Zakázané území a ryzí příroda. Kolo pro život míří do Ralska

Verze pro tisk |

Třináctý díl největšího bikerského seriálu pro veřejnost v Česku zavede cyklistické nadšence do Máchova kraje. Účastníci třetího ročníku akce Ralsko MTB Tour České spořitelny se mohou těšit na trasy vedoucí bývalým vojenským prostorem a po mnoho let netknutou přírodou. Závod se uskuteční v sobotu 3. října.

V prostoru mezi hrady Bezděz a Ralsko bylo v roce 1938 zřízeno záložní mobilizační letiště Československé armády, během války oblast sloužila jako německá základna. Mezi lety 1968 a 1991bylo letiště i okolní lesy znepřístupněny civilnímu obyvatelstvu. Právě pohnutá historie a uzavřenost prostoru posloužila k ochraně ryzí přírody, včetně více než sedmdesát let nenarušených biotopů. Zároveň se zde zachovaly i stovky kilometrů zpevněných cest, které tak tvoří základ cyklistického ráje.

„Závodní trasy B a C patří rozhodně k těm snazším v rámci seriálu. Nedisponují takovým převýšením a jejich větší část vede po zpevněných cestách. Nejnáročnější pasáž mají společnou, a tou je výjezd do sedla mezi Malou a Velkou Bukovou,“ přibližuje Tomáš Pravenec, ředitel komunikace pořádající agentury Petr Čech Sport.

Trasa B měří 54 kilometrů a cyklisté během ní nastoupají 550 metrů, zatímco Céčko je o dvacet kilometrů kratší a nabízí převýšení 440 metrů. Nezávodní Family jízda D vede prakticky po rovině, její délka je 23 kilometrů a představuje ideální možnost pro rodinný výlet.

Po loňské premiéře se mohou cyklisté těšit i na Hradčanský sprint České spořitelny. Závod bude probíhat po celou sobotu na dvou souběžných 300metrových startovacích rovinkách v prostoru letiště, zúčastnit se může každý registrovaný na jakékoliv z tratí Ralsko MTB Tour České spořitelny. V areálu letiště budou v průběhu dopoledne probíhat tradiční dětské závody v šesti věkových kategorií a samozřejmostí je také bohatý doprovodný program.

Podrobnější informace ohledně závodu, včetně map a startovacích časů jsou k dispozici na webových stránkách seriálu www.kolopro.cz.

Nahoru