10. výročí od povodní

U Mimoně vystoupí i Alice In Chains

Verze pro tisk |

Festival Sonisphere, který proběhne na letišti u Mimoně 19. června 2010, se v uplynulých dnech výrazně rozrostl. Pořadatelé potvrdili další kapely a opět se jedná o samá zvučná jména: Rise Against, Alice In Chains, Stone Sour, Volbeat a DevilDriver.

Předprodej na tuto akci pokračuje, omezený počet lístků je možné v sítích zakoupit za 1690,- Kč a cena bude stoupat.
Některé z výše uvedených kapel už účast na české verzi putovního festivalu z Anglie oznamují také na svých domovských stránkách, jako například Rise Against. Kromě nich však pořadatelé upřesňují také DJ sety, které proběhnou na "Saturn Electronic Night Stage".  Po skončení živé hudební produkce se návštěvníci mohou těšit na Dj set Pendulum. Vinyly a přenosky rozpálí do ruda Adam Freeland společně s Johnem B. 
Kromě nově oznámených kapel jsou headlinery festivalu kapely Metallica, Megadeth, Slayer a Anthrax, tedy Velká thrash metalová čtyřka, která vystoupí na jednom pódiu poprvé v historii. Vedle těchto gigantů předvedou svoji show i skupiny Mastodon a Heaven & Hell. Předprodej na festival Sonisphere probíhá v sítích Ticketpro, Ticketstream, Musicticket a také na dalších portálech, které prodávají lístky v zahraničí. Seznam všech prodejních míst i další informace jsou k nalezení na stránkách http://cz.sonispherefestival.net/ .

Biografie nově potvrzených kapel:
ALICE IN CHAINS  (USA)
Kapelu, která je neodmyslitelně spojována s hudebním proudem grunge, založil v roce 1987 v Seattlu kytarista Jerry Cantrell a zpěvák Layne Stalye. Alice In Chains od svého vzniku vydali čtyři studiová alba, tři EP, dva živáky, čtyři kompilace a dvě DVD. Jejich popularita rostla především na začátku devadesátých let, tedy v období rozmachu grunge a kapela se zařadila do populární čtyřky mezi Nirvanu, Pearl Jam a Soundgarden. Debutovali albem „Facelift“, po němž následovalo ještě mnohem úspěšnější album „Dirt“, které kapelu doslova katapultovalo na vrchol popularity. V roce 2002 se kapela v důsledku předávkování frontmana skupiny rozpadla a na scénu se vrátila až o tři roky později. Novým zpěvákem se stal William DuVall, se kterým v roce 2009 Alice In Chains vydali album „Black Gives Way To Blue“.  Skupina prodala více jak 17 miliónů alb a sedmkrát byla nominována na cenu Grammy. Layne Stalye se také dočkal pocty od frontmana kapely Metallica Jamese Hetfielda, který pro zesnulého zpěváka složil píseň „Shine“. Ta se však nakonec na albu Death Magnetic, pro které byla napsána, neobjevila.  

 RISE AGAINST (USA)
Chicagská parta rebelů a nezkrotných punkerů Rise Against se dala dohromady v roce 1999. V jejich prvním, zhruba pětiletém období, kapela vydávala na nezávislém hudebním labelu Fat Wrack Chords, jehož majitelem není nikdo jiný než fontman skupiny NOFX Fat Mike a pod jehož křídly vydali alba „The Unraveling“ a „Revolutions per Minute“. Skutečnou popularitu však kapele přineslo až album „Siren Song of the Counter Culture“, které v roce 2004 vyšlo na Geffenu. O dva roky později, tedy v roce 2006, Rise Against na stejném labelu vydali album „The Sufferer & The Withness“. Poslední album Appeal to Reason vyšlo v roce 2008. Hudba Rise Against je pestrým a energickým hard core punkem s politicky angažovanými texty. Členové skupiny se hlásí k veganství a vegetariánství a jsou aktivními členy v organizaci za práva zvířat PETA.


 STONE SOUR (USA)
Hard rockovou kapelu Stone Sour založili v roce 1992 bubeník Joel Ekman a zpěvák skupiny Slipknot Corey Taylor. Basista a dlouhodobý přítel Taylora Shawn Economaku se ke kapele přidal krátce poté. Stone Sour vystupovali po menších klubech a barech s mnohými kytaristy, kteří se většinou objevovali jen na jednom vystoupení a nebyli platnými členy kapely. V prvních letech 1992 -1994 vydali dvě demo kazety a o rok později, v roce 1995 se ke kapele přidal kytarista James Donald "Jim" Root, který stejně tak jako Taylor hraje také v kapele Slipknot. V roce 1996 vydali demokazetu, z níž použili písničky na debutovém albu se stejnojmenným názvem Stone Sour, které však vyšlo až v roce 2002. Album mělo velmi pozitivní kritiky, které především poukazovaly na různorodost Taylorova hlasu, která se na raných albech Slipknot tolik neprojevila. V roce 2006 kapela vydala album Come What(ever) May, na kterém ve většině písní bubnoval i bubeník Soulfly Roy "Maurice" Mayorga. Zatím poslední kousek s názvem „The Dead Generation“ vyšel v roce 2010. Hudba Stone Sour je melodickým hard rockem, silně ovlivněný ranými grungovými kapelami devadesátých let.

VOLBEAT (DK)
Dánská kapela Volbeat vznikla v roce 1991 v Copenhagenu. Celou tuhle parádu má na svědomí zpěvák Michael Poulsen, který předtím působil v deathmetalové formaci Dominus. Volbeat hrají živelnou fůzi rock 'n'rollu, heavy metalu a rockabilly, dle svých slov inspirovanou legendami jakými byli například Elvis Presley a Johny Cash. Kapela vydává pod hlavičkou holandského vydavatelství Mascot Records a na svém kontě má tři zlatá studiová alba a jedno DVD.  Volbeat vystupovali společně s Metallicou a Megadeth a minulý rok doprovázeli symfonickou metalovou kapelu Nightwish při jejich turné po USA.

DEVILDRIVER (USA)
Groove metalová parta DevilDriver vznikla v roce 2002 ve slunné kalifornské Santa Barbaře. Zpěvák kapely Coal Chamber Dez Fafara nebyl spokojený směřováním své původní kapely a spojil síly s hudebníky naladěnými na stejnou notu. Původně kapelu pojmenovali Deathride, ale vzhledem k existenci několika dalších kapel se stejným názvem a s tím i spojenými tahanicemi o copyright kapela změnila jméno na DevilDrive. První, stejnojmenné album nebylo kritikou hodnoceno kladně a hlavní skladatel Pitts opustil kapelu. Druhé album s názvem „The Fury Of Our Maker's Hand“ získalo mnohem lepší hodnocení a umístilo se na 117 místě v Billboard 200. Kapela vystoupila na Ozzfestu a v roce 2007 a poté ještě jednou v roce 2009 se na Download festivalu zapsala do Guinessovy knihy rekordů za největší Circle pit v dějinách.

Nahoru