1. liga ve volejbale mužů začala

Českolipští "Muži - A" mají odehrané první dva zápasy. V pátek 4. 10. přivítali vítěze minulého ročníku EGE České Budějovice a v sobotu 5. 10. hráli proti tradičnímu soupeři PF Slavia Plzeň. Přečtěte si trenérovo shrnutí.

LOKO – EGE České Budějovice 0:3 (-19,-21,-17)

hráno 70 minut

Hráli: German, Peníška, Bajer, Poživil, Šén, Plachý, Ducháč, Pavlíček, Brychta, Macháček, Pekárek, Kolařík

diváků okolo 100

Do zápasu jsme nastupovali oslabeni o prvního nahrávače Javůrka. Na jeho post zaskočilo naše libero Pavlíček a ve třetím setu junior z Dukly Liberec Kolařík. Dlužno říct, že se své role zhostili dobře, ale Javor to není.

Od začátku na nás soupeř vletěl a ukazoval, kdo je na hřišti pánem. Přestože jsme bojovali, vždy nám borci z Budějovic odskočili o několik bodů a tento náskok udržovali a případně i zvyšovali až do konce setu. Zatímco hosté až na výjimky výborně přihrávali a pak útočili do naší otevřené obrany, my jsme v této činnosti zaostávali a pak jsme se jen těžko prosazovali proti výborným blokům. Protože se za tři sety obraz hry moc nezměnil, přestože jsme míchali se sestavou, prohráli jsme jednoznačně 3:0 a nezískali ani bodík.

LOKO – USK Slávia Plzeň 2:3 (18,-17,19,-19,-10)

hráno 113 minut

Hráli: German, Peníška, Bajer, Poživil, Šén, Ducháč, Pavlíček, Brychta, Macháček, Pekárek, Kolařík

Do zápasu jsme vstoupili dobře. Rychle jsme si vybudovali malý náskok, o který jsme záhy vlastními chybami přišli. Stav byl vyrovnaný do 12:12, pak jsme soupeři znovu odskočili a set jsme v poklidu vyhráli. Ve druhém setu se naše hra výrazně zhoršila. Kupili jsme chybu za chybou a set jsme rychle ztratili. Třetí set měl podobný průběh jako set první, a tak jsme vedli 2:1 na sety. Houpačka pokračovala, znovu přišly naše chyby, některé až fatální, a soupeři jsme dovolili srovnat na 2:2. V pátém setu jsme pořád měli o bodík dva méně, až do stavu 12:10. Pak jsme znovu výrazně chybovali, a set i zápas jsme ztratili.

Hodnocení zápasu trenérem:

Těžko se mně tento zápas hodnotí. Plzeň jsme dneska měli porazit, a místo toho jsme se porazili sami. Špatně jsme blokovali, fatální chyby v poli i v útoku, tím jsme soupeři hodně moc pomáhali. A podání? To byla opravdu katastrofa. Dávali jsme lehká podání, ale dokázali jsme jich zkazit i devět za jeden set a to se pak těžko vyhrává.