Udělá českolipské FBC výrazný krok v Českém poháru?

Verze pro tisk |

Opět vám přinášíme nabídku sportovních utkání nejen na nejbližší víkend, ale už i na dnešek, kdy se doma představí florbalisté či na pondělí, kdy si pro změnu zahrají zápas před svými fanoušky futsaloví Démoni.

 

FOTBAL

Divize B

Sobota 21. 8. 10:15

FK Arsenal Česká Lípa - MFK Dobříš

 

Krajský přebor

 

Sobota 21. 8. 17:00

Fotbalový Klub Stráž pod Ralskem - SK Skalice u České Lípy

 

Uběhnou tři kola a fotbalisté Stráže si mohou odškrtnout další derby. Po Novém Boru (porážka 0:3)  nyní přivítají hráče Skalice, za kterou v této sezoně nastupuje nový hráč Michal Kulha. „Nic jiného než výhru nebereme,“ říká skalický záložník rozhodně. „Všichni hráči se těší,“ dodává Kulha, který však z rodinných důvodů se tohoto zápasu nebude moci zúčastnit.

Do těch předešlých dvou však nastoupil. V Desné remizoval jeho tým 1:1, doma porazil Višňovou 2:1. „Zápas s Desnou se nám po fotbalové stránce povedl, ale co se týče výsledku, tak ne. Je těžké hrát proti soupeři, který brání v deseti lidech na vápně a jen to nakopává dopředu. Ale i tak bychom si s takovými soupeři měli poradit, protože tým na to máme,“ hodnotí první utkání Kulha a hned se pouští do rekapitulace druhého mače. „A proti Višňové jsme sehráli dva rozdílné poločasy. První byl z naší strany velmi dobrý, tak nějak bychom chtěli hrát. Dva góly do poločasu s dalšími šancemi na skórování. Druhý byl špatný, dostali jsme hned na začátku gól na 2:1, a byli jsme najednou v tlaku a nehrálo se nám dobře. To musíme zlepšit.“

Skalice patří dlouhodobě k nejlepším týmům na Českolipsku a chce to dokázat i v ročníku 2021/22.  „Ambice ve Skalici jsou ty nejvyšší, chtělo by se postoupit. Ale, samozřejmě stát se může cokoliv, je tam pár skvělých týmů, se kterými musíme také počítat, například Turnov nebo Velké Hamry. Máme široký kádr se skvělými hráči, chodí nás hodně na tréninky, které mají velkou kvalitu. Takže uvidíme, potenciál týmu je obrovský,“ pochvaluje si 28letý šikovný středopolař, který v loňské sezoně nastupoval za Doksy.

Složení skalického týmu ho předurčuje k technickému fotbalu, s čímž Kulha souhlasí. „Ano, chceme hrát technický, rychlý, kombinační fotbal, kde nebudeme nesmyslně nakopávat dlouhé balóny, a hlavně chceme, aby se naše předvedena hra divákům líbila,“ dodává českolipský odchovanec.

 

I.B třída

 

Sobota 21. 8. 17:00

SK Spartak Žandov - FK SLOVAN Hrádek nad Nisou 1910

 

Neděle 22. 8. 15:00

FC Kamenice - TJ Jiskra, Vratislavice nad Nisou

 

 

FLORBAL

 

Čtvrtek 19. 8. 19:00

 

V rámci Českého poháru se českolipští florbalisté střetnou na domácí palubovce s pražskými BLACK ANGELS. Pokud by se jim povedlo tohoto superligového soupěře porazit, udělali by výrazný krok k postupu ze skupiny do osmifinále. Oba týmy si v prvním zápase skupiny vedly dobře, Česká Lípa vyhrála na Bohemians 8:4 a BLACK ANGELS si poradili s Karlovými Vary 6:2.

Zápas začíná v 19:00.

„S Blackama jsou vzájemné zápasy vždy nesmírně vyrovnané a jinak tomu nepochybně nebude ani ve čtvrtek. Očekávám tvrdý a férový souboj o první místo ve skupině. Máme za sebou cenné vítězství na Bohemce a věřím, že po náročném víkendovém soustředění budeme dobře na čtvrteční zápas připraveni,“ říká před utkáním nejlepší českolipský střelec posledních sezon Radek Krajcigr.

 

 

FUTSAL

 

Pondělí 23. 8. 20:30

FC Démoni Česká Lípa – Bohemians Praha 1905

 

Přípravné utkání před rychle se blížícím začátkem prvoligové futsalové sezony. V pondělí si Démoni zastříleli v rámci Krajského poháru v utkání s Reasem Česká Lípa 15:0.

 

foto: FBC Česká Lípa

 

Nahoru