Mladší dorostenci Lokomotivy si připsali premiérové vítězství

Fotbaloví dorostenci Lokomotivy hostili na svém hřišti celek Meteor Praha B. Starší dorost prohrál 1:4, přičemž jediný gól zařídil po tečované střele Vítězslav Volejník. Mladší vytěžil vůbec první výhru v tomto ročníku, když svého soupeře zdolal 2:1. Branky zaznamenali Petr Mečíř a Vladimír Blažek.

Starší dorost
Před utkáním všichni přítomní uctili minutou ticha oběti letecké havárie, při níž zahynul polský prezident a mnoho dalších členů polské vlády. Trenér Loko Josef Řezáč už nemohl do zápasu nasadit Michala Šindeláře, jenž na Lokomotivě skončil. Po úvodním výkopu diktovali tempo hry hosté, kteří se několikrát dostali do blízkosti Kubínkova brankoviště. Lokomotiva se po chvilce probrala a začala nabírat páru. Tvrdá střela Torby, jenž v den střetnutí oslavil své devatenácté narozeniny, skončila na břevně. Skóre chtěl otevřít také Kamil Opelka, mířil však vedle. Ve 14. minutě předvedli rychlý protiútok Matys s Bulanem, jehož centr sebral Kováč do rukavic. Brankář Meteoru musel být v pozoru i při přímém kopu Procha. Ve 34. minutě šli Pražané do vedení, když Pavel Pittr dostal na hranici vápna pěknou přihrávku a prostřelil Kubínka – 0:1. O čtyři minuty později bylo pro domácí ještě hůř. K zahrání trestného kopu se postavil Míča, jeho pokus byl zblokován na roh. Ten provedl opět Míča, který našel před brankou Jana Frantla, a Kubínek uviděl míč až ve své síti – 0:2.
Do druhého poločasu poslal do hry kouč Loko Řezáč Leoše Zlatníčka a Petra Šandu. Naopak na střídačku posadil Jiřího Beneše, který má problémy s kolenem, a Petra Bulana. Radek Torba se tímto posunul do útoku vedle Štěpána Matyse. Ve 48. minutě se před Kubínka prokličkoval Popelka, ale tentokrát byl strážce českolipské branky pozorný. Následná rána Zlatníčka skončila mimo, stejně tak přímý kop Vinše. V 63. minutě fotbalisté z hlavního města vedli o tři branky, Jan Olah zatáhl útok z levé strany a křížnou střelou k vzdálenější tyči propálil Kubínka – 0:3. Poté uplatnil svůj důraz Torba, ale balón Kováčovi v pokutovém území nesebral. Deset minut nato se do šestnáctky prodral Volejník, vystřelil a obránci Meteoru si jeho pokus srazili do vlastní sítě – 1:3. Poslední gólová akce se odehrála v 83. minutě, kdy Kubínek špatně rozehrál, čehož využil Jan Popelka a do prázdné klece upravil na konečných 1:4 pro Meteor.
LOKO Česká Lípa – Meteor Praha B 1:4 (0:2)
Branky: 73. Volejník – 34. Pittr, 38. Frantl, 63. Olah, 83. Popelka
Rozhodčí: Bohatý – Bukvic, Hnětynka
ŽK: 1:0
Diváci: 30
Sestava LOKO: Kubínek – Proch, Volejník (81. Třešňák), Volešák (69. Kulha D.), Janošec, Beneš (46. Šanda), Vinš, Torba, Šlajs, Bulan (46. Zlatníček), Matys (Mečíř). Trenér: Josef Řezáč
Sestava Meteoru: Kováč – Tancibudek, Procházka, Fiala, Kolinger, Frantl, Pittr, Míča, Popelka, Opelka, Havlík (Homola, Straka, Pilc, Olah, Brom).
Mladší dorost
Na soupisce Lokomotivy chyběl Daniel Kosťun, kterého zlobí stehno. Do první šance se probil Mečíř, jenž nacentroval před Homolu, kde se do míče netrefil Vítů. Následně chtěl Vítů překvapit gólmana střelou z hodně velké dálky, ta však neskončila mezi třemi tyčemi. Po přímém kopu Havla minul balón před brankou pro změnu Mečíř. Ve 14. minutě se již Mečíř mohl radovat, neboť utekl po straně a podél Homoly zakončil – 1:0. O sedm minut později už bylo vyrovnáno. Za ruku Floriána ve vlastním pokutovém území nařídil sudí Bohatý penaltu, kterou bez problémů proměnil Sladký – 1:1. Pozornost Klimenta pak vyzkoušel opět Sladký, tentokrát si na Klimentovi vylámal zuby. Ve 32. minutě měli domácí obrovské štěstí, protože hosté trefili tyč. Vzápětí čaroval Kliment, když tváří v tvář vychytal Adamčeka. První dějství uzavřel hlavičkou do břevna Kallmünzer.
Českolipští nastoupili do druhé půle aktivně, když Mečířova střela jen o centimetry minula Homolovu svatyni. Trestný kop Mišurce orazítkoval horní tyč a ani Adamčekova dorážka se neujala. Na druhé straně si podobně vedl Blažek, jehož centr spadl Homolovi do náručí. V 53. minutě se opět vytáhl Kliment, který vytěsnil Maškovu hlavičku do autu. Sto dvacet sekund nato běžel Mečíř úplně sám na Homolu, ovšem síť za ním nerozvlnil. To se už nedá říct o Vladimíru Blažkovi, jenž se postavil k exekuci přímého kopu a míč zaplachtil za Homolu – 2:1 „Po faulu jsme kopali přímák ze vzdálenosti zhruba třiceti metrů, tak jsem se k tomu postavil a napálil to pod víko,“ popisuje rozhodující moment zápasu Blažek. „Nejvíc jsem rád, že jsme konečně vyhráli,“ dodal. Vzápětí však měli Českolipští opět z pekla štěstí, protože Straka trefil brankovou konstrukci. Uklidňující třetí branku mohl přidat Mečíř, ovšem jeho lob skončil vedle. Poté, co hlavní arbitr Ondřej Bohatý foukl naposledy do píšťalky, vypukl mezi českolipskými dorostenci gejzír radosti, neboť si připsali první vítězství v této sezoně.
LOKO Česká Lípa – Meteor Praha B 2:1 (1:1)
Branky: 14. Mečíř, 59. Blažek – 21. Sladký z pen.