Děti z Charity Česká Lípa zvou do svého velikonočního Obchůdku

Verze pro tisk |

Děti z nízkoprahového Klubu Koule NZDM z Charity Česká Lípa opět nabídnou vlastnoručně vyrobené dárky a dekorace v charitativním projektu Obchůdky s Albertem. Cílem akce je usnadnit budoucí vstup do reálného života a zábavnou formou nechat malé obchodníky nahlédnout do světa podnikání. Svůj obchůdek otevřou v pátek 31. března a v sobotu 1. dubna v českolipské prodejně Albert v ulici Borská. Výdělek děti plánují využít na aktivity, které smysluplně podpoří jejich volný čas a naučí je něčemu novému.

Děti z Klubu Koule NZDM se na Obchůdky s Albertem důkladně připravovaly. Po mnoho týdnů vyráběly pro zákazníky dekorační předměty, jako jsou velikonoční věnce, mýdla, svíčky, velikonoční zápichy a další velikonoční dekorace. A teď se už zase těší na komunikaci se zákazníky a samotný prodej.

Na Obchůdky se připravujeme již od února a před startem akce vše pečlivě dolaďujeme. Letos jsou našimi favority pro prodej velikonoční věnce a vonná mýdla s motivem Velikonoc, ale určitě potěší i další dekorace do domácnosti,“ říká Marcela Jeništová, vedoucí nízkoprahového klubu.

Podpořit snahu a zručnost malých obchodníků může každý v pátek 31. března od 14 do 18 a v sobotu 1. dubna od 9 do 15, a to v hypermarketu Albert v ulici Borská v České Lípě.

Když se radost násobí

Již posedmé dávají velikonoční Obchůdky s Albertem sociálně znevýhodněným dětem možnost pochlubit se svojí zručností a kreativitou. Díky nim také získají zkušenosti z oblasti marketingu, komunikace, cenotvorby či finanční gramotnosti. Samy si totiž naplánují, co a jak chtějí vyrábět, zajistí si pořízení materiálu a zastanou i konečný prodej na stánku. Odměnou jim je výdělek, který organizace využijí podle svého uvážení“ říká Kristýna Bernatová z Nadačního fondu Albert, který akci organizuje.

Do Obchůdků s Albertem se letos zapojuje celkem 45 organizací zaměřených na péči o sociálně znevýhodněné děti. Projekt probíhá v obchodech Albert od 25. března do 5. dubna. Přesný seznam Obchůdků je k dispozici na webových stránkách. Dárky a dekorace je možné od 20. března zakoupit také na e-shopu obchudky.nadacnifondalbert.cz.


 


 

Kontakt:

Mgr. Jiří Gottlieber, Charita Česká Lípa, Dubická 992, 470 01 Česká Lípa

Tel.: +420 728 782 024

E-mail: gottlieber@ceskalipa.charita.cz

 

Klub Koule NZDM je registrovaná sociální služba Charity Česká Lípa poskytovaná dětem a mladým lidem ve věku 6 – 26 let pobývajících v České Lípě. Posláním je klient směřující k samostatnosti, integrující se do společnosti tím, že se aktivně podílí na řešení vlastní životní situace. Služba sídlí v Dubické ulici v České Lípě, v loňském roce pracovala se 118 dětmi, které by jinak svůj volný čas trávily na ulici. Více o aktivitách služby a samotné Charitě Česká Lípa na www.ceskalipa.charita.cz.

 

Kristýna Bernatová, Nadační fond Albert, Radlická 117, 158 00 Praha 5 – Nové Butovice

Tel.: (+420) 721 321 044

E-mail: kristyna.bernatova@albert.cz

 

Nadační fond Albert se kromě podpory zdravého stravování a životního stylu v rámci programu Zdravá 5 věnuje i sociální oblasti. Cílem aktivit je zvýšení příležitostí na plnohodnotný samostatný život u dětí a mladistvých v rizikových rodinách a v různých formách náhradní výchovy. Jde o projekty, které se zaměřují na oblast prevence, vzdělávání a rozvoje potenciálu dětí. Tím se zvyšuje jejich šance uplatnit se v dospělém životě. Více informací naleznete na www.nadacnifondalbert.czwww.zdrava5.cz.


 

alt
Nahoru