní příčky střetnout s Chomutovem, Českým Brodem či Mostem.

 Branky: 27. Bulejko, 36. Petr, 48. Halbich, 67. Blažek – 11. Štohanzl, 61. Bedrna, 79. Troníček.

Sestava Arsenalu: Plechatý – Baláž, Blažek, Provazník, Bulejko – Vacek (88. Verner), Žižka (91. Černý), Šíma – Petr, Díl (73. Malý) – Halbich (91. Berounský)

 V příštím kole zajíždí Arsenal do Brandýsa (sobota 7.8. od 10:15 hod.)

 

 

autor: Alex Neugebauer

foto: Alex Neugebauer

Nahoru