Vědci proti strachu - díl druhý

Verze pro tisk |

Protože je stále komplikovanější sledovat téma a doklikat se na pokračování diskuze, jako autor původního tématu zavádím jeho pokračování.

Výzvu ze 17. srpna 2015 podepsalo 3361 vědců a vědkyň a 8601 dalších osob. - http://www.vyzvavedcu.cz/

(K médiím:) "Svoboda slova patří k tomu nejcennějšímu, co máme. Užívejte ji zodpovědně a citlivě. Historie učí, že strach plodí nesvobodu. Svoboda slova, zneužitá ke lži a očerňování nevinných, zabíjí sebe samu.

Především ale prosíme veřejnost, každého jednoho z vás, tedy nás, o opatrnost v soudech a kritický pohled na svět! Své názory musíme stále znovu konfrontovat s fakty, s vlastním svědomím i obyčejným selským rozumem. Jen tak nepodlehneme primitivním pudům a zůstaneme důstojnými bytostmi obdařenými svobodnou vůlí. Nenechme se manipulovat podvodníky, kteří do nás zasévají falešné důvody ke strachu a sklízejí jeho plody jen k vlastnímu užitku, ať jsou jím hlasy ve volbách či sledovanost médií. Nevěřme každé senzaci. Pamatujme, že čím více je zpráva šokující či děsivá, tím dále bývá od pravdy. Ověřujme si informace, které utvářejí naše názory – mnohdy stačí několik kliknutí na internetu, abychom odhalili lži, tvářící se jako spolehlivé zpravodajství. Neodvracejme se od cizího neštěstí! Je naivní a nebezpečné myslet si, že se můžeme uzavřít před světem a ignorovat jeho problémy. Naopak, čím aktivněji pomůžeme s jejich řešením, tím méně na nás v budoucnu dopadnou. Zajímejme se o dění ve světě, snažme se porozumět skutečným příčinám zla a hledejme způsoby, jak mu společně čelit."

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

- a tímhle jsme končili v prvním dílu:

http://www.respekt.cz/tydenik/2015/40/oddelit-a-donaha?issueId=100019
http://svobodneforum.cz/svedectvi-dobrovolnice-co-se-deje-v-tabore-bela/
http://ziegler.blog.respekt.cz/10-mytu-o-pristehovalcich/

Nahoru

Re: Vědci - díl druhý a s Trumpem začínáme ocenil Putina

http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/382062-trump-ocenil-putina-a-jeho-vudcovske-kvality.html

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

To byl svého času Áda Hitler taky. Nebo Džugašvili.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Přesná připomínka. Jen podotknu, že je to zpráva z dubna (dnes už může být všechno jinak?) - a kromě toho "Velmi těsně za ruským prezidentem skončila jihokorejská raperka CL z kapely 2NE1. Hned po ní dostala nejvíc hlasů americká zpěvačka Lady Gaga, její kolegyně z Barbadosu Rihanna a popová zpěvačka Taylor Swift." Anketa tedy nevypovídá nic o světě, ale jen o čtenářích Time.

Putin má s naším tématem jedinou souvislost: Vojensky podporuje Asada + tím prodlužuje syrskou válku + (i pro nás!) zvyšuje počty uprchlíků, bohužel.

A Trump? Není to jediný nesmysl, který ten šašek tvrdí. Ale copak nemá Putin dost kolaborantů v Česku? Není přece třeba hledat v zahraničí. Taky bohužel. - Z toho může bejt nadšenej leda prosťáček...

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý období amerických šašků

Pane Tichý, co budete psát až ten šašekTrump, nedej Bůh, ty volby vyhraje. Zatím mu Ti prosťáčkové dost fandí.. A když zvolili Obamu, mohou zvolit i toho šaška Trumpa.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Tak zase k věci:

...úplně laicky: jaký smysl má někoho vytáhnout z vlaku, který jede z Vídně do Berlína, na pár týdnů ho zavřít a pak ho nechat odjet dál stejným vlakem?
Nemá to smysl žádný. Důsledkem je jen velká frustrace zadržených lidí, velké náklady z jejich strany (za měsíční pobyt v táboře musí každý člověk včetně dětí zaplatit víc než 7 tisíc korun, pozn. red.), velké náklady ze strany státu.
http://www.respekt.cz/spolecnost/uprchlici-nechapou-proc-jsou-u-nas-zbaveni-svobody

A aspoň něco pro zasmání:
http://nemecek.blog.respekt.cz/perly-politiku-o-uprchlickych-kvotach/

PS: Důkazy, že je Trump šašek, si přece umí najít každej sám. Jen jistým borským politologům to jaksi nedošlo... A americké prezidenty tady snad řešit opravdu, ale opravdu nemusíme :)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Již jsem se zmiňoval,ale dnes na jednání PS to vytáhl poslanec KDU. Za vlády Miloše Zemana se pohyboval roční počet zadržených ilegálních migramtů od 45 do 60 tis.lidí
Zaznamenal to vůbec někdo?Proč tu nebyla ta hysterie? A třetina prý byli muslimové.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Větu,že jakýsi pán opakovaně ukazoval v hospodě na nádraží dopis podepsaný Trumpem,který je ikona a dokonalý příklad amerického úspěchu je možné okomentovat,že držitel toho dopisu, který je opakovaně v hostinci ukazován, je teda dokonalým příkladem neúspěchu. Ukazován je teda ten dopis,ne ten držitel,aby nedošlo k nějaké mýlce.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Čtení pro pošetilé obhájce národních zájmů za každou cenu:
http://svobodneforum.cz/jan-jetmar-co-by-se-stalo-kdybychom-vystoupili-z-eu/

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Tento článek není určen pro mne.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu 2 - Migrační manifest

Konsorcium 18 nevládních organizací, které pracují s migranty, zveřejnilo svůj "migrační manifest". V třicetistránkovém dokumentu shrnulo zásady, jimiž by se podle něj Česko mělo v přístupu k uprchlíkům i jiným cizincům řídit. Navrhovaná pravidla se týkají možnosti migrovat, solidarity a azylu, integrace, sociálních práv, vzdělávání, zaměstnávání i účasti na politice.

http://www.migracnimanifest.cz/cz/index.html
"Migraci lidí považujeme za přirozený fenomén, který je spjat s širšími globalizačními procesy. Migraci nelze plně řídit či zastavit, ale lze ji konstruktivně usměrňovat, a to s ohledem na politické, společenské a ekonomické podmínky státu a také s ohledem na dodržování základních lidských práv všech lidí.
Migrace a nárůst kulturní různorodosti společnosti s sebou nesou jak příležitosti a obohacení, tak různá nedorozumění a konflikty. Harmonické soužití v kulturně různorodé společnosti závisí jak na vůli jednotlivců, tak na nastavení migrační a integrační politiky. V předloženém textu proto navrhujeme nástroje a principy, které podle nás mohou posílit spravedlivé nastavení migrační a integrační politiky, a tím i dobré soužití v kulturně různorodé společnosti."

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Tak ta ikona a dokonalý příklad novoborského úspěchu podporuje Donalda Trampa.To má úspěch ve volbách zajištěn.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu 2 -harmonické soužití v táborech

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/382353-zenam-v-nemeckych-taborech-hrozi-nasili-v-noci-nechodi-ani-na-wc.html

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Z dnešních televizních novin
99.9% Čechů ještě migranta nevidělo.80% z nich se jich bojí.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Kolegovi Doškářovi doporučuju přečíst si cokoli od Philipa G. Zimbarda - a zamyslet se nad tím:
http://davidlacko.blog.idnes.cz/c/469272/luciferuv-efekt-proc-se-z-dobrych-lidi-stavaji-lide-zli.html

Když skupině lidí vytvoříte mizerné podmínky, začnou se (někteří z nich) taky mizerně chovat. Místo divení je třeba ty podmínky co nejrychleji změnit! Ano, Němci současný nápor už nezvládají, ale nezvládla by to SAMA ani žádná jiná země. Svou ignorancí a pasivitou se na tom podílíme taky. Postoj "vidíte, já jsem to přece říkal..." nic neřeší a ničemu nepomůže.

Podobné nebezpečí v malém logicky hrozí i u nás, například "táboře" v Jezové. Už jsem o tom tady taky psal.
http://svobodneforum.cz/kais-a-lili-pribeh-syrskych-uprchliku-a-pravda-o-ceskem-detencnim-zarizeni/

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý znásilňování

Pane Tichý, nemám pochopení pro znásilňování žen. Ani Philip G. Zimbard na tom u mne nic nezmění.
Rád bych Vás rád ubezpečil, že jsem lidem v Sýrii, Afganistánu. Iráku ani v Libyi mizerné podmínky nevytvořil.
Rád bych Vás dále ubezpečil, že z utrpení dětí, žen a starců nemám radost a je mi z toho velmi smutno. Na rozdíl od Vás mám jasno, kdo celou tu tragédií způsobil.
Mladí muži, kteří mimo jiné způsobují znásilňování, by měli doma bojovat za své ideály a porazit nepřítele ( ať je odkudkoliv z IS , nebo USA, EU, či Ruska).

Píšete :"Podobné nebezpečí v malém logicky hrozí i u nás, například "táboře" v Jezové. Už jsem o tom tady taky psal." Vy jste o tom napsal a je to pro Vás vyřízené. Problém ale zůstává.

Mladí migranti by měli bojovat za své ideály doma. Měli bychom je účelově vracet, případně vycvičit a vracet. Částečně se vyřeší i znásilňování.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

škoda, že tady nezaznívají rozumné názory, jsou tady pouze dvě extrémní strany, které se vzájemně potírají, oboustranně často až neuvěřitelně pitomými argumenty. Odezdi ke zdi, jak se říká.
Ale žádný extrémismus nikam nevede. Vše by se mělo dělat s rozumem.

Začíná býti ztrátou času, to tady vůbec čísti....

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Jednoduchá pomoc: nečtěte to :)

Ale musím se ozvat v tomhle. Co je "extrémního" a "pitomého" na článcích Jana Jetmara, nebo na zkušenostech P. Zimbarda, podložených desítkami let vědecké práce, nebo na manifestu konsorcia lidí, kteří mají s tématem taky letité zkušenosti? To všechno jsou věcné argumenty a fakta, po kterých voláte.

PS: http://svobodneforum.cz/sokujici-cisla-v-srpnu-pozadal-v-cesku-o-azyl-1-afghanec-1-iracan-a-jen-9-syranu/

Nahoru

Re: Manifest konsorcia lidí...

"Extrémní a pitomé" na manifestu konsorcia... je množství nevládních organizací, které se na problematice migrantů živí či přiživují, a masa lidí, z nichž většina z této problematiky lukrativně tyje! Rozumy a rozumky, kterými společnost "obdarovávají" jsou z velké části naprosto postradatelné. Efektivnost jejich práce je dle mě srovnatelná s nevládními (nejenom) organizacemi činnými v cikánské problematice (romskými i gádžovskými). Taky letité zkušenosti, letité pakování se atd. a problémy přibývají...

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/382394-taliban-si-z-bombardovane-nemocnice-udelal-zivy-stit-tvrdi-afghanske-urady.html - Všimněte si: afghánské, ne americké!

Tak zatím probíhá intenzívní vyšetřování, jestli na nemocnici útočilo letadlo (USA), nebo vrtulníky (afghánské). Podstatná je ale ta zákeřná strategie Tálibánu. Americký prezident vyjádřil soustrast postiženým.

Ale náš génius Holý v triku ví všechno předem bez vyšetřování, jako obvykle, asi tam má taky svoje lidi. Zatím si nevšiml, že Rusové v Sýrii útočí hlavně na odpůrce tyranského prezidenta. Taky pozapomněl, že na začátku všeho toho afghánského krveprolévání byla sovětská "internacionální pomoc".

Nejvíc mě ovšem dojalo tvrzení "Od Ruska naštěstí nic takového nehrozí, jeho vojáci jsou inteligentní a disciplinovaní, navíc používají nejmodernější techniku, o které si američtí vrazi lékařů mohou nechat jen zdát." Pamatujeme si přece léto 1945 i srpen 1968 a roky následující...

Každý rozumný člověk vidí, že mráz přichází z Kremlu, jako obvykle. A kolaboranti z Boru jsou na koni :o)

PS pro pana Lípu: Místo obecných plků byste snad mohl rozvést pár příkladů, které návrhy manifestu jsou "naprosto postradatelné"?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

A Neholý,nosíte taky červené trenky?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - Lékaři bez hranic

Kábul - Humanitární organizace Lékaři bez hranic (MSF) popřela zprávu, že bojovníci radikálního islamistického hnutí Taliban stříleli z její nemocnice v Kunduzu na severu Afghánistánu na jednotky NATO a afghánské armády.

V sobotu nad ránem bylo úrazové centrum MSF bombardováno. Pokračuje vyšetřování, kdo má na svědomí útok na zdravotnické zařízení, jež bylo jediné svého druhu v oblasti.

Při náletu zahynulo nejméně 19 lidí, z toho 12 členů týmu MSF a sedm pacientů. Podle Lékařů bez hranic vše nasvědčuje tomu, že za bombardováním stojí mezinárodní koalice vedená Američany.

Zdroj: Aktuálně.cz (aktualizace cca před hodinou)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Co kdybychom počkali na výsledky vyšetřování? A prozatím aspoň z propagandistických důvodů nelhali (i když 50 minut vypadá "přesvědčivěji" než 30)?!!

Všímáte si, jak škodič Holý v triku tady UŽ ZASE úplně změnil téma? Proč si ho v Hydeparku nezavede sám?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Jen aby výsledkem vyšetřování nakonec nebylo zjištění, že se jednalo o pouhé "humanitární bombardování".

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Tak zase k věci:
http://svobodneforum.cz/vzdyt-ma-merkelova-pravdu-vsichni-jsou-chytri-ale-recepty-nemaji/

"Kdo mluví o krachu multikulturalismu, tak by se měl naučit číst. Protože Německo má s uprchlíky jen pochopitelné problémy, ale nedošlo k žádné občanské válce, a ještě navíc prosperuje. Multikulturalismus ve skutečnosti slaví vítězství, byť dost neokázalé. Ve srovnání s těmito čísly se ostatní, zvláště ve východní Evropě, jeví jako hysteričtí zbabělci.
Není celkem jasné, co by se Merkelové mohlo vyčítat a co měla v dané chvíli dělat jinak. Některé politické síly, u nás je představují především znalec motýlů docent Konvička a účastník zábavných televizních pořadů a záhadný podnikatel Okamura, mají jasno. Uprchlíky vyhnat, islám zakázat a podobné slaboduchosti. Jenže ti uprchlíci už v Evropě jsou a islám se zakázat nedá, protože v normální zemi si každý může věřit, čemu chce."

Nahoru

Re: Vědci proti strachu -

Viz níže.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Jestli se nepletu i Konvička je vědec. Asi nepodepsal.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Humanitární bombardování,ještě to chce přidat směrnici EU o zakřivení okurek a banánů či zákazu nafukovacích balonků dětem.A jsme doma.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Zjevné pitomosti je lepší ignorovat, pane kolego :)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Pokud vím, tak Konvička podepsal :).

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Jste si jistej? Pod výzvou je sice podpis
Mgr. Martin Konvička, M.A.
Univerzita Palackého v Olomouci / Svobodná univerzita v Berlíně,

ale "náš" Konvička má titulů víc:
doc. Mgr. Martin Konvička Ph.D., vedoucí Laboratoře temperátní biodiversity
viz Entomologický ústav BC AV ČR

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - Konvička podepsal

Pan Bárta má pravdu, Konvička podepsal! Konvičková odmítla :) :) :)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

http://echo24.cz/a/wYpJs/vyzvu-vedcu-podepsal-omylem-i-konvicka-pak-ji-o...

:o). Mimochodem Konvičku znám osobně, byli jsme spolu jako děti na národním kole biologické olympiády, pokud si dobře pamatuji, vyhrál i národní kolo Zlatého listu. Chytrej kluk.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý náš Konvička

Proč říkáte pane Tichý náš Konvička, když ten náš Konvička není evidentně Váš Konvička. Uvozovky tomu nepomohou.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Inteligence je pohříchu kategorie mravně neutrální. Záleží na tom, k čemu je využita. Nebo zneužita.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - Nemocnici rozstřílel bitevník USA

Nemocnici v Kunduzu rozstřílel těžký bitevník USA. Nad městy se obvykle nenasazuje.

Nemocnici Lékařů bez hranic v afghánském Kunduzu poškodily útoky amerického bitevního letounu AC-130, uvedla dnes CNN. Povolán byl poté, co se v úzkých ocitly pozemní jednotky afghánské armády, nikoliv američtí vojáci, jak Pentagon původně tvrdil. Letoun je těžce vyzbrojen děly, která se zaměřují vizuálně, a neplatí pro něj pravidla pro omezení vedlejších škod. Při náletu zemřelo 22 lidí. „Skutečnost je taková, že ty bomby shodily Spojené státy,“ prohlásil ředitel Lékařů bez hranic Christopher Stokes.

Jsem překvapen, že zdejší milci Ameriky, NATO a spol. jsou nezvykle „potichu“. Možná nabídnou verzi o lživé CNN, lživých Lékařích bez hranic či desinformační kampani Kremlu a válečný zločin s nadšením sobě vlastním obhájí…

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Na rozdíl od vás vím i z historie, že takové věci se ve válce stávaly, stávají a bohužel i stávat budou:

http://jihlava.idnes.cz/dalesice-byly-pred-sedmdesati-lety-v-rozvalinach-fbc-/jihlava-zpravy.aspx?c=A150509_2161199_jihlava-zpravy_evs
nebo
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/V-kvetnu-1945-uz-nas-bombardovali-zbytecne-rika-historik-231765?beta=enter
nebo
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/sovetske-nalety-zabily-prvni-mirovy-den-v-1945-na-1300-lidi_341978.html
atd.

Co kdybyste si v Hydeparku založil svoje téma, když to chcete pořád rozmazávat? Sem to nepatří.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - záhada pro vědce

Lezou tři slimáci po lese a najednou, z ničeho nic, jeden z nich exploduje. Zbylí dva chvíli nechápavě pozorují poletující zbytky vybuchlého slimáka a pak jeden z nich konstatuje:
"Asi muslimák...

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

To je teda fór pro dospělé k popukání...

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Rusofilové jaksi nezaznamenali,že jejich milci v letadlech se nedovedou ani trefit na své letiště a berou to přes Turecko.
Zato ruský BUK byl přesný, trefil se do malajského civilního letectva.298 mrtvých civilistů.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - Bomby nad nemocnicí v ČL?

Rusofilové zcela jistě schopnost zaznamenávat neztratili - oproti schopnosti bagatelizovat! Nebudu mít problém ani kdyby to ruští piloti brali přes Růženínov a spřátelené partaje (pro pana Bártu skvělý příspěvek do Fotografie pro tento den), pokud ovšem cestou "omylem" neztratí bomby nad špitálem, ač slovy politologa Tichého: "takové věci se ve válce stávaly, stávají a bohužel i stávat budou"... Stávat se to nemá a nesmí ani Rusku ani USA ani jiným včetně zdejších mudrců!

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Ruských letadel a jejich přeletů,kdy tu drnčeli tabulky u oken ,jsem si v 80.letech,v době jejich okupace, užil dost a dost.
V Praze se ruský dron v únoru 1988 trefil přímo do mateřské školky.
Ale ti zlí američané...

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Proti gustu...

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Co kdybyste si v Hydeparku založili svoje téma, když to chcete pořád rozmazávat? Sem to nepatří.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - Paní Kohák to pochopila

Já si myslím, že jste to pochopila. Cha, Chá.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - Kdo rozmazává Tichého téma?

Proč ten pláč? Kohouta ani téma nikdo nebere ani si nepřisvojuje! Sám jste si s oponentem aktivně vyměňoval názory, nehledě na fakt, že bez oponentů se vískáte ve vlasech pouze s jedním či dvěma spoluvěrnými a jinak si ani nezavýsknete. Vojenské aktivity v Sýrii navíc s problematikou migrantů určitě velice úzce souvisí.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu -jak to vidí německá televize

JIŽ KOLOVALO V PŘEPISU, NYNÍ I S OBRAZEM
Viz:
http://gloria.tv/media/VyzotcUwWQx

Konečně to někdo řekl na rovinu a bez servítků.....
je to o to hrozivější , že to bylo v TV a nebyl to Putin, ale Němci !!

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Tak tomuhle říkám bramboračka a čalamáda dohromady.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Koluje na stejné Gloria Tv Muslimové v Evropě se dávají na křesťanskou víru.
Konečně se v televizi Dresden,ve městě, kde chodilo před rokem na akce Pegidy 60 tis.lidí a teď už sotva tisícovka,našel i jiný názor, než tisíce opačných

Na rovinu a bez servítků z Německa
http://gloria.tv/media/XFxTqjSaYdZ

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Něco pro Rusomilce.
Zase se netrefili,Zasáhli čtyřmi raketami Irán.
Navíc byl vyšetřovatelům předán pohyb Buku, který sestřelil malajsijský boeing. Přijel z Ruska
Za smrt zaviněnou Američany se Obama omluvil.
Omluví se Putin za smrt 290 civilistů?Omluví se Putin za lhaní celému světu,že na Krymu nejsou ruští vojáci?
Kdepak,hraje hokej a asi bude nejproduktivnějším forvardem na MS.
Proti gustu našich rusofilů....

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Co čekat od agenta StB Holého?
Milouš Jakeš měl ty své bojléry,Holý zase střílí z kánonů.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - kontra100 vědcůproti Einsteinovi

Starší článek Václava Klause ml. VK ml. to vidí jinak viz: http://www.novinky.cz/komentare/378386-komentar-protixenofobni-vedecka-petice-vaclav-klaus-ml.html
Mimo jiné uvádí:
V Německu vyšla v třicátých letech na popud nacistů publikace „100 vědců proti Einsteinovi“. Einstein tehdy údajně reagoval: „Proč hned sto, kdybych se mýlil, stačil by jeden.“
Konsenzus, hlasování a kolektivismus skutečně patří do politiky a ne do vědy.
Minulý týden zveřejnilo několik stovek vysokoškolských a vědeckých pracovníků petici, kde útočí na řadu občanů naší země. Zaprvé na novináře informující o problematice masové migrace či zločinů zfanatizovaných islamistů.
Zadruhé na občany, kteří se těchto jevů obávají.
Zatřetí na politiky či občanské aktivisty, kteří by chtěli proti těmto jevům vystupovat či tak již dokonce činí.
Nejde o nic vědeckého, je to čistá politika.
Od přestavbových komunistů jsme slýchávali „diskuse ano, soudruzi, ale konstruktivní a na půdě socialismu“. Zde máme stejné myšlenkové schéma „svobodná diskuse – jistě, ale nikoli xenofobní, přičemž co je (např. karikatura fotbalových fanoušků) a co není (např. vyvražďování křesťanů na Blízkém východě) xenofobní – určujeme my!“

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Dobře to řekl prezident Slovenska Kiska
„Zvláště v politické debatě zazníval až příliš silně právě takový tón, který strach ze všech migrantů povzbuzoval. Od bezprostřední bezpečnostní hrozby, kterou by prý představovalo několika stovek nebo tisíc lidí prchající před válkou. Až po necitlivost a podsouvání názoru, jako by téměř všichni migranti byli ekonomičtí spekulanti a do Evropy přicházejí jen kvůli pohodlnějšímu životu,“
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/projev-slovenskeho-prezidenta-andreje-kisky-k-uprchlicke-krizi-p8e-/zahranicni.aspx?c=A151007_125539_zahranicni_jav
Ano politici,zvláště ta nacionalistická zoombie i tady přišli na to,jak získat politické body na mase strašpytlů.
Kdo konstruktivně nepanikaří a nebojí se na té imigrantské diskuzní půdě,je vyvrhel národa.Protože ta zoombie mluví z naší ustrašené duše.
Kde byli tito bojovníci v letech 1998-2002 kdy se pohyboval roční příliv imigrantů do ČR až 60 000 osob?
Poslouchal jsem Donalda Tuska.To je představitel hrdého národa.
Poslouchat Zemana a Ovčáčka no comment

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Poučná analogie:
http://svobodneforum.cz/norska-kauza-rozpoutala-divokou-nacionalistickou-stvanici/

Výzva vědců k politikům platí i v tomhle:
Proto žádáme politiky, aby nezneužívali cizí neštěstí k hromadění levných politických bodů. Jednejte jako odvážní státníci, nikoli jako malicherní obchodníci s mocí! (Dnes bych to podepsal znova.)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Prezident Slovenska Kiska....V migrační krizi jde o charakter Slovenska
Ano,jde o výzvu,s kteou se hrdý národ vyrovná, nebo se představí jako národ sralbotků.
Sralbotkové jsou živnou půdou pro extremisty a totatilárně smýšlející "vúdce".
Kiska je PAN PREZIDENT,kterého si lze vážit.Nazývá totiž věci pravými jmény.Opak servilního Zemana
Rozdíl mezi nimi jsou ty rudé trenýrky.
A ještě jedna důležitá poznámka k Michalákovým.Pan ministr spravedlnosti se podivil, jak je možné takto argumentovat /předání do Strasburku/ ,když NIKDO v ČR NEZNÁ,CO OBSAHUJE SPIS k tomuto případu.
Ale české nacionalistické ucho radši slyší na Zemana.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - Zpověď českého policisty

Zpověď českého policisty
Nedá mi to a musím se zase jednou po dlouhé době rozepsat…
V poslední době jsme bombardováni médii, jako správní Češi diskutujeme u piva, v práci nebo (jak je teď moderní) na sociálních sítích, o vlně ilegálních imigrantů která směřuje do Evropy. Dovolím se zase po dlouhé době rozepsat z pohledu policisty, za užití zkušeností kolegů ze zahraničí, co jsou - jak sami říkají - "bohužel" dál.
V prvé řadě si dovolím říci něco o slovním spojení "Ilegální imigrant". Ilegální znamená nezákonný, imigrant můžeme nahradit českým slovem přistěhovalec. Už to zní lépe? Ano, jedná se o nelegální přistěhovalce. Z pohledu našeho práva, které se v rámci naší společnosti vyvíjelo mnoho set let, se jedná o člověka nežádoucího na území našeho státu, který se zde ocitl, aniž by měl na pobyt na tomto území nárok, či jej měl dovolený. My to víme, toto právo jsme si sami budovali, ale my sami jako společnost jej nyní NERESPEKTUJEME!!! On, nelegální přistěhovalec, to ví také. Nejen to, že z hlediska zákona je zde protiprávně, ale i to, že my své vlastní zákony nerespektujeme!
V České republice to funguje - prosím, velmi zjednodušeně popsáno - tak, že tohoto nežádoucí přistěhovalce chytíme, ztotožníme (v rámci možností), prověříme jej základními registry, dáme mu najíst a do ruky papír, že má odcestovat a vykopneme jej za bránu sběrného tábora. My sami nerespektujeme vlastní zákony, myslíte, že on je bude respektovat? NIKOLIV! A tím to začíná… Takový člověk už nikdy neodejde dobrovolně, a my jej neumíme z důvodu přílišné humanity naložit na loď-letadlo-vlak a prostě odvézt zpět domů.
V druhé řadě si musíme uvědomit, kdo k nám přichází. Přichází k nám lidé, kteří nikdy v životě nesdíleli hodnoty eurokřesťanské civilizace, ač jsem nevěřící, tak tyto hodnoty jsem převzal v rámci naší civilizace a považuji je za své. Oni nikoliv. Mají jiné hodnoty, jiné zvyky, jiný způsob myšlení… to vše se vyvíjelo u těchto lidí stovky let. Je nemyslitelné, aby jako skupina převzali náš způsob myšlení, hodnoty a životní postoje během několika let, už vůbec ne v takovém množství. Proč? Odpověď je jednoduchá… Pokud člověk přijde do skupiny lidí, která nějakým způsobem žije, přemýšlí a uvažuje, převezme jejich způsoby, aby zapadl a přežil. To jsou základní přírodní instinkty. Pokud ale v této skupině bude skupina dost silná na to, aby si prosadila své importované zvyky, doje k problému. Kdo se komu přizpůsobí? Obrazně řečeno JEDEN IMIGRANT JINÉ KULTURY JE OBOHACENÍ, DAV JE POHROMA.
Za třetí je třeba se zamyslet, proč k nám přicházejí. V jejich zemi je válka, hlad, chudoba… nevyvracím tuto teorii. Jsem i pro to, jim pomoci, pakliže budou chtít. Schválně jsem se několika z nich zeptal, a zeptal jsem se i zahraničních kolegů, zda si položili ve svých zemích stejnou otázku. "Pakliže Vám pomůžeme doma nastolit mír, budete moct doma pracovat a budovat svůj stát a domov, vrátili byste se?" Věřte mi nebo ne, ale téměř 100 % odpovědí znělo Ne. Oni nechtějí zpět a už nikdy neodejdou, vědí dobře, jak jsou v Evropě nastavená pravidla… Vzpomeňte si na naše romské spoluobčany, kteří svého času pod příkrovem diskriminace žádali v UK nebo Kanadě o azyly... ...nejdříve UK i Kanada ukazovali na ošklivou ČR, jak jsme k nim zlí. Později je sami vyhostili a potichu vrátili, když zjistili, že v drtivé většině jim šlo jen o lepší život bez nutnosti se sami o něj zasloužit. Tohle je stejné, jen si to ještě mnoho lidí nechce připustit.
Za čtvrté si musíme uvědomit, že krmit sami sebe mrtvými dětmi na plážích pro obměkčení srdcí je cesta do vlastní záhuby. Kolik dětí zemřelo zbytečně na našich silnicích a nikdo ani slzu neukápne, natož aby se kvůli tomu rozjela taková mediální masáž. Je třeba jasně říct, že za smrt toho dítěte nejsme zodpovědní MY, ale ten rodič, který s ním vlezl na přeplněnou loď a riskoval tak jeho život. V naší společnosti máme sami problém uživit často i jedno dítě, těmto lidem nezáleží na tom, zda dítě přivedou do alespoň nějakých trochu vhodných podmínek. Oni takto prostě nepřemýšlí. Zkušenost mého kolegy z francouzské Marseille je o pět příkladná. Do Francie se ilegálně dostala rodina ze Sýrie, vcelku normálně situovaná rodina dokonce se zázemím. Měli 5 dětí, cestou do Francie 2 zemřely. Když s rodinou kolega mluvil, tak se ptal, proč tolik s dětmi riskovali. Odpověď mě zaskočila… „buď projdeme, nebo si uděláme nové, a tady se o nás postaráte". Pro mě odpověď nepochopitelná, pro kulturu, která k nám jde naprosto normální.
Za páté je třeba jasně říct, že na naší lodi Evropa prostě není tolik místa, abychom zachránili všechny. Loď Evropa je přesné přirovnání. Evropa, jako kontinent, jako civilizace, má omezené zdroje. A zdroje budou i dle odborníků příští důvody válek. Do naší lodě může přistoupit pár tisíc uprchlíků, ale nikoliv miliony. Pokud si jasně neuchráníme své domovy, své vlasti, brzy přijdeme nejen o domovy, zemi, ale i o loď Evropa, která se prostě přetížením potopí. A jak se potopí? I s námi, a my nemáme záchranné čluny, tady není cesty zpět.
Za šesté řekněme nahlas ANO, pomůžeme. Ale u Vás doma. Jsi statný a silný chlap? Vadí Ti, že máš doma Islámský stát? Proto jsi uprchl? Dobrá, my Ti pomůžeme, nakrmíme Tě, vycvičíme, vybavíme, prostě pomůžeme… Ale svůj stát si vybojuj, svůj domov si sám ochraň. A potom, až uvidíme, že to myslíš vážně, že sem nejdeš jen parazitovat, pak pomůžeme i při obnově Tvého domova. Ale tohle je náš domov. Přijď sem na návštěvu, uvítáme Tě, přijď za obchodem, pohostíme Tě, ale doma jsme každý někde jinde a tak nejlépe se můžeme respektovat s vědomím, že jeden druhému přejeme z čistého srdce to nejlepší.
Pokud půjdeme dále touto cestou, čeká nás válka. Ne válka, jak jí známe z vyprávění dědů nebo z televizních záběrů či nedej bože filmů. Ale válka v ulicích měst, rabování, znásilňování… Přeháním? Nikoliv, to je realita mnoha francouzských, britských, holandských, švédských... ...měst. Jeden britský kolega mi řekl krásnou větu. "Závidím Vám, že jste měli komunismus. Ne pro ten komunismus, ale proto, že se k vám tohle multikulturní zlo nedostalo. Máte nezkaženou zemi, tak si jí chraňte, závidím Vám a vím, proč to říkám". Tyhle slova vytesat do kamene.
Na závěr bych rád řekl, že nejsem rasista, xenofob či cokoliv jiného. Nevadí mě lidi dle rasy, náboženství, pohlaví ani orientace… Vadí mi lidi, co ničí mé hodnoty a můj způsob života, který jsem se rozhodl a zavázal chránit. A vidím, že tohle je cesta sebedestrukce.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Pane Doškáři, vy teda máte vzácnej dar objevovat úplné rarity. Tahle zpověď je k vidění pouze na soukromém webu jistého praktického lékaře ze Svitav, ale ani tam není podepsaná, žádnej zdroj, čili anonym.
Je to mezi "přejatými články" a když si prohlídnete jen titulky, pobavíte se, jakou to propagandu pan doktor ve volných chvílích produkuje.

V zkopírovaném textu je nesmyslů, polopravd a lží požehnaně, ale mě nejvíc dostal ten údajný britský kolega:
"Závidím Vám, že jste měli komunismus. Ne pro ten komunismus, ale proto, že se k vám tohle multikulturní zlo nedostalo. Máte nezkaženou zemi, tak si jí chraňte, závidím Vám a vím, proč to říkám". Tyhle slova vytesat do kamene. (konec citátu :)))

PS: Najděte si Dr. Podivínského a jeho vlastní komentáře - budete se divit (no spíš chvíli bavit):
http://www.podivinsky.cz/?cat=8

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Vám se zpověď policisty nelíbí, protože je tam hodně informací a skutečností, které Vám nepasují do Vaší písemné produkce, do Vašich sdělení.
Pane Tichý, Vy jste autora ( dílnu) našel. Já jsem zpověď obdržel od pana docenta, který vyučuje politologii na VŠ. Když budete dále hledat,najdete určitě i toho britského kolegu.
I věty :Závidím Vám, že jste měli komunismus. Ne pro ten komunismus, ale proto, že se k vám tohle multikulturní zlo nedostalo." Jsou věty velmi pravdivé. V4 není multikulturní. Zaplať Pán Bůh!

Když jste už našel pana doktora ze Svitav. Produkuje článků méně, nebo více jak Vy?

Co říkáte dílně Václava Klause mladšího a jeho přirovnání Vašich vědců ke 100 vědcům proti Einsteinovi.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - Jedna kráva mléko nedává?

Zdejší "Žebříček 75 – Nejhorší lidské vlastnosti": s 93% bezkonkurenčně vede fanatismus! Pan Tichý a jeho přítel to určitě pozorně sledují.

Teď však vážně! Zaznamenal jsem dnes v médiích velice zajímavou myšlenku, která vedle zřejmé pravdivosti má půvab také ve schopnosti sdělit několika málo slovy takřka vše:

"Nejúspěšnější zemědělci jsou Němci. Umí posrat celou Evropu pouze s jednou krávou."

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - Jedna kráva mléko nedává?

Vidím. Nas.ala zřejmě i vám do hlavy. Podle toho, co ta hlava produkuje.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Ten létající policajt, to je přece průhledná kompilace na první přečtení:

Vyzná se v právu i historii, vyplodí i bonmot (ale např. neví, že v USA jsou samí imigranti a je to docela úspěšná země).
Ví, co říká skoro 100 % uprchlíků i zahraniční kolegové policajti (ale neví, že v uprchlických táborech na jihu žijí milióny lidí, kteří čekají, až se budou moci vrátit domů).
Ví, co potichu provádí Kanada s Romy, aby o tom svět nevěděl (ale on to ví).
Stavil se taky v Marseille, kde mu francouzský kolega prozradil hroznou pravdu o rodičovské kultuře muslimů (ale zaskočila ho).
Nečeká nás nic jiného než válka v ulicích měst, rabování, znásilňování… to je totiž dnešní realita mnoha francouzských, britských, holandských, švédských… měst.
Apod.

To všechno nám naše spiklenecká média nesmějí prozradit, ale Malý Český Policista s pomocí pro jistotu nejmenovaného pana docenta plus pana Doškáře nás právě včas varovali...
aneb: "Nenechme se manipulovat podvodníky, kteří do nás zasévají falešné důvody ke strachu."

Nahoru

Ukradli nám USA ďáblové: Wolfowitz, Cheney, Rumsfe

Pane Tichý, pan docent by se s Vámi nerad dostal do křížku, protože jak on mi sám říkal, určitě by následující diskuzi s Vámi " prohrál". Jinak když jste nám všem sdělil , jak jste byl poprvé mezi muslimy. Já jsem byl s panem docentem mezi muslimy několikrát ( po revoluci). Např. v Tunisku, Libyi, Turecku (několikrát), Sýrii, Egyptě, Jordánsku, Izraeli, Azerbájdžánu. S jinou skupinou (před revolucí) jsem byl v Tadžigistánu, Osetii, Kabardinské a Balkarské republice, Uzbekistánu a Čečensku.
Čelil jsem velmi nepříjemnému incidentu v Machačkale ( republika Dagestán) a v Grozném (Čečensko).
Důvod incidentu byl jednoduchý, měl jsem krátké kalhoty. Teploty i noci byly velmi vysoké. V Machačkale mne skupina mladých mužů s noži v ruce přinutila o půlnoci, krátké kalhoty nahradit dlouhými kalhoty. V Grozném jsem šel okolo textilní továrny kde mne napadla skupina mladých dělnic hnala s řevem, pískotem a občasnými kaménky od továrny. Byly to maličkosti.
Měl jsem strach. Zejména v Machačkale. Strach jsem ztratil poté, co jsem druhý den po incidentu potkal na ulici staršího pána, který mne pozval do "cukrárny" koupil mi zákusek, poštovní známku, kterou jsem nemohl nikde sehnat. Když jsme se loučili, daroval mi knížku. Projevy Brežněva mládeži. Dodnes si z ní čtu. Důležité věty si ještě dnes podtrhávám červenou propiskou.

K věci :
Wesley Clark: Ukradli nám naší zem /ďáblové: Wolfowitz, Cheney, Rumsfeld/:
https://www.youtube.com/embed/LXrnprlMyB8?feature=player_detailpage
https://www.youtube.com/embed/LXrnprlMyB8?feature=player_detailpage

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - Kráva, Cato a Mirek

Předpokládal jsem, že nějaký Cato či jiný moralista a cenzor bude iritován. Zelený Mirek patrně za aplikaci bio exkrementů (nejenom) pléduje, byť by měl svůj cenný čas spíše věnovat kultivaci demokratického prostředí v zastupitelstvu...

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

To nic nezmění na tom, že Virtuální Malý Český Policista hlásá nesmysly.
Vezměte si jako modelový příklad Teplice, kde Okamura nedávno tvrdil podobné hrůzy o střetu civilizací a kultur. A stačilo málo: Česká strana vyrobila informační letáky pro arabské hosty. Arabští hosté párkrát uklidili lázeňský park a pozměnili své zvyklosti. A ve městě je klid. (Hledal jsem články o tamních konfliktech nebo problémech a všechny mají letopočet 2014 nebo ještě dřívější.)

Recept NENÍ furt jen strašit lidi, kteří živého muslima neviděli. Ani příklady bez data z postsovětských států nejsou zrovna reprezentativní, pane Doškáři.

Ano, EU zaspala, ale včetně nás!
Nezbytným předpokladem vyřešení krize je koordinovaný postup (jen heslovitě): shoda na „bezpečných“ zemích; registrace potenciálních azylantů; ochrana společných hranic; dočasné zmrazení dublinského pravidla „první země“ – a hlavně sjednocení azylového řízení a sblížení nejkřiklavějších rozdílů v podporách (v Německu 3 900.- měsíčně, u nás 30.- a na Slovensku jen 11.- na den!).
Na některých bodech se už konečně pracuje.
Teprve pak může začít systematická práce s žadateli v hotspotech a jejich návrat domů - nebo cesta do cílových zemí.

PS: A když už je tady opakovaně řeč o lhaní a fanatizmu -
Mohli byste uvést aspoň po dvou příkladech "války v ulicích, rabování, znásilňování… ve francouzských, britských, holandských, švédských… městech"? Nemohli, protože nejsou! (Obhajoba zdravého rozumu není fanatizmus, kolego Lípo, jestli se tak vůbec jmenujete.)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - Zdravý rozum

Obhajobu zdravého rozumu není dobré (v historii lidstva nebezpečné až tragické) zaměňovat za obhajobu jediného správného rozumu, ač třeba v dobré víře, úporně, nepochopeně ze strany nezdravých rozumů...

Pročež se alespoň radujme ze světlých momentů tohoto týdne :) jako jsou impozantní všelidové oslavy 70. výročí založení Korejské strany práce demokratické KLDR a úterní narozeniny skvělého člověka a politika Vladimira Vladimiroviče Putina, prezidenta Ruské federace!

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - Wesley Clark má jasno

Pane Tichý, potřebný data Vám rád dodám.
Proč migrace vznikla je velmi dobře uvedeno zde. Jsou tam i data Viz:

Wesley Clark: Ukradli nám naší zem /ďáblové: Wolfowitz, Cheney, Rumsfeld/:

https://www.youtube.com/embed/LXrnprlMyB8?feature=player_detailpage

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý včerejší invaze muslimů

Nacionalismus zatemňuje mozek a logický úsudek se dostává do pozadí.To už tato krajina zažila před 80.lety
Včera bylo na stadionu na Letné podle hlasatelů 6000 tureckých muslimů.
Byl zaznamenán nějaký incident?
Stačí ale,aby přijeli z jihu slovanští bratří našich nacionalistů v počtu pár stovek a už čteme V Liberci zapálili dům,pálili sedačky,ujížděli z benzínek bez placení.
V Praze pak jiní bratří vyvolávali rvačky s policií,vymlátili restaurace,vykrádali benzínky a dokonce hajlovali na staromáku....
Zkrátka Slovanská vzájemnost jak v r.1848
A teď soudruzi ...Vzhůru na Turka!

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Tak jsem se podíval na doporučeného Wesley Clarka: Ukradli nám naší zem /ďáblové:
1) Je to úryvek z řeči v roce 2007.
2) O migraci Clark vůbec nemluví.
= generál kritizuje některé politiky, což je v demokratické zemi možné...

Zajímavější jsou Clarkovy aktuálnější postřehy, např. tenhle z letošního dubna:
Podle mluvčího ukrajinské armády může být Novoazovsk odrazovým můstkem pro ofenzivu na Mariupol a dál až ke Krymu.
Jestli k útoku na přístav skutečně dojde, budou jeho důsledky cítit daleko za hranicemi Ukrajiny, varuje Wesley Clark. Podle něj má Putin v úmyslu zničit celý současný evropský systém. Chce nahlodat důvěru východoevropských zemí v NATO a jeho odhodlání je bránit, a pokud možno i vrazit klín mezi Spojené státy a jejich evropské spojence, stejně jako mezi západní spojence a východní Evropu, cituje generála ve výslužbě Business Insider.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

tak jsem se sem po delší době podíval a stále stejná žumpa..... :-(

když se vrátím k původnímu thematu, resp. nadpisu, tak se ztotožňuji s tímto názorem, je to přesné a zároveň i smutné:
http://www.novinky.cz/domaci/383164-evropa-ztraci-koreny-mini-soudce-nejvyssiho-soudu-cr.html

a tohle vypadá zajímavě:
http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/mutti-migrantu-macecha-nemcu-kanclerka-proti-lidu_358480.html?showTab=nejctenejsi-3

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

ну, приве́т :-))))

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Tak vás vítám v žumpě, pane Beneši :)

Otázka dneška je, jak spolupracovat s Německem (a Evropou), abychom současnou krizi zvládli:
"Německá vláda velmi rychle prosadila řadu změn, které mají přijímání stovek tisíc lidí usnadnit. Propojila úřady práce a úřad zabývající se migranty - jejich těsná spolupráce by měla zásadně usnadnit vyškolení, zaměstnání a tím i integraci uznaných azylantů. Především pak Němci začali omezovat ekonomickou migraci, zvláště z Balkánu. Statistiky dokládají rychlý nárůst v počtu repatriací, tedy povinném návratu odmítnutých žadatelů o azyl letadlem zpět do vlasti. Tyto kroky jsou doplněny kampaní v médiích a na internetu v balkánských zemích, kde Němci případné migranty odrazují před drahou a zbytečnou cestou."
= citát z dnešního Respektu; článek Tomáše Lindnera končí varováním:
"Je ovšem evidentní, že kancléřka ke splnění svých slibů potřebuje v Evropě spojence. Nejúspěšnější politička éry po konci studené války jednoduše selže, pokud jí ostatní - včetně Čechů - nepomohou. Neexistuje jasnější důkaz toho, jak je dnes Evropa propojená."

V uvedeném kontextu vůbec nechápu, jak může tolik lidí neplodně filozofovat, jako by se jich problém netýkal, nebo se dokonce radostně tetelit nad každým německým průšvihem.
No a korunu tomu dáváte tou azbukou - to už sám sebe pasujete na úroveň anonymních vtipálků, kteří nevědí, co činí.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Pane Tichý,

já se Vám (vám) do těch neplodných diskusí nechci nikterak plést, klidně si v nich pokračujte.

A tou azbukou jsem se nechtěl na nic pasovat, takové ambice nemám, ale napadlo mě, že se sem hodí ;-)

Mit freundlichen Grüssen :-)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Mně se hrozně líbí,jak se dnes všichni zaštiťují křesťanskými tradicemi
V národě,který je sto let vytrháván z lůna Božího.
Ale i pro ně má Bible příměr....Blahoslavení chudí duchem

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

vod těchnika
Pan Beneš se vám,pane Tichý, snažil tou azbukou říci,že na našeho Ministra obrany Stropnického nespáchali atentát Islamisté,ale Rusové.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Duplicita

Nahoru

Vědci..... Ani Klaus to nečekal,zásadně jsem mýlil říká VK

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vaclav-Klaus-priznal-Zasadne-jsem-se-mylil-Ze-Evropa-zacne-pachat-sebevrazdu-jsem-vazne-necekal-A-ti-zli-a-darebni-pravdolaskovci-se-svou-propagandou-402861

Václav Klaus, o kterém se traduje absolutní absence sebereflexe, fatální nechuť připustit vlastní chyby, o sobě v rozhovoru pro LN překvapivě říká nečekal jsem, že Evropa začne páchat sebevraždu.

Ach ty parlamentní listy, tolikrát nám to jt vysvětlil. "Chybějí tam data, a co chcete od Klause? Oteplování? Ignorance? "

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Zatím aspoň stručně z Respektu:

V Česku vyvolala velkou pozornost výzva vědců, v Británii s něčím podobným přicházejí právníci. Více než tři sta bývalých soudců, advokátů či dalších profesionálních právníků v otevřeném dopise kritizuje dosavadní přístup konzervativní vlády Davida Camerona k migrantům.
Vládní plán přijmout ve Spojeném království během následujících let dvaceti tisíc běženců označují za „naprosto nedostačující“. „Číslo je příliš nízké, tempo příliš pomalé,“ píší signatáři dopisu. Událost je hodná pozornosti také proto, že podle BBC je značně neobvyklé, aby právě zástupci justice – byť v seznamu není žádný doposud aktivní soudce - takto otevřeně a veřejně kritizovali vládu. Na váze dopisu pak přidává i fakt, že se na něm sešly mimořádně respektované osobnosti ostrovního právního světa, třeba i bývalý předseda Evropského soudu pro lidská práva.

http://www.respekt.cz/denni-menu/trump-by-byl-dobry-vudce-kdybychom-vybirali-africke-diktatory

PS (jazykový koutek): Jací pravdoláskovci, pane Doškáři? Vždyť zasloužilý bojovník A. B. Bartoš zavedl už před lety autorizované seznamy pravdoláskařů. Že by si to pan profesor popletl s láčkovci?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 350 ran bičem a dá pokoj

Kdyby Vás pan Václav Klaus, nebo A.B.Bartoš Vás znali ,určitě by Vás mezi pravdoláskaře (láčkovce?) zařadili. Možná že jste zařazený. Tomu bych věřil.
Klaus, ale přiznal, že se zásadně mýlil. Myslím, že podstatná je ta sebevražda Evropy.
Vaclav-Klaus-priznal-Zasadne-jsem-se-mylil-Ze-Evropa-zacne-pachat-sebevrazdu-jsem-vazne-necekal-A-ti-zli-a-darebni-pravdolaskovci-se-svou-propagandou.

Nechci strašit pane Tichý. Pozor na lahvinky vína. Hrozí 350 ran bičem. Klid pane Tichý, u nás zatím nic nehrozí. Předpokládám, že u nás tak dvěma generacím nic nehrozí. Biče budou odpočívat

Když si člověk uvědomí, že ty Saudové jsou spojenci, našich spojenců. I Britové jsou kamarádi. A oni si vyberou Brita. Rus by byl pro média určitě , i pravdoláskaře, přijatelnější.
http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/383254-sedmdesatiletemu-britovi-v-saudske-arabii-hrozi-350-ran-bicem.html

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Máte-li k dispozici dnešní MFD, doporučuju rozhovor s fotoreportérem Janem Zátorským. Jako očitý svědek z maďarských hranic vyvrací mnohé hraběcí rady a mýty o běžencích, které opakovaně čteme i tady.

Jen dva příklady:
Z čeho ta laická fobie vůči běžencům vyvěrá?
Podle mě je to zkreslené tím, že televize, když si vybírá záběry do vysílání, dává přednost atraktivním situacím, ideálně se zaměří na nějakou rebelující skupinu. Realita je přitom jiná. Představme si skupinu tří tisíc uprchlíků - menší část tvoří velmi příjemní lidé, které bys klidně pozval domů na večeři, pak je tam velká část klidné a spořádané anonymní masy, která řeší jen to, co bude zítra jíst a kde se vyspí. A potom - tak jako v každé sociální skupině - se vyskytuje pár desítek jedinců, kteří pod tlakem stresu vyvádějí. A ti na sebe strhávají pozornost médií.
...
Další fenomén: na většině fotografií a videí vidíme zdravé silné muže.
...konfliktních situací se účastní obvykle muži a média pak takovým záběrům dají přednost. Když jsem se s nějakými mladými kluky bavil, zpravidla říkali, že utíkají, protože dostali povolávací rozkaz do Asadovy armády, což by pro ně znamenalo téměř jistou smrt, nováčky prý nasazují do první linie. Ale osobně bych odhadoval, že těch mladých kluků tam mohlo být jen asi do dvaceti procent. Většinu uprchlíků tvoří normální rodiny, ženy by mohly dokonce převažovat.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Pane Tichý,je přeci dobře známo,že ve Francii,kde žije kolem 5. mil. muslimů,vinařství naprosto skomírá.Neustále bičovaní vinaři již nemohou ani na svá,již tak zanedbaná políčka.
A to,co se nakonec přeci jen dočká podzimu,přijedou zničit brigádníci např.z Tuniska.Ve skutečnosti to jsou převlečení teroristé z Islámského hnutí.
A za vše může,že ta Francie je to Multikulti-40% obyvatel je nepůvodních
A taky se tu rodí 35 % nebílých dětí.
Mají,co si zaslouží -typický příklad multi kulti v praxi je tzv.Latinská čtvrť Paříže
Co hospůdka,to jiný národ.A perou se tam a vytloukají si hospody navzájem jak když přijedou Srbové do Prahy.
Kdepak,Evropa teď ztrácí své tradiční křesťanské kořeny.Smutný to pohled.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - Nechce se pářit!

Zoologická zahrada v indickém hlavním městě Dillí vrátí dvanáctiletého jaguára, kterého si před rokem půjčila ze zoo v jihoindickém státě Kérala, aby měla partnera pro svou jaguáří samičku. Veškeré plány na mláďata ale zmařil sám samec jménem Salman, který je podle ošetřovatelů příliš žravý, tlustý a líný, aby se pářil. "Je žravější než tygři," svěřil se jeden z frustrovaných ošetřovatelů listu The Indian Express. "Je líný, nenažraný a baví ho jen se cpát a odpočívat," dodal.

A jaké z toho pro nás plyne ponaučení? Využijme směle imigranty, o budoucnost máme vystaráno! :)

Nahoru

Re: Vědci - ORTEL pro milce a milce milců (nejenom)!

Frčí zde četné odkazy, občas chytré, druhdy blbější, a tak rád přispívám a "tiše" dodávám, že tím chytřejším! Taky to již má takřka 2,2 miliony sledování - hurá!

https://www.youtube.com/watch?v=bi448xbDrVo

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Stráááášně chytrý.Ta skupina má taky hit ,který nazpívala Vandasovi- Hymna dělnické strany.Aby bylo jasno,ty Runy na začátku nenechají nikoho na pochybách,co jsou zač

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý - ale že se jich tu sešlo

Podle vrchního státního zastupitelství patří mezi extremistické názory
Antipluralitní nacionalistický konzervatismus
K jeho charakteristikám patří, že obhajuje především tradiční morální hodnoty a národní tradice. Současně však uchovává i subjektivní tradice, a to např. nepřátelství k určitým národům, nebo tradiční spojenectví apod. Klade důraz na nositele státní a národní autority - na armádu, aristokracii, velkoprůmysl, církev. Negativně pohlíží na pluralitní hodnotové spektrum.

Nahoru

Re: Vědci - I-noviny před zákazem?

Šmankote, nejenom že extremisté infikovali armádu, ale také zaplavili a zaplevelili I-noviny! Snad nám je vrchní státní zastupitelství nezakáže. To má teď naštěstí dost práce s exministrem vnitra a jeho kamarády...

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Hm, holinky jako hodinky. Obojí se natahuje. Utečenci před islamisty a islamisti jedno jsou. To už jsem kdesi slyšel. Nacisti a z Německa před nimi utíkající Židi jednou jsou, neb obojí mluví německy. Němec jako Němec, ať si to tam vyříděj mezi sebou a nezaplavují nám zemi českou cizí židovskou (ne)kulturou.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - 350 ran bičem a dá pokoj

Co tu bude za dvě generace? Možná vyprahlá radiaktivní poušť, jestli budeme pokračovat ve výstavbě atomovek a v ničení přírody. Štěstí v neštěstí, jako u těch dosavadních havárií, nemusíme mít napořád. Jestli někde zbude přežívající zbyteček lidstva a zbude-li přeživším jen zbyteček smyslu pro humor, jejich chechtot nad našimi "problémy" nebude k zastavení.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Inu, v nouzi čert i křesťanské tradice lapá.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Mnoho příspěvků tady vypočítává obavy, jak se uprchlíci v Evropě zařadí, jak se k nám budou chovat apod.

Jenže: Jak se k nim chováme my? Copak není zřejmé, že TAKOVÝHLE přístup ovlivní dost podstatným způsobem jejich postoje k naší "křesťanské kultuře"?!!
http://www.respekt.cz/politika/ombudsmanka-objevila-v-bele-kotce-pro-uprchliky

Podmínky v Bělé-Jezové by podle Šabatové snad bylo možné akceptovat v táboře pro tisíce lidí na okraji válečné zóny. Nelze se s nimi ale smířit uprostřed střední Evropy. „Věřím, že je v silách naší země poskytnout těm pár stům lidí podmínky, které odpovídají standardu 21. století,“ říká Šabatová. „A nezpůsobovat jejich dětem traumata, jaká bychom nikde nechtěli způsobit těm našim.“

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - Syrští muži přepadají ženy v Berlíně

https://youtu.be/Ct1mlDDARsc
Konečně něco o těch mladých, dobře živených ,potenciálních zločincích

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Jo, ideologická převýchova pomocí biče, samozřejmě ne našeho biče, aby si snad někdo nemyslel...On si ale stejně bude myslet, protože tahle finta je stejně profláknutá jako zbabělá - faulovat názorového oponenta, a ještě tak, aby se faulovaný nemohl proti faulu ohradit.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý / co by asi řekl VH

Přínosná úvaha Jana Macháčka:
http://www.lidovky.cz/machacek-co-by-asi-rekl-havel-o-migracni-krizi-fnc-/monitor-jana-machacka.aspx?c=A151015_122904_monitor-jana-machacka_mct#utm_source=email&utm_medium=text&utm_campaign=lidovky.directmail

A ještě podstatná novinka:
Jak včera uvedla Česká televize, evropská agentura Frontex, která střeží hranice EU, počítala některé uprchlíky přicházející do Evropy vícekrát, a nerozlišovala tak ty, kteří se o překročení hranic pokusili opakovaně v různých zemích. Počet běženců, kteří přišli do států Evropské unie, je tedy bezpochyby výrazně nižší, než tato oficiální agentura deklarovala.
"Je to fatální chyba i v tom smyslu, jak tato čísla působí na veřejné mínění. Skutečné číslo je pravděpodobně o třetinu až polovinu menší, než Frontex hlásil,“ uvedla ve vysílání ČT24 ředitelka Sdružení pro integraci a migraci Magda Faltová.
http://svobodneforum.cz/cechy-fascinuji-falesna-cisla-o-uprchlicich-a-pilne-nakupuji-zbrane/

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý / průzkum mezi Syřany!

Mnohé ozbrojené skupiny v Sýrii se podle uprchlíků podílejí na zadržování a únosech, ale žádná do té míry jako Asadova vláda, tak jak údajně dokazují tisíce fotek mučení, které unikly ze státního vězení a nyní kolují mezi civilisty.
86 % syrských uprchlíků říká, že únos či uvěznění obecně pro ně byla v Sýrii největší hrozba, přičemž 77 % z nich se nejvíc bálo Asadova režimu.

Naprostá většina Syřanů se po zklidnění situace chce vrátit zpět do země, kterou milují a znají.
Podle průzkumu jen 8 % z nich chce zůstat v Evropě natrvalo.

Zatímco Rusové a jiní žádají další země, aby se spojily s Asadem v boji proti IS, je důležité poznamenat, že většina syrských uprchlíků se nevrátí, dokud tento diktátor zůstane u moci.
52 % dotazovaných říká, že se vrátí domů, až když Asad složí zbraně

atd., viz -
http://svobodneforum.cz/v-exkluzivnim-pruzkumu-syrane-vzkazuji-vycistete-nasi-oblohu-od-bomb/

Nahoru

Vědci proti... Hörschel- nepřehledný kotel zla a krutosti

http://www.reflex.cz/clanek/komentare/66574/cyril-hoschl-hra-na-city-aneb-za-co-vsechno-jsou-zodpovedni-evropane.html?fb_comment_id=976910212370075_978617008866062#f118153f69ac0c7

Cyril Hörschel mimo jiné říká: Tělo tříletého Ajlana vyplavilo moře na pláži v Turecku nedaleko města
Bodrum. Nevím, co by s tím Evropa měla mít společného. To je fotografie,
která má viset na všech syrských nárožích a lámat zatvrzelá syrská
srdce. Ta fotografie je obžalobou zemí, vlád a lidí v zemích jako je
Sýrie, Afgánistán, Lybie, Irák, Rwanda. V Sýrii spolu navzájem válčí
„umírnění“ odpůrci prezidenta Asada, Islámský stát, vládní vojska,
Taliban, Kurdové a další bojůvky utvořené na kmenovém či sektářském
principu. Dohromady tvoří nepřehledný kotel zla a krutosti, který má
prostřednictvím vlastního obyvatelstva, jež je dílem hubeno a dílem
utíká ze země, vytvořit v Evropanech pocity viny za to, že žijí v míru a
prosperitě a přimět je, aby vyklidili pole a nechali na své území
přesunout celé populace ze zemí, jež se sotva dokážou udržet při životě.
Milionové zástupy pojaly myšlenku, že „mají právo“ se přestěhovat do
zemí, kde jiná, nota bene v jejich očích nepřátelská, civilizace během
staletí vytvořila prosperitu, kterou si nyní prostě hodlají rázem bez
boje přivlastnit. Svírá-li se mi srdce při pohledu na mrtvého chlapečka,
pak především odporem k příšernému zlu, jež produkují všechny ty
Islámské státy, Tálibány a diktátoři, co jsou schopni likvidovat vlastní
obyvatelstvo bojovými plyny. To je zlo, jež zabíjí i děti, ať už přímo
nebo tím, že je vyhání z domovů. Navíc mi ani rozum ani cit neberou
neuvěřitelný cynismus bohatých islámských států, Emirátů, Kataru,
Saudské Arábie či Ománu, které mají s prchajícími nešťastníky stejný
jazyk (!) a náboženství a nepřijmou prakticky ani jediného chudáka –
soukmenovce, navzdory tomu, že oplývají petrodolary, budují ve
čtyřicetistupňovém horku kryté lyžařské svahy, montují umělé ostrovy a
pozlacují záchodové mísy. Překročit tam někdo ilegálně hranici, je jeho
osud zpečetěn nebo ještě hůř. A Evropa že má být soucitnější?

On Vám to, pane Hörschel, za chvíli pan Tichý vysvětlí. Udělejte si chvíli čas. Je to úplně jinak. Je to marný. Je to marný. Je to marný.....

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý / hlavně pro JD

1) On totiž pan Höschl ještě pokračoval: Bezpodmínečnou podmínkou pro pomoc uprchlíkům musí být jejich přijetí našeho právního řádu, parlamentní demokracie a pojetí lidských práv. Lidských znamená i ženských. Ani o milimetr méně. Žádné dohozené sňatky, žádné kamenování, žádné „vraždy ze cti“, žádné polévání obličeje kyselinou! To se tady prostě nedělá a opravdu jsme si to neobjednali. - JT: Ani on tedy není proti pomoci uprchlíkům, jen ji logicky podmiňuje.

2) K tomu bych ale dodal, že i u nás "se to dělá": domácí násilí, vraždy v rodinách, dokonce i ta kyselina! Jde jen o to, aby policie a soudy zasáhly proti pachateli, ať je to kdokoli, azylant nebo Čech jako poleno.

3) Začíná to být otázka generační: Novinář Špaček včera v MFD meditoval nad tím, že černou budoucnost Evropy vidí hlavně starší pánové (Cílek, Höschl, Kuras!, v poslední době i Doležal...; v zahraničí Hawking, nebo kazatel Camping, ti ovšem na jiné téma). Čím to je, že ti mladší - a ženy! - to vidí jinak? Ačkoli je mi 74, nerad bych mezi ty staříky patřil taky.

4) Naději vidím v politicích, kteří navzdory veřejnému mínění uvažují státnicky - byli i v tomto tématu jmenováni. A kteří například v Německu vydali arabský překlad 20 článků ústavy pro uprchlíky, snaží se sblížit "národní" postoje a přístupy k migrační krizi, vyjednávají s Tureckem o uprchlických táborech, diplomaticky usilují o změnu ruského postoje slona v porcelánu (v Sýrii) atd.

5) Jaká je mladá generace vyrůstající v čase řecké, ukrajinské, uprchlické i finanční krize? Pesimistická? Naštvaná? Odmítající svět kolem sebe? Vůbec ne – je bezstarostná a optimistická. To alespoň platí v NĚMECKU, kde minulý týden sociologové zveřejnili Shell studii, nejdetailnější sondu do duše mladých Němců, kterou opakují každých cca pět let. Dvanácti až pětadvacetiletí Němci jsou optimističtější, idealističtější a mají větší zájem o politiku než předchozí generace. 62 procent mladých si je jistých, že je čeká dobrá budoucnost, 52 procent je optimistických i v pohledu na vyhlídky celé společnosti – a právě tento optimismus ohledně celé země je letošní novinkou...
http://www.respekt.cz/denni-menu/mladi-nemci-jsou-pilni-optimiste-plni-idealu?utm_source=Newsletter+-+RESPEKT.CZ&utm_medium=email&utm_campaign=9f70979dd3-MENU_RSS_EMAIL_CAMPAIGN&utm_term=0_fa7f4b63fc-9f70979dd3-195210473

Pane Doškáři, nedělám si iluze, že svoje postoje najednou změníte. Nevidím ale vůbec žádný rozumný smysl v šíření strachu, například: Sotva jste se tady včera dočetl, že z 900 dotázaných Syřanů jen 70 by chtělo zůstat v Evropě natrvalo, nesmyslně to hned přebíjíte citátem starého pána, že "Milionové zástupy pojaly myšlenku, že „mají právo“ se přestěhovat do zemí, kde jiná, nota bene v jejich očích nepřátelská, civilizace během staletí vytvořila prosperitu, kterou si nyní prostě hodlají rázem bez boje přivlastnit." Copak je to pravda?!

Považujete se za historického badatele. Sotva ale znáte následováníhodné příklady šiřitelů Jobových zvěstí - naopak: Do dějin vešli muži i ženy, kteří překonali strach a postavili se obrovským problémům s odkrytým hledím (a někdy i prohráli). Přesto na ně vzpomínáme s úctou. - Nebo srozumitelnější příklad, malý podvodníček-hrdina z Formanova filmu: "Aspoň jsem to zkusil!"

Nahoru

Höschl- jejich.kultura a způsob života jsou neslučitelné s námi

Cyril Höschl: Blíží se totální konec. Máme poslední vteřinu k obraně Evropy
29. 6. 2015 13:52
Profesor a významný český psychiatr Cyril Höschl poskytl serveru Svobodneforum.cz rozhovor, ve kterém hovořil o možných problémech s uprchlíky, ale i o tom, co asi znamenaly páteční teroristické útoky pro západní společnost.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cyril-Hoschl-Blizi-se-totalni-konec-Mame-posledni-vterinu-k-obrane-Evropy-381820

Podle Höschla je oprávněný důvod se bát uprchlíků. „Jejich kultura a způsob života často s naším slučitelné nejsou a naše hodnoty si neuhájíme, budeme-li k problému přistupovat stejně sebevražedně jako dosud,“ myslí si psychiatr, podle něhož je potřeba rozlišovat mezi kulisou vnějšího nepřítele a nepřítelem skutečným. „Nemáme proti sobě britské koloniální důstojníky jako Gándhí, ani poměrně neurčité zlo jako Tolstoj, ale náboženské fanatiky podřezávající nemilosrdně nevinné civilisty, turisty a humanitární pracovníky jako podsvinčata a ještě si hrůzné videozáběry těchto jatek s gustem vystavující na internetu,“ zdůraznil v rozhovoru.
„Evropa má nyní poslední vteřinu k sebeobraně,“ řekl a dodal, že to ale poznamená svobodu pohybu, čímž nad námi terorismus vlastně vítězí. „Základem naší strategie obecně musí být přísné rozlišování, kdo představuje pro Evropu nebezpečí a kdo opravdu potřebuje pomoc,“ řekl s tím, že si myslí, že to lze rozlišit. Jak, to ale vysokoškolský pedagog neřekl, nicméně upozornil, že pomoc by se měla směřovat spíš do míst problémů, ne si je zde vytvářet.

Prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc., FRCPsych.
Ředitel Národního ústavu duševního zdraví
Ředitel Psychiatrického centra Praha (do 2014) a Centra Neuropsychiatrických studií (do 2011) v Praze
Profesor psychiatrie na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze
Prezident Evropské psychiatrické asociace (2007-2008)
Prezident Evropské federace lékařských akademií (2008-2009)
Vice-prezident, Vídeňská škola klinického výzkumu (2005-2013)
Člen prezidia, Grantová agentura České republiky (GAČR)
Člen Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace (2011-2014)

Narozen 12. listopadu 1949 v Praze. Je to mladík
.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Vždyť my to víme taky, co CH v poslední době píše, stačil by zas jen odkaz.
Akademická odbornost platí ve vystudovaném oboru. V ostatních záležitostech záleží na tom, kolik si toho člověk o věci zjistil a jak věcné a přesvědčivé jsou jeho argumenty - ne opakování jediné teze do zblbnutí.

Paradox: 3375 vědců a vědkyň tady opakovaně zpochybňujete, a najednou vám stačí jako nejvyšší autorita jeden!? Kdyby si on - i vy - zjistil podrobněji, jak to dělají v Německu, možná by věděl, JAK postupovat a nestrašil by zbytečně (viz průkazné postoje mladých Němců výše, kteří to všechno prožívají zblízka - zatímco v Boru jste živého syrského uprchlíka jistě neviděl). Hlasy ze zahraničí se stále častěji podivují nad naším (malým českým) extrémním přístupem, kterému skoro nikdo nerozumí.

Jako zájemce o historii byste se mohl zamyslet nad analogiemi s rokem 1938, na které už někteří upozorňují:
Konference v Évianu byla svolána v červenci 1938 z iniciativy amerického prezidenta Franklina D. Roosevelta k prodiskutování otázky rostoucího počtu židovských uprchlíků prchajících před nacistickou perzekucí.
Nejen že zástupci 31 států odmítli poskytnout Židům hromadný azyl, ale nedokázali se shodnout ani na rezoluci odsuzující německé chování vůči Židům... Tehdy nevěděli, jak to skončí.

Nahoru

Re: Höschl- jejich.kultura a způsob života jsou neslučitelné ...

Zas jedna katastrofická Pýtie. Pan profesor by si měl přečíst, co se psalo za 2.republiky mezi Mnichovem a 15.březnem 1939 o Židech. Možná by se zděsil, jak je to podobné tomu, co píše nyní on. Holt největším neštěstím lidstva je krátká paměť a nepoučitelnost ze zkušenosti.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Spíš než Pýtie obrázek,co se dá udělat z rozhovoru s p.Höschlem.
Mimochodem je o psychopatech a postřílení zákazníků restaurace v Žďáře nikoliv Islamisty ,ale Čechem..
Ale tato je zajímavé
Úzkosti kolektivní jsou často od těch individuálních neodvozené a šíří se jinak: jako xenofobie, rasismus, náboženské předsudky. Důvodů je mnoho. ....až po manipulaci veřejným míněním a vytváření kulisy vnějšího nepřítele.
A mimochodem je již čtyři měsíce po tom rozhovoru o poslední vteřině.A konec světa pořád nikde,pořád nikde...

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Jinak pan profesor napsal daleko zajímavější články např.
Profesor a psychiatr Cyril Höschl: Zemana jsme si zvolili, kritizujme tedy sebe. Jeho sprostota může souviset s alkoholem
A nebo myšlenka diplomatky Vašariové
My o sobě víme, že jsme jednou hajlovali a za pár let jsme křičeli ‚Pověste Horákovou!‘ Střední Evropa je nebezpečné území. Prožili jsme dva totalitní režimy, které absolutně znegovaly hodnotový systém našich předků. Žijeme ve státě, kde si Zápotockého manželka po zatčení Slánského vzala jeho peřiny! Připusťme konečně, co také jsme. Na druhou stranu jsme posledních 25 let neuvěřitelně úspěšní, ale jako bychom tomu nedokázali uvěřit. Zastavili jsme se a řekli jsme si: „Ne, ne, ne, my jsme přece oběť jako vždycky.“ Bojíme se, že ztratíme naše kulturní hodnoty, křesťanství, ale vždyť my jsme ho ztratili dávno! Vzdali jsme se ho za komunismu, za fašismu,“ připomíná Vášáryová.
A teď panuje hysterie proti uprchlíkům, kdy se i babičky ze vsi bojí, že je znásilní běženci

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý / 1938 a 2015?

Tady je to varování komisaře OSN pomocí analogie z roku 1938 podrobně:
http://www.rozhlas.cz/plus/svet/_zprava/osn-varuje-o-uprchlicich-hovorime-stejne-jako-ucastnici-summitu-z-roku-1938--1544006
Stačí se začíst do záznamů z Evianu a nalezneme tam velmi podobné věty (tj. jako dnes). Například australský delegát tvrdil, že přijetím Židů by jeho země vlastně importovala evropský rasový problém na vlastní půdu.
Myslím, že svých slov vzhledem k vývoji nejednou litoval, jenže v tom je právě ten vtip – budoucnost neznáme a vodítkem nám může být pouze minulost a nástrahy obdobné rétoriky.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Obama se omluvil a pozůstalí obětí budou náležitě odškodněny
Jaký to rozdíl od Holého milce Putina,který lže jak když tiskne a vinu na 290 obětech sestřelené boingu i nadále zatlouká.Zkrátka vrána k vráně....

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Aspoň kousek z projevu Jana Vrobela na dnešní akci v Praze:

Vážení spoluobčané, přátelé a sousedé. Zaposlouchejte se prosím aspoň na chvíli do hlasu svého srdce. Mnozí z vás chcete kontroly na hranicích, zdi, policisty s psy, v extrémních případech dokonce omezení občanských práv pro lidi co mají prostě jen jiný názor, a nedělejte, že jste si toho nevšimli, chcete věšet opozici, chcete střílet politiky i uprchlíky, lidi prchající před válkou a chudobou. Máváte u toho naši milovanou vlajkou, vlajkou reprezentující právní stát, demokracii, solidaritu a lásku člověka k člověku. Co jste z té vlajky a našich symbolů udělali, pokud schvalujete demonstrace bok po boku s aktivními neonacisty? Co jste udělali z naší historie a našich českých symbolů, pokud chcete střílet rodiny s dětmi? A buďte si jisti, že z patnácti tisíc uprchlíků, které jsem viděl, tvořily děti a ženy významné procento. Co si myslíte, že by se potom stalo?

http://svobodneforum.cz/exkluzivne-projev-z-dnesni-demonstrace-za-otevrenou-evropu-a-lidska-prava/

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Ten nálet na nemocnici je tragedie a já doufám, že vše bude důkladně vyšetřeno podle zásady "padni komu padni." A zjistí-li se, že někdo něco zavinil, že viník bude potrestán se vší přísností zákona. Nicméně, nenamlouvejme si, že za války lze podobné tragédie absolutně vyloučit. Připomínám třeba únorový nálet Američanů na Prahu v roce 1945. Zabito bylo asi 700 lidí a cca 1200 zraněno. Došlo k navigační chybě, piloti se domnívali, že jsou nad Drážďany. Něco podobného se stalo Sovětům na Moravě (při bombardování např. Ostravy, Opavy a Brna). Přesto a přes řadu dalších tragédií snad nikdo nepochybuje, že Američani a Sověti bojovali (a i ty nálety dělali) proto, aby osvobodili Evropu a svět od nacismu. A nevím nic o tom, že by američtí pilotí, kteří omylem bombardovali Prahu, či sovětští piloti bombardující města na Moravě, byli stavěni před nějaký "mezinárodní soud." Před tím naopak skončili vedoucí nacisté. Analogicky by před ním měli skončit i Talibánci z Afganistánu, či islamisti ze Sýrie či z Iráku..

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý / slovníček

"Veřejný prostor a to bohužel platí také pro média a veřejné činitele, o migraci často hovoří způsobem, který je zavádějící a zjednodušující. Proto náš tým vytvořil přehlednou abecedu migrace, slovníček základních pojmů, které se tématu týkají."
http://migraceonline.cz/cz/e-knihovna/abeceda-migrace

Například heslo "Ekonomický migrant":
Tímto termínem jsou označovány osoby, které dobrovolně, bez život ohrožujících příčin, odcházejí do jiného státu v očekávání zlepšení své životní úrovně, ekonomické situace, vzdělání a podobně. Na rozdíl od uprchlíků tyto osoby svou domovskou zemi neopouští proto, že mají oprávněný strach z pronásledování ve své zemi z důvodů např. rasových, náboženských, národnostních, nebo proto, že prchají před tamním válečným konfliktem, přírodní katastrofou apod. Slovní spojení ekonomický uprchlík je tedy oxymóronem, což v podstatě znamená, že nedává smysl (viz odkaz Uprchlík).

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - Bombardování v Sýrii s tím souvisí

http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/383806-syrsky-nalet-znicil-v-hama-kolonu-islamskeho-statu.html
Syrský nálet zničil v Hamá kolonu Islámského státu
Přes čtyři desítky bojovníků Islámského státu (IS) byly zabity při náletu syrského letectva v provincii Hamá v neděli brzo ráno. O náletu informovala podle BBC exilová organizace SOHR monitorující dění v Sýrii a potvrdila ho syrská státní tisková agentura SANA. Obě přitom tvrdily, že bojovníci IS zahynuli v oblasti, o níž Západ neuváděl, že by tam IS pravidelně působil.

Podle SOHR bylo zasaženo 16 vozidel jedoucích ve východní části provincie, kam dorazila z Rakky. Na místě ležela po náletu ohořelá těla. SANA uvedla, že při cílené operaci proti úkrytu IS u vesnice Rahil v provincii Hamá u města Salamija bylo zabito 45 teroristů a zničeno 23 vozidel. Letectvo útočilo na místo, kde se mínili teroristé soustředit.

Později letectvo oznámilo, že zničilo i další posty vzbouřenců v provincii Hamá.
Místo útoku je vzdálené 50 km severovýchodně od Homsu a 30 km jihovýchodně od Hamá. Je nedaleko území, o které bojovaly různé ozbrojené skupiny včetně Islámského státu. Od území ovládaného IS je však značně vzdálené, leží asi 300 km od hlavního města Islámského státu Rakka a cca 120 km od Palmýry. Ukazuje to, že početnější skupiny Islámského státu působí západněji, než se obvykle uvádí. Otupuje to tak ostří kritiky ruských náletů, které se podle Západu nezaměřovaly na oblasti, kde IS působí.
Syrské letectvo podniklo nálet i na další místo pod kontrolou IS, jímž bylo předměstí Dajr az-Zauru.
V provincii Halab se syrským jednotkám a provládním milicím podařilo po náletech rozšířit oblasti pod svou kontrolou v rámci ofenzívy zahájené v pátek.
Sýrie kritizuje americké nálety
Na Halab současně podle agentury SANA v neděli zaútočila letadla Američany vedené koalice, která zničila místní elektrárnu, což způsobilo velký výpadek elektřiny ve městě.
SANA to označila za flagrantní porušení mezinárodního práva, protože letouny působily v syrském vzdušném prostoru. Damašek dosud neměl k americkým náletům větších výhrad. Mění se to až po zapojení Ruska do války.
Podle SANA je to už druhý alianční útok na elektrárnu v oblasti během osmi dnů.
Rusko minulý týden kritizovalo Američany, že často cílí na infrastrukturu, jako jsou mosty a elektrárny, což zhoršuje situaci civilních obyvatel.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Určitě to má být řádně vyšetřeno a zjistí-li se vina někoho konkrétního, pak je jistě namístě soud a trest viníku či viníkům bez ohledu na to, kdo ten viník je.

Na druhé straně nelze za války podobným tragediím zabránit se stoprocentní zárukou. Děly se za všech válek, i za té poslední, která se přímo dotkla našeho území. Připomínám třeba americké bombardování Prahy v únoru 1945. Navigační chyba (letci si Prahu spletli s Drážďany) stála asi 700 mrtvých a na 1 200 raněných. Podobně tomu bylo při sovětském poostupu na Moravě, kdy byla bombardována Ostrava, Opava, Brno a další místa. Přinejmenším jednou bylo sovětskými letci bombardováno již Sověty osvobozené město, zahynuli nejen civilisti, ale i sovětští vojáci, společně s místními se veselící.

Nevím ale nic o tom, že by někdo z těch Američanů či Sovětů byl postaven před "mezinárodní soud". Osvoboditelské zásluhy jedněch ani druhých ty tragedie nijak nesnižují. Před mezinárodním Norimberským soudem skončili vedoucí nacisté.

Nahoru

Vědci.. Zatímco běženci snídali, osmáci jim stlali postele

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/383821-zatimco-bezenci-snidali-osmaci-jim-stlali-postele.html

Zatímco běženci snídali, osmáci jim stlali postele
Celou aféru rozpoutal nářek na Facebooku. Jedna obyvatelka severoněmeckého Lübecku si ve skupině nazvané Probuď se, Německo! postěžovala: „To už přestává všechno! Lübečtí školáci v místní ubytovně pro utečence stlali postele, uklízeli, pomáhali v kuchyni. Dozvěděla jsem se o tom od čtrnáctiletého syna mé kamarádky. Nepovažuji se za xenofobního štváče, ale mám za to, že čeho je moc, toho je příliš. Zavádějí snad lübecké školy nový předmět – otroctví?“

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý / jaká aféra?!

(opr.)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý / jaká aféra?!

(opr.)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý / jaká aféra?!

Teda skutečně, pane Doškáři, vaše starosti bych chtěl mít! Takovouhle prkotinu tady předvádíte div ne jako selhání Merkelové nebo EU - ale večerní přepočítávací apely v Bělé, při kterých musí rodiče vytáhnout z postelí děti, aby mohly policajtům ukázat identifikační kartu na důkaz, že neutekly přes žiletkový plot, to vás zřejmě vůbec nezaráží. Trochu soudnosti by to chtělo...

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Trochu soudnosti by to chtělo na obou stranách. Je úplně do očí bijící, jak si tady přívrženci jedné či druhé kliky melou tu svoji a vůbec nenaslouchají tomu, co říkají ti druzí. Vkládáte sem odkazy jen na to, co se vám hodí a co se vám nehodí, to ignorujete či zesměšňujete.

Soudnost chybí nejen tady v této "diskusi", ale i v politice. Bojíme se nazývat věci pravými jmény, bojíme se rozhodovat, nést zodpovědnost a chtít dodržovat zákony.

A k těm apelům v Bělé. Mě to přijde normální, ba i správné. Nesmí to sklouzávat k šikaně, to ne! Šikana ze strany státu se musí potírat. Na druhou stranu řád musí být. Někdy je to bohužel těžké, bohužel.
Ale utečenci jsou umístěni v táboře a tam platí nějaký režim. A ten se musí dodržovat. A docela chápu, že jsou ráno či večer kontroly, zda někdo neutekl.
Utečenci, běženci, či jak je chcete nazývat, utekli ze svých domovů před válkou, často si zachránili jen holý život, nemají nic a jsou bědní. Alespoň takto jsou nejčastěji popisováni, což ale není obecně pravda! Často jim jde jen o svůj prospěch, dostat se do Německa či jinam, dostat podporu a nic nedělat, popř. dělat nezákonně. Prostě nejsou jednolitá masa.
No a v tom táboře dostanou ti bědní najíst, napít, mají střechu nad hlavou, jsou v teple a suchu. Na druhou stranu musí dodržovat určitý režim.

Nahoru

Začalo to prkotinami v Libyi.Pamatujete? Vy jste jim fandil

Pane Tichý.Život se skládá z prkotin. O Bělé nemám žádné informace. Jednu vlastně mám. Je tam výluka. Železniční osobní dopravu nahrazuje přeprava autobusy. Žádné migranty jsem tam neviděl. Kdyby tenkrát tu Libyi, nechali Američané a Francouzi na pokoji , nemuseli by policajti v Bělé přepočítávat a osmáci v SRN by nestlali postele. To je nevratné. Takže se bude přepočítávat a stlát dále. Důležité je , kdo bude přepočítávat. Stlaní se měnit asi nebude (?).
Teď jim ( Francouzům a Američanům) zase vadí Asad.

Bašár Asad promluvil. Máme více, říkají Parlamentní listy, než vám řeknou česká média
16. 9. 2015 12:01
Syrský prezident Bašár Asad poskytl rozhovor ruským médiím, ve kterém mimo jiné kritizuje dvojí metr Západu při posuzování obětí mezi uprchlíky a lidmi, kteří zůstávají nadále v Sýrii. Západ má dle jeho názoru velký podíl na současné migrační vlně i válce v Sýrii. I nadále však věří, že Sýrie může z války proti Islámskému státu vyjít vítězně. O odstoupení ze své funkce, jak požadují západní politici, v žádném případě neuvažuje.

Asad se v úvodu rozhovoru vyjadřuje k migrační krizi a ohrazuje se proti tvrzení „západní propagandy“, že by hlavní odpovědnost za obyvatele Sýrie prchající ze země nesla jeho vláda. „Západ na jedné straně pláče nad uprchlíky, ale na straně druhé jim míří kulometem mezi oči. Ti lidé opouštějí svoji zemi kvůli terorismu a zabíjení. Západ se nad nimi dojímá, ale zároveň tento terorismus od samého počátku podporuje, když hovoří o teroristech jako o mírné opozici. Dokud bude západní propaganda pokračovat stejným způsobem, bude do Evropy přicházet stále více uprchlíků. Jestliže z nich máte obavy, zastavte teroristy. Jedině to může vyřešit stávající krizi,“ zmínil syrský prezident.
Spolupráci se skutečnou opozicí se však Asad dle svých slov nebrání. „Jsme ve válce s terorismem, který je podporován zahraničními mocnostmi. To znamená, že se nacházíme uprostřed totální války. Je tedy jistě žádoucí, aby se v takové situaci sjednotily všechny strany a syrští vlastenci, kterým jde o tuto zemi. Považuji za prvořadé, abychom se společně postavili proti terorismu. V tomto směru již byly podniknuty určité kroky. Po našem boku již proti teroristům bojují jistá uskupení, která dříve bojovala proti nám. Rád bych využil této příležitosti, abych vyzval i další podobné skupiny ke spolupráci. Sjednocení proti terorismu představuje jediný způsob, jak dosáhnout politických cílů, o které my, Syřané, usilujeme prostřednictvím dialogu a politických rozhodnutí.“

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Dobrá, pane Beneši, tak k věci:

1) "Holý" jako obvykle: zvláštní případ, viz Jak zabít JAKÉKOLI téma.

2) Obhajujete večerní apely v Bělé. Pokud si přečtete, jak to popisuje ombudsmanka a jiní očití svědkové, dokonce i ministr spravedlnosti (!), kteří varují před možností žaloby na ČR za flagrantní porušování lidských práv, snad přestanete tuto praxi obhajovat. (Mimochodem: i spící dítě lze potichu "zkontrolovat" a jeho doklad mohou snad předložit rodiče?!) A to porušování práv se týká nejen dětí, ale všech (nedostatek informací, nejsou tlumočníci, není zajištěn lékař ani zubař, zabavování mobilů a peněz, zbytečně dlouhá internace, kterou si dokonce musí sami platit atd.).

3) K Asadovi, kterému pan Doškář věří, jen poznámka: I Hitler nebo Stalin poskytovali novinářům moudré rozhovory. Arabské jaro i Ukrajinské problémy začaly lidovými demonstracemi proti nedemokratickým režimům. Samozřejmě to Asad nepřizná a hledá viníky v zahraničí. Divím se, že mu v Česku někdo věří - kontrarevoluce 68 nebo Havel a spol. byli přece TAKY řízeni a placeni ze západu :)))

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý / 8 mýtů

Vladislav Günter, ředitel Centra pro integraci a migraci, vyvrací nefrekventovanější nesmysly:

Mýtus první: Drtivá většina uprchlíků jsou ekonomičtí migranti
Mýtus druhý: Jsou to samí muži
Mýtus třetí: Vstupují sem nelegálně, měli bychom je za to zavřít!
Mýtus čtvrtý: Budou zatěžovat náš sociální systém, chtějí jen dávky
Mýtus pátý: Syřanů, kteří utíkají před občanskou válkou je jen 20 %
Mýtus šestý: Měli bychom je všechny vracet tam, kam patří
Mýtus sedmý: Jsou to samí teroristé a islamisté
Mýtus osmý: Je to jiná kultura, dělají nepořádek a nikdy se nepřizpůsobí

http://svobodneforum.cz/uprchlici-po-cesku-osm-nejcastejsich-mytu/

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý / 8 mýtů

Mám jasno. Je to marný.

http://blog.aktualne.cz/blogy/jan-urban.php?itemid=26128

http://blog.aktualne.cz/blogy/jan-urban.php?itemid=26128Čeká nás hybridní třetí světová válka.
Jan Urban
20. 10. 2015 | 12:02
Přečteno 579 krát
Sýrie, Libanon a Irák přestaly jako samostatné státy v dnešních hranicích fakticky existovat. Zbývá z nich už jenom území nikoho, jen prázdný prostor mezi Tureckem, Iránem a Saudskou Arábií. Překreslení mapy Blízkého východu se v tomto okamžiku zdá být už nevyhnutelné.

Státní hranice byly regionu vnucené po porážce osmanské říše v první světové válce velmocenským handrkováním Západu. Mechanismus dědičných monarchií, víceméně úspěšný v evropských podmínkách, měl stabilizovat roztříštěnou mozaiku kmenových a náboženských vztahů bez historie a potřeby státnosti. Bez koloniální nadvlády se ve většině regionu k moci nejprve dostaly vojenské režimy a umělé státy se pomalu začaly rozpadat. Libanon, Irák i Sýrie putují po stejné cestě k sebezničení.

V nové situaci nahradí staré státní hranice, pokud budeme mít štěstí, dohoda mezi třemi regionálními mocnostmi - anebo nekonečné lokální násilnosti se stále pravděpodobnější možností vypuknutí rozsáhlého konfliktu mezi šíity a sunnity. Pokud k němu dojde, v každém případě to bude znamenat masové vyhánění, další miliony uprchlíků, přesídlování obyvatelstva - a genocidu.

Vojenská porážka nebo alespoň zásadní oslabení nejednotné protiasadovské opozice v Sýrii, pro které se rozhodly Rusko a Irán, neobnoví jednotný syrský stát, stejně jako oslabení a následné rozbití struktur takzvaného Islámského státu. To podstatné se odehraje až potom. Turecko a Irán se v každém případě zbaví západního vlivu v regionu, který vždy považovaly za svoji mocenskou sféru – a použijí k tomu služby putinovského Ruska, které ve své protizápadní zášti na Blízkém východě skončí jako žoldnéř v cizích službách. Z ruské strany jde o mimořádně riskantní, ale promyšlenou hru, jejíž cíl i smysl je jen součástí primárního strategického cíle Ruska – oslabení a rozkladu Evropské unie.
atd.atd

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Nejvíc mě dostalo zvolání "Ruským vojákům přeju hodně štěstí. Střílí tam i za nás." Aby se Putin a jeho hlásná trouba (neexistující) Holý brzo nedivili... BTW, podívejte se sami na doporučovaný zdroj sputniknews.com - a hned poznáte, odkud ta propaganda vane.

Jako protijed viz komentář amerického politologa Fareeda Zakarii: Extáze z Putina s podtitulkem To, že je Rusko agresivní, ještě neznamená, že bude úspěšné (Respekt 42). Na internetu je jen pro předplatitele, tak aspoň pár vět (po připomínce sovětské válečnické katastrofy v Afghánistánu):
"...zaměňují aktivitu za úspěch ... Podle této logiky jsou Rusko a Írán vládci Blízkého východu. Skutečnost, že se tyto země zoufale snaží udržet nad vodou hroutícího se spojence, není důležitá. Jejich klient, alavitská menšina v Sýrii, reprezentuje pouze 15 % obyvatel země a čelí sérii smrtelně nebezpečných povstání podporovaných drtivou většinou populace. ... A pokud Írán a Rusko navzdory všemu v Sýrii zvítězí, za odměnu získají vybuchující kotel."
"Věřím tomu, že za několik desítek let budeme rádi, že Obama zvolil Eisenhowerovu cestu ke globální převaze (tj. zachovává chladnou hlavu), a nikoli tu, jíž dává přednost Putin."

Už to bylo řečeno mockrát: Putinova agrese pravděpodobně vyžene na útěk před smrtí další (sta?)tisíce zoufalých lidí, takže je hloupé tomu zrovna u nás fandit.

PS = kontrolní otázka: Jakou novou informaci nebo argument přináší "Holého" dolní příspěvek navíc proti tomu hornímu???

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Pane Tichý,rozdíl není žádný.Holý zasmrdí a jako pšouk se zase ztratí.
Mylím si,že snižovat se k diskuzi s tak bezcharakterním individuem je pod Vaši úroveň.
Před týdnem chodil do galerie Egermann,aby se nadýchal toho odéru od agentů Stb a do večera to rozdýchával.
Jinde totiž jako KAN jim říká komunističtí gestapáci.
Teď tu obdivuje stát,v jehož čele stojí komunistický gestapák /dle jeho slov/ agent KGB.Organizace KGB,které kape z prstů ještě více krve ,než Stb.
Zkrátka nechme ho zasmrdět.My to ani vydýchávat nemusíme.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

To fakt existuje někdo, kdo věří tomu, co píšou na Sputniku?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý / fašista Okamura

O fašistickém populismu Tomia Okamury ANEB proč jsem taky podepsal výzvu vědců:

„Oddělovalo mne od nich na vzdálenost několik desítek centimetrů pouze několik policistů, za což velmi děkuji, jelikož jsem byl policisty předem upozorněn, že mi hrozí násilí, okradení či nákaza infekční chorobou (ANO, ČTETE DOBŘE!). A že v případě, že by se na mně vrhli, což prý může nastat, tak by mě neměli šanci proti přesile ubránit.“
Toto nehorázné a zvrácené divadlo má na Okamurově profilu nyní 36 tisíc lajků a neskutečných 100 tisíc sdílení...

http://svobodneforum.cz/pavel-safr-tomio-okamura-fasismus-a-pravda-o-uprchlicich/

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

To je ještě dobré číslo, ne? V porovnání s tím, že Zemana volilo 2 717 405 lidí.
Já se vám divím, pane Tichý, že nediskutujete o něčem jiném, takových témat se nabízí. Jste jako vždy zakopaný na svých pozicích, přesvědčení o své pravdě, přeposíláte si názory jiných atd. Okamura se choval jako debil už před tím, než vstoupil do politiky, tak proč vás najednou tak překvapuje.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý / fašista Okamura

Koukám, že "vstanou noví vlajkaři". Spíš už vstali. Začali napadat i Češky jen proto, že měly na hlavě šátek nebo šálu proti chladu. Budu muset varovat mámu, aby si na ty šílence dala pozor. Je jí 82 let, šátek nosí celý život, za jejího mládí to byl rozšířený módní doplněk, kdyby se na ni nějaký takový vlajkařský šílenec vrhnul, mohla by z toho mít i smrt. Hlavně, že straší uprchlíkama, přitom abychom se teď báli jich, těch agresívních strašičů.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Měl jsem teď dvě návštěvy z Německa.Nejprve z jednoho velkého města v západní části.Jejich reakce...jak vidí utečence....je to špatné.Manželka nemá kam chodit cvičit. Všechny tělocvičny jsou plné azylantů.....a smích Jinak žádné místně oblíbené poseroutství
Ta z východní si stěžovala,že u nich jsou mnohé školy a tělocvičny dlouho volné a žádní azylanti tam nechtějí.Chtějí velká města,kde je práce.
Jinak žádné extraobavy,vidí to pozitivně.Taky jsme sledovali na ZDF Heute protest Pegidy v Drážďanech s podporou Čechů,kteří přijížděli i autobusy..Tu organizaci nám tu taky někdo příkladně vnucoval.
Taky tam zaznělo...Řešení je jednoduché,ale momentálně jsou koncentráky mimo provoz.
Nebo Muslimská halda odpadu a pod.Už ty řečníky má policie.
Nad Zemanovým...Budou mít právo šaría, takže nevěrné ženy budou kamenovány, zlodějům se budou utínat ruce,” si ťukali na čelo.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - senior Železný to vidí jinak

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vladimir-Zelezny-pro-PL-Prijdou-chudaci-Syrane-a-my-jim-predame-v-plnem-rozsahu-to-co-v-kazde-zemi-EU-lide-budovali-po-generace-Neobycejne-nebezpecne-399559

„Evropa prohrává zápas o svou identitu a své dějiny,“ zdůrazňuje k tomu Železný. Velkým problémem podle něj třeba je, že ti lidé, co k nám přicházejí, pohrdají naší suverenitou. „Podlézají naše zátarasy, tváří se, že mají samozřejmé právo užívat si evropské hodnoty a evropskou prosperitu, do které ale Evropané investovali po generace práci, úsilí a vzdělání svých dětí,“ zmiňuje Železný kromě jiného.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - senior Železný to vidí jinak

Identita Evropy se v průběhu dějin měnila, někdy pomaleji, někdy rychleji, ale měnila. Tomu nezabráníme. A že někdo podlézá zátarasy? Pokud běží o život, tak se tomu asi nelze divit. Kolik Čechoslováků šlo přes zátarasy, kolik se jich třeba do západního Německa či Rakouska dostávalo ilegálně ("porušovalo suverenitu" těchto zemí) před rokem 1989! A to jim většinou nešlo o život, ale spíš o jeho kvalitu, což jsou přece jen trochu odlišné věci.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - senior Železný to vidí jinak

Neříkejte, pane doktore, že v tom není rozdíl.

Velký rozdíl je i v tom, že naší utečenci( až na výjimky) utíkali do zemí kulturně a nábožensky stejných.
V tom je velmi velký rozdíl.
Bylo velmi málo těch , kteří pohrdali suverenitou SRN. Když neměli rádi Němce, pokračovali dál. Pokračovali do zemí, které jim byly kulturně a nábožensky blízké.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.

Zase ty PL: stačilo přečíst si pár "vyvážených" sousloví ("chudáci" Syřané - kam se Evropa řítí) a hlavně: souhlasím ve všem s názory Miloše Zemana - a dál netřeba pokračovat. Kdy už konečně pan Doškář přestane vypočítávat celebrity, s kterými to vidí stejně - a soustředí se na věcné a ověřenými fakty podložené argumenty. (V Reflexu například mluví herečka Issová a její táta režisér o Syřanech, mimochodem i s obavami - ale snadno a rychle si ověříte, že Železný vůbec neví, o čem a o kom mluví. Neví o nich zhola nic.)

K suverenitě a zátarasům jsem chtěl poznamenat totéž co Mirek, ale už mě předešel: Je to jako kdyby policie, hasiči nebo záchranáři požadovali od volajícího o pomoc nejdřív osobní doklady a ověření identity, než začnou s nějakou akcí.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - senior Železný to vidí jinak

Já myslím, že se ty kulturní rozdíly účelově přeceňují. Původní kultury jak u nás, tak třeba v té Sýrii už roky válcuje globalizace. Kromě toho vzdělané vrstvy, které především nyní ze Sýrie utíkají, mají ke vzdělaným vrstvám českým blíže než různé sociální skupiny tady v ČR. Co Vy a já máme společného například s tou zvěří z fotbalových stadiónů, která napadá hráče, cestou na a ze stadionu ničí, na co přijde a má velmi blízko k pravicovým extrémistům? Se Syřanem Ramim Zakchourem ze staré lékařské rodiny, s nímž jsme studovali stejný obor, si mám daleko více co říci. A sdílíme i stejné humanitní hodnoty, jež mají moderní zdroj v ideálech Velké francouzské revoluce - Sýrie má v podstatě francouzský systém školství, který se přinejmenším vyrovná tomu našemu, s důrazem i na ty hodnoty.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Můžete pane Tichý vysvětlit tvrzení, že pan Železný neví o Syřanech vůbec nic. Děkuji.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - senior Železný to vidí jinak

Nezlobte se Mirku, ale bitky migrantů, které vidíme na různých videonahrávkách, jsou velmi podobné bitkám na našich stadionech. Ničení je velmi podobné . Něco podobného, daleko horšího bylo i na Majdanu.
Zajímavý je i Váš třídní názor. Dle Vás jsou vzdělané vrstvy zárukou klidu a míru..
Islámští teroristé jsou často ze starých vzdělaných rodin. Velká část teroristů studovala na vyhlášených evropských universitách.
Vzpomeňte na vzdělané piloty, kteří pilotovali letadla 11.září 2001.
Před tím to byli milí, příjemní vzdělaní chlapci. Možná, že studovali podle francouzského školského systému.
Podle tohoto systému studovala i celá řada teroristů v Alžíru.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Pořád se zde hovoří o těch základech naší civilizace zvláště české
Teď jsem dostal čerstvou zprávu ,potvrzující obavy našich protiislamistů .Takto krutě se muslimové chovají ke křesťanům.
„Nešlechetné ženy islámské spáchaly v provincii Chamutau strašný zločin, neboť vyvedly z města ženy a panny, oplakávající své muže a rodiče popravené Islamisty, pobraly jim peníze i jiné věci a zavřely je do jedné dřevěné boudy, zahubily je plameny. V Praachu a Tici zase ukrutně řádila ruka Islámská,Na ulicích ubila sto třicet pět lidí kameny a dlouhými noži jako vepře a osmdesát pět jich zavřeli v kostelní sakristii, zapálili sudy a slámu a beze všeho milosrdenství ty lidí upálili,"
Kdepak, s těmi nechci mít nic společného.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Pro pana Doškáře/Vltavína, ačkoli si nedělám iluze.

Železný tvrdí: Pronikne-li muslim do nějaké země, která není islámská a kde nepanuje islám, tak tam je zásadní jeho povinností konvertovat tu zemi na islám. A druhé pravidlo muslima praví, že je jeho svatou povinností se na výzvu imámu připojit k džihádu, tedy k bojovnému prosazení islámu na celém světě...

Zrovna čtu sborník Nad Evropou půlměsíc I., viz tady:
http://www.iliteratura.cz/Clanek/35451/cerny-karel-ed-nad-evropou-pulmesic-i
Podle autorů jsou čeští muslimové, kterých je asi 22 tisíc a pocházejí z nejrůznějších etnik, „v drtivé většině velmi dobře integrovaní a někteří dokonce (semi)asimilovaní do většinové společnosti. Mají kvalitní vzdělání, práci a přátele i partnery z majoritní společnosti. Akceptují české zákony a nevidí nepřekonatelné překážky mezi životem v moderní sekulární společnosti a praktikováním islámu. Postavení českých muslimů se tak podstatně liší od muslimů západoevropských, v mnohém spíše připomíná velmi úspěšné americké muslimy, žijící svůj ,americký sen.‘“
Že se integrace muslimů v USA, a paradoxně taky u nás!, ale i jinde daří, z toho logicky plyne, že záleží na podmínkách a prostředí, do kterého se dostanou - a jak se k nim majorita chová.

Paradox: Reakcí na zesilující českou islamofobii (na které se vy sám taky podílíte!) může naopak být stále větší izolace muslimů, uzavírání se do skupiny souvěrců, zdůrazňování vlastní náboženské odlišnosti a negativní vymezení se vůči české společnosti!

A ještě osobní vyznání Marthy Issové, dcery syrského režiséra (Reflex 43): "Sýrie, kde jsem byla mnohokrát, je nádherná země. Pohostinnější lidi jsem nikde na světě nepotkala. Jsou nesmírně hodní, vstřícní. Jít nakoupit znamená, že dostanete čaj, kafe, prodavač vám řekne o celé své rodině, popovídá si s vámi... Už několik let každý den myslím na děti, co jsem je vídala hrát si v ulicích Aleppa - jsou ještě živé?"

Nahoru

Re: Proč pane Tichý utíkají muslimové z pohostinné Sýrie?

Už jsem to pane Tichý pochopil. Je to tam fantastické. Jenom nevím proč Ti muslimové z té Sýrie utíkají? To je tam vraždí křesťané? Židé? Komunisté? Rusové? Američané? Proč tam ti nesmírně hodní muslimové nezůstanou? Kdo je vyhání?

Byl jste někdy v pohostinné Sýrii? Já tam byl : Dám krk na to, že tam byl i pan Železný. Já mohu potvrdit. Je to krásná země. Krásná země! Určitě to bude tvrdit i pan Železný.

Pane Tichý, vůbec jste nevysvětlil tvrzení, že Železný vůbec neví, o čem a o kom mluví.

P.S.To je ta Issová co tvrdíla: " Bábo, dědku! Když budete volit levici, ona si pak vytře zadek s vámi!“
Chtěl bych vidět Issovou s touto reklamou v pohostinné Sýrii? Třeba v plavkách a nahoře bez.

Nahoru

Issa Alarmující! Toto se německé kancléřce vůbec nepovedlo

Alarmující! Toto se prý německé kancléřce vůbec nepovedlo
23. 10. 2015 21:13
Otec známé herečky Marthy Issové režisér Moris Issa poskytl týdeníku Reflex rozhovor o budoucnosti
Podle Issy nejde reálně poznat, kdo z uprchlíků vážně utíká před válkou a kdo si chce jen přilepšit. "Ale použijme obyčejný selský rozum," říká s tím, že posledních třicet až čtyřicet let je v Sýrii velká nezaměstnanost, takže když Angela Merkelová řekla, že bere všechny Syřany, tak by podle něj byli na hlavu, kdyby čekali. "Spíš si řeknou: No co, v táboře mě nakrmí, dají mi postýlku a pak se uvidí, v nejhorším se vrátím,“ podotkl a dodal, že je alarmující, že německá kancléřka kroky nekonzultuje s odborníky. „Vždyť jich musí mít kolem sebe tisíce! Někdy začínám věřit tomu, že se skutečně jedná o konspiraci. V tak špatném stavu jsem,“ uvedl Issa.
"Prostě ten Syřan pořád ve mně je, přestože tady žiju půlstoletí. Mám to v krvi, krev není voda a Syřan nemůže na Sýrii přestat myslet, když prožívá tak krušné časy," řekl dále v rozhovoru na to, zdali si současnou migrační krizi nebere moc osobně. "Rád bych se do Sýrie ještě vydal, jenže jakou bych tam našel?" zeptal se v rozhovoru sám sebe, protože je jeho rodné město rozbořené a i okolí, ke kterému má vztah, je v moci Islámského státu. "To je pro mě tak absurdní představa, že je až komická," dodal s tím, že z těch, co tam zůstali, se asi všichni přidali k IS.
"Obávám se, že se Sýrií bude to, co bylo s Irákem po invazi Američanů a odstranění Saddáma Huseina," řekl režisér k budoucnosti své rodné země a podotkl, že byl Husein sice neřád, ale dobře věděl, že jeho země je sopka, nad kterou je třeba držet poklop. "Když sundáte poklop, sopka vybuchne. A to se stalo," poznamenal a vyřkl obavu, že Sýrii čeká prostě podobný scénář

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - senior Železný to vidí jinak

Problém je v tomn, že vaše argumenty lze použít v případě kohokoliv, nejen uprchlíků. Rvačky jsou nás na denním pořádku. A to prosím ani ti chaoti ze stadionů, ani rváči z barů apod, nejsou zdaleka v takovém stresu jako uprchlíci. Příklad s Majdanem jste uvedl sám. Takže nesnažme se předstírat, že obecné znaky lidské povahy (v tomto případě její negativní stránky), silnější či slabší podle výchovy a vzdělání (vzdělanější vrstva není třída, když už užíváte ten pojem, užívejte ho správně), temperamentu a hodně podle situace, jsou vlastní jen někomu, v tomto případě uprchlíkům. Nebo snad od nás budeme vyhazovat za hranice všechny české rváče, výtržníky, zločince? Vsadím se, že ne. A proč vlastně? No protože jsou to občané této země. A jsme u jádra problému. Ony nevadí ani tolik problémy, které jistě s uprchlíky mohou být, protože ty v podstatě nejsou o moc jiné než s Čechy. Vadí především to, že to nejsou našinci. Ale to vybublávají slupkou civilizace na povrch pudy nějaké kmenové společnosti. Kmenová společnost s atomovými elektrárnami a atomovými zbraněmi ...

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - senior Železný to vidí jinak

P.s, to strašení teroristy působí jen na hodně prosté lidi. Pokud se k nám teroristé budou chtít dostat (nejsem si jist jestli o nějaké České republice vůbec vědí, a pokud ano, jestli jim něco tak malého a ještě rozděleného stojí za pozornost), tak k tomu nepotřebují uprchlíky. Dostanou se sem kdykoliv a jakkoliv. A kdybych si chtěl rejpnout, asi by se ani nenamáhali. prostě by si počkali, až tu pomřeme strachy z toho vzájemného strašení.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Xenofobie, nacionalismus, kolektivní vina... to je furt stejný.
Někteří dodnes, ani po zkušenostech tragického XX. století, nepřišli na to, že v KAŽDÉ skupině, tlupě, národě, kultuře jsou kromě převažujících "obyčejných", normálních lidí taky primitivové, blbci, násilníci, psychopati apod. (a samozřejmě taky jedinci morálkou a intelektem nadprůměrní) -
- a že tedy vynášení paušálních soudů o Češích, Němcích, Židech, Romech, uprchlících, křesťanech, muslimech, buddhistech... je naprostá hovadina, protože o konkrétním člověku to nevypovídá vůbec nic.

Taky můžete Vltavínovi 100 x zopakovat, že řada syrských muslimů tady mezi námi v míru a pokoji žije už desítky let, on ale bude trvat na tom, že takové soužití kultur není uskutečnitelné.
A pane Horníčku, nebylo vám zima?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý / trochu humoru na víkend

http://svobodneforum.cz/rozzlobena-mlada-zena-pise-vadi-mi-ekonomicti-migranti/
a
http://svobodneforum.cz/tohoto-imigranta-tady-nechceme/

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - To jsou ty paradoxy

Všichni se teď zaštiťují národními tradicemi.Tak se poodívejme na nejsvětlejší okamžiky českého národa.
Asi se všichni shodneme,že za ně pokládáme "Dobu husitskou".Nakonec zanedlouho bude vyvěšena Zemanem opět vlajka husitských sborů na Pražském Hradě.
Tak odhoďme ty brýle nasazené obrozenci,Vávrou a Zdeňkem Nejedlým a dejme na dobové kroniky
Křesťané - nehusité byli po tisících vybíjeni těmi nejodpovudivšími způsoby-upalováni,ubíjeni cepy,rozsekáváni sečnými nástroji.
Zplundrována a vyvražděna byla četná města Chomutov,Prachatice,Kutná Hora,Sedlec atd.atd.
Nakonec byli vražděni i ti Umírnění
Zničeno a zbouráno bylo nespočet památek nevyčíslitelné hodnoty.
Byly odporně haněny ostatky českých králů
Páleny byly všechny nevhodné knihy
Z kvetoucí Bohemie zůstala spálená země,rozvrácená na desítky let
O boji proti "Němcům" se lze dočíst v Consortech Lusatia.Naopak,německy mluvící sedláci se přidávali k žoldnéřskému vojsku Husitů.Viz bitva u Ústí.
Zaměňte v mém předcházejícím příspěvku Islamisty za Husity,doplňte Chomutov a Prachatice a máte úryvek z kroniky Vařince z Březové,který je uveden s dalšími obdobnými v učebnici literatry tuším 7.ročník
A abych nebyl obviňován tradičně z nehusitsví,neonacismu a ostatních plků dodám pro jistotu i iz kroniky
Husitského kněze Jakoubka
„Začali rozumně a pěkně válku pro krev Kristovu a již pak na konci stálo lakomství, lotrovství a ukrutenství, nenávist a krádeže. Co zahynulo lidí těchto let mečem, co morem a hladem. Nejprve trpěli sedláčkové, ale již všechno království trpí, pro hubení země bude za malý čas hlad. Knihy pryč se berou, neboť duchové bludní praví, že knihy jsou k ničemu, ani Písmo, pálí je a trhají, nebo prodávají cizozemcům.“

Nahoru

Proč utíkají Sýřanné ze své krásné, pohostinné země?

23. Říjen 2015 - 23:02 Neodpověděl jste mi na otázky z 25.10.15

Jenom nevím proč Ti muslimové z té krásné pohostinné Sýrie utíkají? To je tam vraždí křesťané? Židé? Komunisté? Rusové? Američané? Proč tam ti nesmírně hodní muslimové nezůstanou? Kdo je vyhání?
Byl jste někdy v pohostinné Sýrii? Já tam byl : Dám krk na to, že tam byl i pan Železný. Já mohu potvrdit. Je to krásná země. Krásná země! Určitě to bude tvrdit i pan Železný.
Pane Tichý, vůbec jste nevysvětlil tvrzení, že Železný vůbec neví, o čem a o kom mluví.
Vůbec jste nezareagoval na Vámi doporučovaného otce herečky Issové ze dne 23. Říjen 2015 - 23:03
:
Alarmující! Toto se prý německé kancléřce vůbec nepovedlo. Tvrdí otec herečky Issové. Není mu zima?

Pane Tichý, já jsem nikdy netvrdil a nerozporoval,že řada syrských muslimů žije mezi námi v míru a pokoji 100 a více let. Já si to pane Tichý myslím také. K jednomu takovému muslimovi, Syřanovi, chodím nakupovat v NB a Č. Kamenici přibližně 20 let. Často od tureckých muslimů nakupuji v NB výborné placky s masem a zeleninou. Minimálně 15 let jsem obchodoval s muslimy z Ázerbájdžánu a s muslimy z Kavkazských republik. Dodnes je potkávám v NB. Často spolu i nyní hovoříme, když se v NB potkáváme. Strávil jsem v různých muslimských zemích dohromady cca 6 měsíců.Takže pane Tichý, zima mně není. Potvrzuji slova herečky Issové, že Sýrie je překrásná země. V Palmýře jsem spal několik dnů pod širákem. Úžasná země. Několik dnů jsem trávil u Kurdů v Turecku. Spali jsme na poušti pod širákem v Libyi, Tunisku i v Egyptě. Takže pane Tichý, zima mi není.
Myslím si, že mohu na základě vlastních zkušeností sdělit, že kulturní zvyklosti jsou v těchto zemích proti Evropě rozdílné a že lidé by měli emigrovat do zemí , které jsou jim kulturně a nábožensky blízké. Utečenci, nebo turisté by vždycky měli dodržovat zvyklosti země do které utekli, nebo ji navštívili.

.

Nahoru

Re: Proč utíkají Sýřanné ze své krásné, pohostinné země?

On vás nemusí nikdo vraždit přímo. Ono stačí, když kolem vás padají bomby, když nejde elektřina, neteče voda, když jen s obtížemi sháníte jídlo. Když děti nemají kam chodit do školy. Když nevíte, kdo zítra obsadí vaši obec či ulici a co vám provede. A když to všechno trvá měsíce a roky. Vy byste tam vydržel? A co tam! Představte si, že by ta občanská válka vypukla u nás.

Nahoru

Re: Bašta ze Sýrie cestou k míru je!

MAŽDARA

Ingredience

Hrnek rýže, hrnek čočky, 2 velké cibule, 4 stroužky česneku, masox, olej nebo uzený špek (pro ty, kteří nečtou Korán). Čas přípravy: půl hodiny. Počet porcí: dvě.

Postup

Čočku a rýži v poměru 1:1 promyjeme, ocedíme, zalijeme dvojnásobným množstvím vody, přidáme masox a vaříme cca 20 minut. Čočku je dobré předem namočit nebo použít předvařenou. Na oleji (ještě lépe na špeku) do růžova osmahneme kolečka cibule, přidáme na plátky nakrájený česnek a jen chviličku necháme na ohni, aby česnek neztratil říz. Cibulí ani česnekem nešetříme, jsou to nejlepší přírodní léky (skleróza, tlak, teplota). Porce maždary můžeme na talíři dle chuti, nálady a možností ještě ozdobit zelenou petrželkou, rajčaty apod.

Dobrou chuť! Bel hana ven šifa! Vaše Jana

Nahoru

Re: Proč utíkají Sýřané ze své krásné, pohostinné země?

Určitě Mirku. Kdo je to tam v té krásné , báječné Sýrii již několik let vraždí. Jsou to Židé, křesťané, komunisté, Číňané, Mongolové, Rusové, Slováci, Češi, budhisté?
Odpovězte prosím? Vy víte přeci, kdo tam vraždí?
Proč mi nikdo neodpoví. Kdo tam vraždí a před kým (čím) lidé utíkají. Utíkají migranti před ateisty?
Vraždí ateisté? Máme se bát ateistů.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Snad umíte číst a najít si to sám. Tohle je například 3 ROKY STARÝ text:
http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/rozhodujici-boje-v-syrii-na-uteku-je-pul-milionu-lidi/r~i:article:752102/
Tehdy nás to tady většinou moc nezajímalo (včetně vlády), protože jsme si ještě mysleli, že se nás to netýká.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Tak vypadá dnešní Damašek?
http://echo24.cz/a/w2yQw/rusove-ukazali-apokalypticke-video-z-damasku

PS: Brzo budete v menšině!
Poslední průzkumy veřejného mínění ukázaly, že proti běžencům vystupuje 55 % lidí, naopak 38 % procent lidí by běžence přijímalo a zbytek neví. Proč se tedy radovat? Z trendu. Před prázdninami a během prázdnin, kdy vrcholila vlna strachu, nenávisti a ruské propagandy, byl poměr odpůrců 85 % a zbytek lidí, kteří nevěděli, co si myslet. Za 3 měsíce 30 % propad xenofobů, naopak 40% nárůst „sluníčkářů“.
http://svobodneforum.cz/xenofobie-v-cesku-konci-vratime-se-mezi-civilizovane-narody/

Nahoru

Re JT nevykrucujte se. Kdo v Sýrii vraždí.Odpovězte prosím

Pane Tichý nevykrucujte se , prosím. Neokecávejte. Odpovězte mi prosím!

Kdo je to tam v té krásné , báječné Sýrii již několik let vraždí. Jsou to Židé, křesťané, komunisté, Číňané, Mongolové, Rusové, Slováci, Češi, budhisté?
Odpovězte prosím? Vy víte přeci, kdo tam vraždí?
Proč mi nikdo neodpoví. Kdo tam vraždí a před kým (čím) lidé utíkají. Utíkají migranti před ateisty?
Vraždí ateisté? Máme se bát ateistů.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Jako obvykle v občanské válce - vraždí ozbrojenci a trpí civilisti. Věřící všech denominací, ateisti, všechno jedno. Však vzpomeńte, jak to bývá jinde za občanských válek. Třeba i V Rusku po roce 1917. Taky odtud utekly statisíce.

Nahoru

Re: Bašta ze Sýrie cestou k míru je!

Paní Tichá, zajímavý recept. U nás doma v knihovničce korán nemáme, tak to zkusíme s tím špekem zítra, pondělky máme "chudé", bezmasé :) Až na ten česnek je to recept peněženku šetřící...

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Konečně příspěvek, který má aspoň nějakou hodnotu. Máte více syrských receptů?

Nahoru

Re: V Sýrii se vraždí mezi sebou Syřané - muslimové.

Mirku, ano v Syrii vraždí ozbrojenci . Nejsou to však ozbrojení ateisté, komunisté, Vietnamci, Kubánci ,Arménci, křesťané ? Proč mi to stále nechcete říci.

Vy se bojíte pojmenovat vrahy podle národnosti a náboženské příslušnosti. Bojíte se říci , že se tam vraždí mezi sebou Syřané - muslimové. Ozbrojení muslimští Syřané vraždí v Sýrii. Vraždí se mezi sebou.

Pan Tichý se odvolával na otce herečky Issové . Tady je další zásadní odpověď na otázku kdo z té Sýrie utíká.

Otec známé herečky Marthy Issové režisér Moris Issa poskytl týdeníku Reflex rozhovor o budoucnosti
Podle Issy nejde reálně poznat, kdo z uprchlíků vážně utíká před válkou a kdo si chce jen přilepšit. "Ale použijme obyčejný selský rozum," říká s tím, že posledních třicet až čtyřicet let je v Sýrii velká nezaměstnanost, takže když Angela Merkelová řekla, že bere všechny Syřany, tak by podle něj byli na hlavu, kdyby čekali. "Spíš si řeknou: No co, v táboře mě nakrmí, dají mi postýlku a pak se uvidí, v nejhorším se vrátím,“ podotkl a dodal, že je alarmující, že německá kancléřka kroky nekonzultuje s odborníky. „Vždyť jich musí mít kolem sebe tisíce! Někdy začínám věřit tomu, že se skutečně jedná o konspiraci. V tak špatném stavu jsem,“ uvedl Issa.
"Prostě ten Syřan pořád ve mně je, přestože tady žiju půlstoletí. Mám to v krvi, krev není voda a Syřan nemůže na Sýrii přestat myslet, když prožívá tak krušné časy," řekl dále v rozhovoru na to, zdali si současnou migrační krizi nebere moc osobně. "Rád bych se do Sýrie ještě vydal, jenže jakou bych tam našel?" zeptal se v rozhovoru sám sebe, protože je jeho rodné město rozbořené a i okolí, ke kterému má vztah, je v moci Islámského státu. "To je pro mě tak absurdní představa, že je až komická," dodal s tím, že z těch, co tam zůstali, se asi všichni přidali k IS.
"Obávám se, že se Sýrií bude to, co bylo s Irákem po invazi Američanů a odstranění Saddáma Huseina," řekl režisér k budoucnosti své rodné země a podotkl, že byl Husein sice neřád, ale dobře věděl, že jeho země je sopka, nad kterou je třeba držet poklop. "Když sundáte poklop, sopka vybuchne. A to se stalo," poznamenal a vyřkl obavu, že Sýrii čeká prostě podobný scénář

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Ono je to ještě složitější. Někteří politologové uvádějí že mezi roky 2007-2010 bylo v Sýrii katastrofální sucho provázené neúrodami, čehož důsledkem je, že řada zemědělců zkrachovala, nemá z čeho žít. Tam vidí prapůvod nepokojů. Nic nového pod sluncem. Takto vznikaly nepokoje, co svět světem stojí. Vy samozřejmě chcete slyšet, že mezi vraždícími ozbrojenci převažují muslimové. Akorát jste zapomněl, že různé muslimské denominace tam převažují. Tož jakého jiného náboženství má většina ozbrojenců být? Na Šrí Lance (Ceylonu) se ještě nedávno navzájem vyvražďovali většinoví budhisté s menšinovými hinduisty (Tamilští tygři). Dokonce i v evroském Irsku to není ani pár desetiletí, co si šli stejně drsně po krku křesťanští katolící a protestanti. Všude ve jmenovaných zemích byli ozbrojenci a byli civilisté. Já bych skoro řekl, že ozbrojenci, to je samostatné náboženství, a hodně krvavé, a jeho členové se rekrutují napříč nábožemstvími a i napříč ateismem. Mívají zvýšenou hladinu testorenu, nejsou zvyklí ovládat se, něco si odepřít, mají sklon k jednoduchým řešením. která řetězí, když ta předchozí jednoduchá nevyjdou, nerozumí slovům jako nadhled, umírněnost, smysl pro humor. Co vy? Ke které skupině se počítáte?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Kdo vraždí?Já přeci ty Husity nedal jednostraně
Tehdá se navzájem vraždili Radikální Husité,Umírnění Husité a vládní vojsko Zikmundovo s podporou Svaté říše římské
Stačí prohodit Islamisté,Asad,NATO a Rusové.
U Husitů bylo jednou ze záminek přeci Kalich,ten mají i ve vlajce.
A co bylo za problém? Církev počala tušit,že jedním možným důvodem šíření černé smrti není vůle Boží,ale přenos kontaktem.A tak nařídila pít z poháru brčkem.Ha,ha,ha,to se neujalo,ale vysvětlovat tresty Boží jinak taky nešlo.No a tak to šalamounsky vyřešili tak,že pít víno budou pouze kněží.Ale zakažte lidu cucnout si v neděli před obědem.
A toho využili jiní a přispěchali i s tím,že klérus se pozdvihuje nad lid.A na takové křivdy ten obyčejný lid náramně slyší.A už to frčelo.
No a v Syrii to odstartovalo několik malých školáků,kteří napsali -Lidé chtějí pád režimu.
Tak už to bývá,Miliony lidí zaplatí životem nějakou tu stráááášně důležitou věc.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Pardon, "testosteronu", omlouvám se za překlep.

Nahoru

Bašta ze Sýrie cestou k míru je !

Dík patří paní Janě Tiché za dobrý recept. Všechny ingredience byly doma , tak jsme to hned dneska
prubli jako oslavu Sýrie. Všem nám to chutnalo a je to dokonce i velmi levné . Je to z kategorie " hrách a kroupy " , ale česnek a cibule i špek , jak známo, vylepší každý jídlo . Doporučuju !
By mě docela zajímalo, co měl dneska dobrého k obědu třeba Jan Tichý.

Nahoru

Vědci reagovali pozdě.Západ pootevřel poklop,sopka vybuchla

Mirku , odpověděl jsem Za Vás. Vy jste se moji otázce vyhnul, č á s t e č n ě potvrdil moji odpověď a velice rychle opustil pohostinnou a krásnou Sýrii. Vypsal jste se a utekl. Přestal jste hovořit o krásné a pohostinné Sýrii.
Zůstaňme v Sýrii a v pevninské Evropě.

Mezi roky 2007 a 2010 byla v Sýrii určitě i Marta Issová.( I její otec).Zde jsou její slova: „A ještě osobní vyznání Marthy Issové, dcery syrského režiséra (Reflex 43): "Sýrie, kde jsem byla mnohokrát, je nádherná země. Pohostinnější lidi jsem nikde na světě nepotkala. Jsou nesmírně hodní, vstřícní. Jít nakoupit znamená, že dostanete čaj, kafe, prodavač vám řekne o celé své rodině, popovídá si s vámi... Už několik let každý den myslím na děti, co jsem je vídala hrát si v ulicích Aleppa - jsou ještě živé?"

Velká část politiků vidí problém jako pan Issa: "Obávám se, že se Sýrií bude to, co bylo s Irákem po invazi Američanů a odstranění Saddáma Huseina," řekl režisér k budoucnosti své rodné země a podotkl, že byl Husein sice neřád, ale dobře věděl, že jeho země je sopka, nad kterou je třeba držet poklop. "Když sundáte poklop, sopka vybuchne. A to se stalo," poznamenal a vyřkl obavu, že Sýrii čeká prostě podobný scénář.
Západ pomohl sundat poklop v Libyi a Iráku. Pootevřel poklop v Syrii. Merklová pozvala všechny Syřany do SRN.
Já bych zatím, Mirku, ozbrojence i zvýšenou hladinu testosteronu Evropanů nechal napokoji.
Paní Merklová pozvala do SRN (i do celé západní Evropy) Syřany sunnity i šííty. Oni zatím mezi sebou válčí pouze v pohostinné krásné Sýrii. Pozvala je ( Merklová) v době, kdy celá řada lidí vidí Sýrii jako syrskou rozbušku. Podle některých hrozí nová válka, celosvětový džihád mezi sunnity a šíity.
Obávám se , že na Vaše slova v Evropě dojde. Zákonitě stoupne mužům ( už stoupá) hladina testostorenu a nastane mazec. Pravicový sektor začíná bodovat již dnes. Zatím účtoval na Ukrajině. Zatím.

Mým tělem již testostoren dávno nemává. Je to bohužel nevratné. Jím totiž doporučenou dobrotu ze Sýrie a zapíjím ji ruskou vodkou.
Mír a pokoj do mne vstupuje každý den. Funguje to i tehdy, když syrskou dobrotu vynechám. Musím si však dát dva stakany ruské vodky navíc.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Jednak v Sýrii si testosteronoví chlapci začali sami, tam žádná vnější intervence nebyla, jednak je na pokoji nechat nehodlám. Boužel je mezi lidmi část těch, kteří nesnášejí klid a udělají cokoliv, aby nebyl. Oni jsou ti, kteří vždycky škrtnou sirkou, když je oheň připraven, ale škrtají i dopředu, neustále zkoušejí, jestli by už to náhodou nešlo. I U NÁS JSOU a jen čekají na svou příležitost. Zatím hulákají v ulicích. čechyčechují a řádí na fotbalových stadionech, cestou z hospod ničí, na co přijdou, vyvolávají rvačky, sem tam někoho seřežou, zapíchnou nebo zastřelí. Holt ta nadměrná sekrece testosteronu. Co se týče utíkání od tématu, to je jen vaše zdání, které chce tu Sýrii vidět jako něco mimořádného, co tu snad nebylo od počátku světa. Ve skutečnosti to, co se děje v Sýrii, děje se i jinde na světě, dělo se i v minulosti a dít se bude bohužel asi i v budoucnu. NEJDE, opět bohužel, O NIC MIMOŘÁDNÉHO. Lidstvo je nepoučitelné.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Řešením NENÍ klidně ignorovat tyrany a jejich poklopy.
Jako by právě vám, pane Doškáři, adresoval Tomáš Halík tento odstavec v sobotní Orientaci LN:

Všem, kteří svalují veškerou odpovědnost za dnešní chaos v arabském světě jen na USA, je třeba důrazně připomenout, že to byl SSSR a tzv. "socialistické země", kdo udržoval zločinné kvazisocialistické režimy (Asadův v Sýrii, Kaddáfího v Libyi a Husajnův v Iráku), jež svou krutostí vůči opozici vyvolaly řadu revolucí arabského jara a násilnou sekularizací vytvořily podhoubí pro dnešní fundamentalismus.
(Zelinář, který se upálil, zcela jistě nebyl agent amerických tajných služeb.)

A pokračuje upozorněním na paralelu s námi a nepřipravenost většiny společnosti na pád režimu: podle mnohých (i zde diskutujících) se plány z Listopadu za čtvrt století podařilo naplnit jen částečně - u nás se naštěstí frustrace a nespokojenost neřeší zbraněmi a občanskou válkou, a věřím, že to tak zůstane.

Nahoru

Vědci..10 let se Francie a USA paktovaly s Kaddáffím

Pane Tichý, stále neodpovídáte na otázky , kdo v té Sýrii vraždí a vraždil.
Pne Tichý opět jste se vypsal a utekl od problémů a mlžíte, stejně jako Halík.
Ten Halík není pro mne , ale pro pana Issu. Ten poklop otevřel. Já ho nezavřel Zavřel ho pan Havlík a Vy. Zavírání poklopů je nebezpečné!

Zapomněl jste, že SSSR se rozpadl v roce 1991.
Francie a USA Kaddáffího udržovaly při životě. Politici se s ním fotili a projížděli po Paříži. Pak ho zlikvidovali. Vyvolali zmatek chaos. Poškodili svět. Poštvali je proti sobě "spravedlivě". Kaddáffíí je mrtev a lůza vraždí další nevinné. Vraždí muslim, muslima. Nebere to konce.
Spojenci bombardovali. Otevřeli cestu migrantům do Evropy. Američtí vojáci projíždí Evropou a usmívají se.

Tak pane Tichý něco pro Vás
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Byvaly-diplomat-o-tom-proc-byl-odstranen-Kaddafi-a-jak-se-do-toho-zapletli-jeho-byvali-spojenci-z-USA-Britanie-a-Francie-345933
Jaký to mělo další efekt?
V roce 2008 dosáhly USA a Libye dohody o vyřešení všech pohledávek, o vzniku fondu odškodnění všech obětí (i Lockerbie i amerického bombardování Libye v roce 1986). Velkým problémem se časem staly přislíbené příspěvky amerických ropných společností do společného kompenzačního fondu. Společnosti se k tomu neměly a Kaddáfí je nevybíravě k odvodům nutil. To byl jeden z mnoha motivů, proč na jaře 2011 Spojené státy proti Kaddáfímu zasáhly.
Je to určitý paradox, ale boj proti terorismu, islámskému terorismu, jak ho chápeme po 11. září 2001, boj proti Al-Káidě a islamistům vedla Libye už několik let před tím, než se Usáma bin Ládin stal pro Spojené státy veřejným nepřítelem číslo jedna. Také zatykač na dopadení bin Ládina vydala Libye dříve, než se jeho jméno začalo na Západě denně skloňovat. Do té doby příslušné služby největších západních zemí podporovaly různé libyjské islamistické skupiny, které bojovaly proti sekulárnímu Kaddáfího režimu, stejně jako Američané podporovali wahhábisty a Tálibán v boji proti sovětské invazi v Afghánistánu.
S touto podporou protikaddáfíovských islamistů USA dočasně přestaly po útoku na newyorská dvojčata a naopak se snažily Libyi zapojit do nelegálního programu mučení zajatců ve třetích zemích. Recipročně na libyjskou žádost britská MI6 a CIA například vypátraly a v roce 2004 Libyi předaly jednoho z představitelů libyjské opoziční skupiny Libyan Islamist Fighting Group (LIFG) Abdula Hakíma Belhádže. Tento muž se spolu s dalšími libyjskými Afghánci, účastníky války v Afghánistánu na straně Tálibanu, třikrát pokoušel o svržení Kaddáfího režimu. Zbývá dodat, že po čase Kaddáfí Belhádže propustil na svobodu jako osobu, která už „nepředstavuje nebezpečí“. Když pak na jaře 2011 vypukla v Libyi rebelie proti režimu, Belhádž se stal hlavním koordinátorem dodávek zbraní a speciálních sil z Kataru a po pádu Tripolisu vojenským velitelem rebelů v hlavním městě.
Proč se na svržení Kaddáfího podílely Francie a Británie?
Důvody, které vedly Francii a Británii k tomu, aby počátkem roku 2011 iniciovaly svržení Kaddáfího režimu, mají obdobný charakter jako v případě USA. Jen je zde patrnější aspekt politického hazardu, Sarkozyho snaha řešit rychlou úspěšnou válkou domácí problémy, přezírání mezinárodních norem. Obě země, ale i americké korporace došly po čase zahrávání si s Kaddáfím k závěru, že se tento muž „dostatečně nepolepšil“. Nestal se totiž loutkou, jak si představovaly. Sarkozy mu uchystal triumfální přijetí v Paříži, nechal kvůli němu uzavřít Louvre, hovořilo se o desetimiliardových libyjských nákupech ve Francii včetně superletounů Rafale a jaderných elektráren, realizována však byla sotva desetina. Navíc se Kaddáfí stavěl negativně vůči Sarkozyho projektu Unie pro Středomoří, kvůli kterému Sarkozy kdysi koupal Topolánka a ve kterém Kaddáfí oprávněně viděl neokolonialistický projekt pronikání Francie do Afriky.
Podobně Britové byli zklamáni tím, že z četných slibů libyjských nákupů britské výzbroje byl realizován jen zlomek. Není divu, že už v létě roku 2010, téměř rok před vypuknutím ozbrojeného povstání v Libyi, se generální štáby obou zemí dohodly na provedení vojenských cvičení ve Středomoří. Jak v Kongresu USA uvedl senátor Dennis Kucinich 31. března 2011, cílem těchto manévrů, které shodou okolností měly začít 21. února, byl „smyšlený“ diktátor v bohaté ropné zemi na severu Afriky. Je pozoruhodné, že libyjská zahraniční opozice stanovila s velkým předstihem vypuknutí povstání proti Kaddáfímu na 17. února.

Nahoru

Re: Bašta ze Sýrie cestou k míru je!

Moc a moc děkuji pánům Milanu Bártovi, Tomáši Lípovi a Milanu Zahradníkovi za zájem o můj recept z kulinářské Sýrie. Udělali mně radost. Jsem ráda, že panu Zahradníkovi chutnalo. Receptů mám v zásobě dostatek a tak velmi ráda přispěji ke zpestření a okořenění zdejších mnohdy suchopárných komentářů.

Panu Tichému děkuji za zveřejnění receptu i v jiné rubrice. Netušila jsem, že je to tak lepší, příště se polepším. Co dobrého měl k obědu pan Tichý také netuším, pochlubí se? Já se bez mučení (od IS) přiznávám, že u nás dnes byla tradiční česká kuchyně, zemáky lehce maštěné máslem, obalovaný květák a mozeček (každému dle chuti), okurkový salát zalitý smetanou. Všechny suroviny z vlastních farmářských bio zdrojů :).

Nahoru

Re: Bašta ze Sýrie - zdrojem míru je!

DAWOOD BASHA - Jehněčí kuličky s rajčatovou omáčkou

Následující recept, připomenutý skvělým webem Syrian Foodie in London, je na tradiční syrský a libanonský pokrm. Patří ovšem mezi ty finančně nákladnější. Množství je pro 4 osoby, takže ke stolu lze usednout společně s rodinou nebo přáteli. Pokrm jistě potěší případné spolubydlící syrské imigranty. Je-li strávníků více, stačí v příslušném poměru zvýšit množství jednotlivých ingrediencí. DAWOOD BASHA je skvělá bašta!

Ingredience

500 g libového, jemně namletého jehněčího masa, 2 plátky bílého toastového chleba nebo 1 rohlík, trochu mléka, 400 g sekaných rajčat v plechovce (Syřan by použil zralá oloupaná a semínek zbavená rajčata), 2 větší cibule (možno ještě přidat půlku fenyklu), 1 plechovka cizrny, 1 lžíce ras el hanout, 2 šálky kuřecího vývaru nebo vody, římský kmín, špetka chilli, olivový olej, pepř, sůl. Doporučená příloha: rýže, bulgur.

Postup

Chléb nebo rohlík nakrájíme na kousky, namočíme v mléce. V míse smícháme maso, vymačkaný chléb, lžíci ras el hanout, osolíme. Ze směsi vytvoříme kuličky o průměru asi 5 cm. Cibuli (a fenykl) nakrájíme na plátky. Ve větší pánvi rozehřejeme olej a opečeme kuličky, jen aby dostaly barvu. Kuličky vyjmeme, místo nich dáme cibuli (a fenykl), chvilku opékáme, přidáme kmín a chilli, rajčata i s nálevem, osolíme, opepříme, zalijeme vývarem a chvíli dusíme. Po chvilce do omáčky vložíme masové kuličky, okapanou cizrnu a dusíme ještě asi dvacet minut až je omáčka pěkně hustá.

Dobrou chuť! Bel hana ven šifa!

Nahoru

Bašta zdrjem zla a nenávisti

Je to odporné a nevkusně hnusné. Myslím tím link viz níže. Dělal to autor, který má sklon k rasismu. Nesouhlasím s autorem.

http://www.uloz.to/live/xFd5HKy/cerne-zlo-avi

Nahoru

Re: Bašta ze Sýrie - zdrojem míru je!

Paní Jano, super recept! Jen tak dál, konečně plodná syrská diskuse! Ve shodě s panem Zahradníkem mě napadla otázka k tomu jehněčímu - pominu-li cenu, tak koupit dnes skutečně kvalitní, poctivé jehněčí, nepřevlečené skopové... Soudě podle Vašeho textu, sázím na ty vlastní zdroje :). Mám pro Vás "skromný" návrh, že byste nás = já plus pan Zahradník (pana Bártu ne, toho obvykle zasytí kešky a dorazí se prezenty od maminek studentů), na tu baštu pozvala. Určitě bychom také něčím dobrým přispěli... :) :)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Pane Holý, ještě jste zapomněl na amerického brouka a na bařtipána s tlustým doutníkem a s cylindrem v barvách americké vlajky. Vy jste do našich časů došplouchl z 50. let?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Tohle tady psal "Holý" na začátku října:
Ženevské úmluvy by se měly dodržovat. Na Červený kříž se nesmí útočit za žádných okolností. Viníky je potřeba potrestat jako válečné zločince.
Od Ruska naštěstí nic takového nehrozí, jeho vojáci jsou inteligentní a disciplinovaní, navíc používají nejmodernější techniku, o které si američtí vrazi lékařů mohou nechat jen zdát.

Teď asi "přehlídnul" tohle, protože proti válečným zločincům vůbec neprotestuje:
Provincie Idlib na severozápadě Sýrie je častým terčem náletů ruských strojů, které se do syrského konfliktu na straně autoritářského prezidenta Bašára Asada zapojily 30. září. Od té doby provedla Moskva v Sýrii více než 500 náletů. Podle SOHR při nich zahynulo přes 370 lidí, z toho 127 CIVILISTŮ. Ruská letadla podle aktivistů zasáhla také PŘINEJMENŠÍM ČTYŘI NEMOCNICE na severozápadě země!

PS: Taky se vám dělá nevolno nad Putinovým hybridním válčením?
http://svobodneforum.cz/jefim-fistejn-rusko-nerika-co-vlastne-v-syrii-chce-vzdycky-je-ale-o-krok-napred/

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Pořadí podle počtu příspěvků v této diskuzi (pouze díl druhý):

1. Tichý - 45x
2. Vltavín - 38x
3. Růženín - 28x
4. Mirek - 20x
5. Holý - 19x
6. Lípa - 15x
7. Beneš - 5x

Nevylučuji menší chybu v řádech drobné.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Ten inteligent - Herr Nackt neumí ani správně napsat Guten Appetit.Zrovna se totiž přecpal guláše s osmi.Spokojeně si to přeložil jako Gulag s osmi .Z oka mu vytryskla slza dojetí,když si vzpomněl na pečlivost Rusů ze Směrše,kteří unášeli i čsl. občany na ruskou Sibiř,aby rozmnožili počet osmi milionů lidí,kteří zde zemřeli rukou ruského vraha.Pokud nebyla zima a hlad milostivější.
Jeho zrak spočnul na Blutwurstu, který si jako hold NKVD a následné KGB připravil k večeři.To byli jiní borci.Vraždili po desítkách milionů.Nejraději vojáky, do zad.Ti pak pelášili kupředu! Dobře jim tak,my jsme se s těmi Kulaky moc mazlili, ač ruští poradci radili přitvrdit.
Gulag,Kulak,Guláš.Kdepak takový zmatek.Už aby se ta bota ruského vojáka omočila v tom Atlantském oceaně,jak o tom sní Rusové v jejich Dumě.
Je potřeba návratu do dob,kdy Holý s pionýrským šátkem sbíral amerického brouka.To vládly jiné poměry.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Holý Beran = Skalák a spol.: snad by si měl konečně založit svoje téma "Ruská válka v Sýrii", možná i téma "Tichý", kde by se vyžil dosyta.
Alan: k tématu jsem průběžně přidával odkazy na aktuality, takže vzhledem k bezvýsledným debatám s Vltavínem nebo kremelským trotlem výsledek není překvapivý (a stejně: blbé vtipy ani recepty a komentáře k nim tady ode mě nenajdete).

Možná už trochu optimističtější odkaz:
http://zpravy.idnes.cz/cesi-by-uprchlikum-pomohli-ukazal-experiment-fay-/domaci.aspx?c=A151023_150231_domaci_zt

Nahoru

Vědci...Islám není náboženství, může nás zničit( po 39. proJT)

Islám není náboženství, může nás zničit, řekla poslankyně ANO Lorencová
27. října 2015 18:28
Před přijetím islámu jako součásti naší civilizace varovala ve Sněmovně poslankyně ANO Jana Lorencová. „Islám není náboženství, je to filozofie, je to něco, s čím se většina národa nemůže ztotožnit. Jestliže to implantujeme do naší civilizace, tak nás to zničí,“ řekla Lorencová při projednávání novely zákona o církvích, kterou poslanci odmítli.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/islam-neni-nabozenstvi-muze-nas-znicit-rekla-poslankyne-ano-pls-/domaci.aspx?c=A151027_182846_domaci_kop
Ústředí muslimských obcí v ČR Muneeb Hassan Alrawi | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES
Sněmovna se v úterý zabývala návrhem, který předložilo opoziční hnutí Úsvit. Podle něj by činnost církví a náboženských společností před získáním druhého stupně registrace posuzovaly tajné služby jako BIS či Úřad pro zahraniční styky a informace.
Získání druhého stupně registrace mimo jiné znamená, že církev, která má dostatečný počet členů, má právo působit ve školství, v armádě, ve vězeňství a může také uzavírat církevní sňatky plnoprávné s občanskými. „Impulsem k předložení návrhu byla petice 24 tisíc petentů, která se projednávala na petičním výboru,“ řekl poslanec Úsvitu Karel Fiedler. Petice požadovala, aby stát neumožnil muslimům v Česku získat druhý stupeň registrace.
„Islám odporuje českému právu a muslimská obec by i s modlitebnami měla být okamžitě zrušena,“ prohlásil také bývalý předseda Úsvitu Tomio Okamura, jenž nyní vede vlastní hnutí Svoboda a přímá demokracie. Návrh svých bývalých kolegů z Úsvitu, které nyní podle Okamury diriguje bývalý šéf Věcí veřejných, ale označil za zbytečný, kdyby se dodržoval už platný zákon.
Poslanec ANO Radek Vondráček upozornil, že podle vlády není návrh Úsvitu ústavně konformní a šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek ze stejných důvodů navrhl jeho zamítnutí. „Braňme Evropu, ale braňme ji před její blbostí a slabostí,“ řekl ve Sněmovně poslanec ČSSD Vítězslav Jandák.
Návrh Úsvitu poslanci v prvním čtení smetli. Ale až napodruhé. Při prvním hlasování zákon o jeden hlas prošel. Napodruhé už pro jeho zamítnutí bylo 74 ze 125 přítomných
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/islam-neni-nabozenstvi-muze-nas-znicit-rekla-poslankyne-ano-pls-/domaci.aspx?c=A151027_182846_domaci_kop

Toto je můj poslední 39. příspěvek . Panu JT jsem doložil, že s muslimy se nechá velmi dobře žít. Že jsem dobře poznal, že jsem s nimi řadu let obchodoval. Pan Tichý, ale nechápe , že často jsou i jiní muslimové, kteří mají pomotané hlavy a vidí to i díky jejich náboženství jinak Zbytečně. Stejně jako JaněTiché, která chtěla řešit migraci a válku dobrou arabskou stravu. Ono to je však i jinak. Viz:
Bašta zdrojem zla a nenávisti
Je to odporné a nevkusně hnusné. Myslím tím link viz níže. Dělal to autor, který má sklon k rasismu. Nesouhlasím s autorem.
http://www.uloz.to/live/xFd5HKy/cerne-zlo-avi

Nebi viz diskuze výše25.10. 2015 - 19:34 | vltavín 10 let se Francie a USA paktovaly s Kaddáffím

Nebo viz diskuze níže 25. říjen 2015 - 12:17 | vltavín
Pan Tichý se odvolával na otce herečky Issové . Tady je další zásadní odpověď na otázku kdo z té Sýrie utíká.
Otec známé herečky Marthy Issové režisér Moris Issa poskytl týdeníku Reflex rozhovor o budoucnosti
Podle Issy nejde reálně poznat, kdo z uprchlíků vážně utíká před válkou a kdo si chce jen přilepšit. "Ale použijme obyčejný selský rozum," říká s tím, že posledních třicet až čtyřicet let je v Sýrii velká nezaměstnanost, takže když Angela Merkelová řekla, že bere všechny Syřany, tak by podle něj byli na hlavu, kdyby čekali. "Spíš si řeknou: No co, v táboře mě nakrmí, dají mi postýlku a pak se uvidí, v nejhorším se vrátím,“ podotkl a dodal, že je alarmující, že německá kancléřka kroky nekonzultuje s odborníky. „Vždyť jich musí mít kolem sebe tisíce! Někdy začínám věřit tomu, že se skutečně jedná o konspiraci. V tak špatném stavu jsem,“ uvedl Issa

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Napsal jste mnoho slov. Ale srozumitelné je to stejně, jako byste napsal "sudkulatýrystupijejtojekáratentoryje". Jediné, čemu jsem porozuměl, je název, a tedy to, že se zašťiťujete vědci. Ale je to poprvé v životě, co slyším, že by vědci hodnotili jedno z tradičních světových náboženství jako něco, "co nás může zničit". Myslíte jako "opium lidstva"?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý,náckové už se formují

Někteří zdejší přispěvovatelé zde poukazovali na Pegidu, jako vzor, že v tom nejsme sami.
Díky německé obdobě ČT 24 - Heute .de,jsem sledoval přenos z Drážďan. Byly i záběry na příznivce z Čech, které dokonce navážely autobusy.Zdravici tam měl i někdo z Úsvitu.
A byla to síla.Hovořilo se o Muslimské hoře odpadků apod. Tento byl obzvláště určen některým našim politikům.Konečně totiž někdo řekl nahlas,co si myslí. A hlavně ti,kterří už jsou jimi zmanipulováni.
"Ano,řešení existuje.Bohužel ale koncentráky jsou momentálně mimo provoz."
Dnes zase přijeli podpořit Pegiďáci naše "vlastence".Jistě si notovali hlavně mimo oficiální část.
Poučeni tím, že v Německu už tací řečníci bručí
Kdy budou obdivovatelé Pegidy bručet i u nás?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý,náckové už se formují

Šéfikům a svolavatelům protiuprchlických demonstrací pochopitelně nejde o uprchlíky. Jim jde o moc. Doufají, že strachem zblblí lidé jim dají hlasy ve volbách, že budou hlasovat i proti svým nejvlastnějším zájmům. Nedělejme si žádné naděje, že tihle manipulátoři by získanou politickou moc využili k rozvoji téhle země v duchu Masarykových ideálů humanitních - když dnes slavíme 28.říjen. Ani země, ani v Evropy. Antidemokratické síly jsou přesvědčeny, že přišla jejich doba, že nyní mají šanci vrátit svět aspoň o století zpět.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Co sejčkujete Mirku ? A co by měly být ty nejvlastnější zájmy ? Já bych to viděl tak, že ti nejaktivnější z těch
vystrašených lidí mají tolik osobní odvahy, že demonstrace svolají a podaří se jim oslovit ty se stejným smýšlením a možná větším strachem. A jestli získají politickou moc, samozřejmě ji využijí. Nebo to snad po sametové revoluci bylo jinak ?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Otázkou je ,co to bude za politickou moc.Viděl jste někdy plakáty,hesla,výzdobu z dob NSDAP?
Bílá,červená a černá.
Stejné provedení na plakátech protiislamistů,na Protiproudu poradců V.Klause,na vlajkách Dělnické strany.
Co to je za symboliku?
Bílá-rasa,červená-krev,kterou jsem ochoten prolít i za cenu smrti-čená.
A Vaše srovnání s r. 1989 znašně pokulhává.Tenkrát se lidé naopak postavili represím,obuškům,vodním dělům.

Nahoru

ChaCha Záruka proti nelegální migraci je Lisabonská smlouva

http://aeronet.cz/news/propagandisticke-video-z-roku-2009-o-lisabonske-smlouve-a-nelegalni-migraci-to-se-zasmejete-nebo-zaplacete/

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Reportáž očitého svědka z místa činu:
http://svobodneforum.cz/reporter-svobodneho-fora-oliver-adamek-zive-z-demonstrace-bloku-proti-islamu-a-usvitu/
Zahradník tam asi nebyl :)

PS: Neinformovanost a idiocie českých občanů, projevovaná na sociálních sítích, je bezbřehá a je nesmírně strategicky pro ČR nebezpečná.
http://svobodneforum.cz/jan-culik-jak-ceska-media-primo-ohrozila-strategickou-bezpecnost-zeme/

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

pánové, soudruzi, děcka,

přečtl jsem si pár posledních odkazů na sputniku i na svobodném fóru. Člověku, který má alespoň trošku selského rozumu je z obojího na zvracení. Je to všechno jen těžká propaganda.
Chybí tady selský rozum, a to jak na i-novinách, tak v naší společnosti a u jejich představitelů.

Včera byl svátek 28. října. Kdo z vás si ho připomněl, kdo z vás pro něj, pro nás, něco udělal?

neinformovanost a idiocie českých občanů.....

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

No oni nacisti taky mluvili o revoluci, taky zblbli davy. Taky reagovali na nějaké reálné problémy. Taky jejich odpůrců nakonec byla v Německu menšina. Probuzení bylo zaplaceno desítkami miliónů mrtvých a zničením značné části Evropy. Ta se z té nacistické "revoluce" vzpamatovávala desítky let. Člověk by měl přemýšlet, kdy a k čemu se přidat. Bohužel, většina to nedělala a dělat nebude. Ani teď. NEŘÍZENÝ PUD SEBEZÁCHOVY VEDE DO ZÁHUBY.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

28.říjen si připomínáme každoročně, samozřejmě i letos. Bylo nás u lípy svobody jestli třicítka. Kolem lhostejně jezdili řidiči a vůbec jim nevadilo, že ruší. Sami neslaví, druhým to komplikují. Ale volno berou.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Pane Beneši, dáváte rovnítko mezi Svobodné fórum a Sputnik? Dovolte, abych se zasmál.

Sdružení novinářů proti omezování svobody médií Free Czech Media vzniklo v Praze dne 18. listopadu 2014. Založili ho Pavel Šafr, Tomáš Klvaňa, Barbora Tachecí, Jan Jandourek.
„Naším cílem je sledovat případy mocenské manipulace, skryté cenzury a zřejmé autocenzury, které se množí v klíčových českých médiích,“ řekl předseda sdružení Pavel Šafr.
Motivem k vzniku spolku je skutečnost, že míra svobody slova a nezávislosti médií na politické moci se právě v období, kdy si Česká republika připomíná čtvrtstoletí od návratu demokratických poměrů, povážlivě snižuje.
Sdružení chce upozorňovat na riziko koroze demokratických poměrů v České republice.

PS: Vaše paušální odmítnutí je divné. Pro mě jména zakladatelů jsou zárukou kvalitní žurnalistiky. Někdy s nimi třeba taky úplně nesouhlasím, ale jejich příspěvky vždycky dávají smysl, jsou podložené argumenty a pomáhají prosadit dobrou věc. Podobně se můžu spolehnout třeba na tištěný Respekt nebo Reportér, každý den po 18. hodině si zapnu aktuální komentáře na ČRo Plus.
Mimochodem: Můžete prozradit, na které zdroje spoléháte vy? Máte takové?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Růženíne, mám dotaz : Jak jste přišel na tu symboliku barev a ten jejich výklad ?
Kdybyste náhodou zavítal do Nového Boru a šel kolem plakátovacích ploch, tak si prosím povšimněte hned několika červenočernobílých plakátů.Tak např. liberecké Divadlo F.X. Šaldy ,Divadlo Šluknov, Bachův varhaní podzim v Jabloném v Podj. a nakonec divadelní představení ve vašem kulturním stánku ve Cvikově - Na stojáka, live. To jste se nejspíš nechal unést sám sebou, jak vám to pálí a na co jste přišel. Jinak je obecně známo ,že toto je nejjistější barevnost, která zcela jistě přitáhne pozornost. To je i důvod proč je v té barevnosti většina dopravních značek .Ty vaše fabulace o 3 barvách jsou čistý bláboly.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Pane Mirku, nacistické lůze metli cestu naivní, často velmi vzdělaní lidé.
(chamberlain, daladier). Nezlobte se na mne, Já mám pocit, že také metete. Bohužel nejste sám.
Tito hodní, naivní a vzdělaní , ´předali moc nacistům a umožnili jim nahnat vzdělané i nevzdělané do koncentračních táborů a následně do plynových komor.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Tád Vás poučím,pane zahradníku.Existuje metodika Nejvyššího státního zastupitelství k Extremistickým hnutím

2. Symbolika barev Neonacistické a neofašistické skupiny využívají barevnou symboliku odkazující ke Třetí říši. Ikonickými barvami jsou bílá, červená a černá. Bílá, která obecně představuje čistotu a nevinnost, tady symbolizuje čistotu bílé rasy. Červená je symbolem ohně, krve, v neonacistickém kontextu navíc pokrevního svazku, pro pravicové i levicové extremisty je červená barvou revoluce. Černá znázorňuje odhodlání a smrt, nenávist (ke všemu, co špiní čistou rasu). Pravicově extremistická hnutí využívají kombinaci všech tří barev nebo bílou a černou, v českém prostředí i bílou a červenou. Anarchistické hnutí používá červenou a černou nebo obě barvy samostatně, komunisti barvu červenou.

Snad uznáte,že je trochu rozdíl mezi plakátem na konkretní divadlení představení a plakáty na představení,kde se řve Čechy Čechům,vzývají koncentráky,brojí proti lidem s nebílou pletí atd.Rád doplním.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Daladier a Chemberlein přišli k dávno umetenému.
Metlo se totiž po ose Berlín- Řím.Na jedné straně Mussoliniho fašisté,na druhé němečtí nacisté.
Mimochodem ke včerejšku.Benito Mussolini je držitelem Řádu Bílého lva, který mu předal TGM na návrh československých legionářů za jeho podporu a obdiv k myšlenkám Jana Husa
Ten mechanismus je vždy stejný, víceméně ho popsal pan Zahradník
1Je potřeba vyvolat strach,obavy,pocit ukřivděnosti, zkrátka semknout masy. Ty na to pudově slyší
2.Pak ukázat na původce-Židy ,kapitalisty,cikány,Vítězné mocnosti,církev,Syřany,muslimy,Čechy atd..I ty co tomu nevěří.Nějaká kavárna..
3.Po převzetí moci postupně nastolit teror,násilí a pocit strachu.To již máme v hrsti všechny-ať tomu věří,či ne.A pomocí represí je lze snadno manipulovat
Pan Zahradník to řekl dobře.. Já bych to viděl tak, že ti nejaktivnější z těch
vystrašených lidí mají tolik osobní odvahy, že demonstrace svolají a podaří se jim oslovit ty se stejným smýšlením a možná větším strachem. A jestli získají politickou moc, samozřejmě ji využijí.
.

Nahoru

islamsti-radikalove-predstavuji-nejvetsší-hrozbu-jakou zažil

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/384847-islamsti-radikalove-predstavuji-nejvetsi-hrozbu-jakou-jsem-zazil-varuje-sef-mi5.html
Islámští radikálové představují největší hrozbu, jakou jsem zažil, varuje šéf MI5
Šéf britské kontrarozvědky MI5 Andrew Parker prohlásil, že jsou islámští radikálové pro Británii největší hrozbou, s jakou se setkal za 32 let svého působení u tajných služeb.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

A vás to překvapuje? IS má finanční prostředky, dostatek rekrutů a používá sofistikované metody, takže o tom nebezpečí všichni dávno víme i bez vašeho upozornění.

Pokud jste pozorně přečetl celý článek, je načasován k jednání britského parlamentu o nových zákonech, které mají poskytnout bezpečnostním složkám více pravomocí, aby mohly lépe předcházet teroristickým útokům, jako byl atentát v Londýně v roce 2005. (A o uprchlících šéf MI5 vůbec nemluví.)

Je to stejné hledání rovnováhy (kompromisu) mezi požadavky na svobodu občanů a na jejich bezpečnost (odposlechy svobodu omezují), které musí řešit všechny ohrožené země, i my.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

29. Říjen 2015 - 8:02 | Mirek

28.říjen si připomínáme každoročně, samozřejmě i letos. Bylo nás u lípy svobody jestli třicítka. Kolem lhostejně jezdili řidiči a vůbec jim nevadilo, že ruší. Sami neslaví, druhým to komplikují. Ale volno berou.

To je dobře, že ještě pár takových lidí je!

V Boleslavi to bylo bohužel podobné, přístup magistrátu - totální nezájem, zorganisují to, aby si udělali čárku. Propagace minimální. Na pomníku legionáře, u kterého se celá akce konala na Komenského náměstí, někdo napsal pastelkou výrazně "ZMRD", ani to město nesmylo, přes to, že jsme na to upozorňovali - společnost je v hrozném stavu.
Primátor se neobtěžuje přijít, krátký projev jeho náměstka bylo jen tupé mlácení prázdných frází. Prostě, mají čárku a článek o akci nevypadá až tak špatně.
http://boleslavsky.denik.cz/zpravy_region/na-namesti-pripomneli-vznik-ceskoslovenska.html
http://www.mb-net.cz/boleslav-si-pripomnela-vyroci-vzniku-samostatneho-ceskoslovenskeho-statu/d-40832

tahle fotka, i s tím nápisem, vyšla na titulní stránce Boleslavského deníku....
http://boleslavsky.denik.cz/galerie/pripomneli-28-rijen-1918-v-mlade-boleslavi.html?mm=6479153

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Pane Beneši, dáváte rovnítko mezi Svobodné fórum a Sputnik? Dovolte, abych se zasmál.

Pane Tichý, máte pravdu, křivdil jsem poněkud Svobodnému foru. Sputnik je děsivější propaganda, žumpa. Ale ani Svobodné forum mi nepřijde jako vyvážené zpravodajství a to přes jejich i Vaše proklamace.
Co jsem v krátkosti prolétl pár článků na téma utečenci a Zeman, tak mi přijde, že mají jasnou linii - kdo nevítá utečence je špatný, co udělá Zeman je špatné, co se udělá proti Zemanovi je dobré.
A to mě nepřesvědčuje, já se snažím řídit svým vlastním selským rozumem ne nějakými kapacitami v oboru :-) Životní zkušenosti mě naučily, že nic není černobílé, každý extrém je špatný a jednoduchá řešení v politice jsou populistická.

Včera jsem náhodně v televisi zahlédl konec pořadu paní Jílkové o uprchlících. Snad Vás potěší, že se mi líbil účinkující, který stál u stolečku zastánců uprchlíků zcela na kraji, mladý člověk, a co jsem slyšel, těch pár minut, tak mluvil dobře:
- uprchlíkům se musí pomoci
- uprchlíci musí respektovat naše zákony, tradice
- ti, kteří nesplní pravidla pro pobyt expedovat zpět

to je přesně to, co si myslím já. Doposud mi nikdo totiž nevysvětlil:
- proč bych měl uprchlíky na hranicích vítat
- proč bychom se měli snažit o jejich asimilování, které z logiky věci se nemůže podařit.

Nějak jsem se rozepsal při pátku, tak již jen hezký den :-)

JB

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Já jsem to pane Beneši sledoval též.A nejlepší myšlenka,dle mého, pronesená tam a mířená dobře i do našich řad,byla vyslovena Pirátem Bartošem....
...Nejhorší je,že si lidé nevyhledávají informace a nedělají úsudek sami. Naopak,pouze se zaštiťují tím,co řekl někdo jiný.
A k tomu 28.říjnu. Pane Beneši,dovedl by jste jim vysvětlit,proč by měli ten svátek slavit?Tam je asi ten zakopaný pes.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Tvrdit lze jistě leccos. Například o tom, kdo komu mete cestu. Nebo, že voda teče nahoru. Jistě by i takové tvrzení obratný sofistik nějak šikovně zdůvodnil. Pak je třeba postavit proti sofisice zdravý rozum a fakta. Vy naznačujete, že kdo je proti šíření strachu a nenávisti, je stejný jako Chamberlain či Daladier. Nechme stranou, že i u nich to bylo poněkud složitější s tím "umetáním" - nevíte možná o tehdejším všeobecném strachu z války, a tudíž o snaze za každou cenu se jí vyhnout, poněvadž hrůzy té předcházející měli všichni ještě v živé paměti. Ale hlavně si dovoluji připomenout, že šíření nenávisti proti vybraným skupinám lidí i strachu z nich používali jako pracovní metodu nacisté. A stejně jako dnes se jim dařilo s její pomocí manipulovat davy a zblbnout je tak, až posléze ti davoví lidé nebyli schopni kritického myšlení. A samozřejmě pomocí té zmíněné sofistiky nacisté obviňovali z toho, co sami páchali, své kritiky. Těch bylo postupně méně a méně. Kam to vedlo, víme. Jsme opravdu tak nepoučitelní?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Což, vysvětlení je snadné. Československo to nebyl jen stát. V základech jeho zřízení stál určitý světonázor. Velmi moderní, velmi lidský, velmi humanistický. A nešlo jen světonázor samotný, o teorii. Republika československá jej i za pomoci na svou dobu velmi pokročilého sociálního zákonárství začala také uskutečňovat - bohužel, 20 let, jež byly její existenci vyměřeny, nestačilo. Mimochodem, třeba Baťův vzdělávací systém, systém sociálního vzestupu prostřednictvím celoživotního vzdělávání a celoživotního zvyšování kvalifikace (Baťovy školy práce a jeho systém manažerského vzdělávání), rozhodně nebyly jen z Baťovy hlavy. Baťa byl výborný manažer a nadaný podnikatel, výborný organizátor, ale ve filosofické a sociální oblasti oblasti vycházel hodně z Masarykových ideálů humanitních. A z ideálů prvorepublikového Československa čerpala i dnešní Evropská unie. Ten světonázor nezanikl s Československem. Stojí za to si ho připomínat. A kdy jindy než 28.října, jenž se pokládá za oficiální datum jeho vzniku? Problém je v tom, že jsou ty ideály mnohým proti srsti. Třeba těm, pro které trh je i alfou a omegou fungování společnosti. A samozřejmě všem nedemokratickým silám, jichž znepokojivě přibývá. A ti všichni ani bývalé Československo, ani současnou Evropskou unii nemusí. Štvou proti ní, jak mohou, a mnohé se jim podařilo přesvědčit, že EU je nepřítel a čiré zlo, které může snad za všechno. A logicky je tak nepřítelem i to Československo z let 1918 -1938. Nemají tedy zájem vysvětlovat lidem, proč je dobré 28.říjen slavit, a že je sám proti sobě, komu je ten den lhostejný.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu / hlas z Berlína

Zas k původnímu tématu - kolega Beneš to vidí jako dilema mezi dvěma extrémy: Nespoléhat na nějaké kapacity v oboru a udělat si selským rozumem názor sám (nebo naopak)? Copak je ideálem 10 miliónů selských "názorů"? Musíme se přece na něčem shodnout, abychom byli vůbec schopni něco taky rozhodnout a udělat. Protože většina z nás nemá žádnou osobní zkušenost s uprchlíky, nezbývá nic jiného, než kapacity z oboru nebo i morální autority pozorně poslouchat.

Příklad z dnešní MFD, hlavně pro Vltavína, mistra v hledání obskurních, nespolehlivých nebo nevhodných pramenů. Prahu navštívil berlínský starosta Müller, v rozhovoru mluví o projektu "smart city", o krocích proti nezaměstnanosti, o tom, že Berlín má 300 000 obecních (dostupných a levných) bytů. V Berlíně je dnes 30 000 uprchlíků, pan starosta tedy jistě ví, o čem mluví:
"Uprchlíci jsou pro nás výzvou, ale zvládneme to. Otázka, jak se vyrovnat s přílivem uprchlíků, se nesmí omezit pouze na lidi přicházející aktuálně především ze Sýrie a Iráku. Když například připravujeme jazykové kurzy nebo přemýšlíme, jak uzpůsobit nabídku lékařské péče pro nově příchozí lidi, pak jsou to služby, které poskytujeme i jiným přistěhovalcům. Lidem, kteří se dostali do Berlína jinou cestou. PRO VŠECHNY TY, KTEŘÍ TU CHTĚJÍ ŽÍT A MUSEJÍ BÝT INTEGROVÁNI."

Všimněte si, jak řeší mimořádnou situaci s klidem: žádné strašení islámem, právem šaríja, agenty IS apod. To je v kompetenci policie a tajných služeb, které se tím zabývají už roky a budou se tím zabývat dál, i po odeznění uprchlické vlny.

A ještě poznámka: Integrace je sociálně-psychologická interakce mezi uprchlíky a námi. Její výsledek závisí např. i na tom, jestli uprchlíky okázale "nebudeme vítat" (pane Beneši!) a dávat jim furt najevo, že budeme nejradši, když jich tady bude co nejmíň a když potáhnou co nejdřív zpátky...

Nahoru

Zalidníme Evropu, zničíme bezvěrce dělohami našich žen

Pane Mirku, metete, metete.
Chamberlain či Daladier umetali ve složité době , která je velmi podobná složité době dnešní.
Oni umetali naivně nacistům. Vy umetáte velmi naivně islámským radikálům. Jan Tichý má kombajn na umetání.
Obecná obava je , že to může být ještě horší než za nacistů.
Islámisté se množí "mírumilovně" množením , nebo násilně zabíjením .
Často vidíme oba způsoby množení.
Památná věta prezident Alžírska Boumedienne v roce 1974.
Zalidníme Evropu našimi dětmi, zničíme bezvěrce dělohami našich žen

Škoda, že dnešní svět už nemá na to, aby se řídil slovy německého dramatika Bertholda Brechta: „Kdo nezná pravdu, je jen hlupák, kdo ji však zná a navzdory svému svědomí ji zatajuje nebo dokonce nazývá lží, ten je opovrženíhodný zločinec.“ Účeloví miláčci mocných Západu doplatili na to, že byli v nesprávné chvíli na nesprávném místě s nesprávnými “přáteli”…

Geneze islamistického násilí, vývoj stupňujících se zločinů proti lidskosti se dá vyjádřit i několika následujícími citáty, které mohly včas upozornit na blížící se konec křesťanství v Evropě a na bezmocnost civilizované společnosti. Začněme od konce; počátkem roku 2015 prohlásil německý islamista Christian Emde, jeden z tisíců těch, kteří z Německa odešli mezi teroristy Islámského státu v Iráku a Sýrii, aby se zde naučil zabíjet nevinné lidi: „Jednoho dne si podrobíme Evropu. Ne že chceme, my to uděláme. Tím jsme si jisti. Evropané, přestoupíte na islám, jinak zemřete! Židé a křesťané, kteří nepřijmou islám jako svou víru, nebo kteří nezaplatí peníze ze svou ochranu, budou zabiti“.

Ano, a je to tady; naplňují se prorocká slova: „Zalidníme Evropu našimi dětmi. Porazíme bezvěrce dělohami našich žen!” Tuto větu neřekl žádný středověký islámský sexuální maniak, ale v roce 1974 prezident Alžírska Boumedienne. Pro studia mizející evropské kultury je to důležité; o dvacet let později se totiž tento na první pohled směšný blábol, do puntíku naplnil v celé své zrůdnost; podle nedávného programu EUROMED (Euro-Mediterranean Partnership), nazývaného “barcelonským procesem”, se počítá s přistěhováním až 80 milionů muslimů do zemí EU do roku 2050. Předběžný odhad těchto migrantů má vyrovnat demografický úbytek v celé Evropě. Jde právě o ony „dělohy islámských žen“, jejichž porodnost je mnohonásobně vyšší než Evropanek.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Mistrovi v hledání pramenů Vltavínovi... Vůbec přece nejde o to, kolik kde bude muslimů za 35 let. Už dnes jich jsou v Americe, Evropě i Rusku desetimilióny (i v Česku přes 22 tisíc) - a nic tragického se neděje.

Protože trpíte fixní ideou, že VŠICHNI jsou nepřátelé a že postupují jednotně a promyšleně podle jakéhosi spikleneckého ďábelského plánu (kdo asi je k tomu donutil? a kdo je vede? všechny směry islámu jednotně?), furt zbytečně strašíte sebe i okolí. Už jsem se vás jednou ptal: Jaký závěr z toho pro vás vyplývá? Co radíte svým dětem a vnoučatům? Emigraci? Kam? Odlet na Mars? Nebo snad kolektivní sebevraždu?

Demokratické společenství problémy racionálně analyzuje a postupně řeší. Umělo čelit mnohem horšímu nacismu, proč bychom SPOLEČNĚ nevyřešili uprchlickou krizi?

Ještě některé výroky odborníků i muslimů samotných (viz Nad Evropou půlměsíc I.):
Nějakého monolitního islámského bloku se netřeba bát, protože neexistuje. (= religionista)
I když existují různé integrační snahy (Liga arabských zemí, Organizace islámské konference), jsou vzájemné rozdíly mezi některými islámskými zeměmi větší než některé rozdíly mezi evropskými a arabsko-islámskými státy. (= politolog)
V této době neexistuje žádná islámská společnost. Umma je nejednotná, některé země s převahou muslimského obyvatelstva jsou neislámské (často sekulární, autoritativní, pronásledují praktikující muslimy apod.). Islámský svět by měl být vzdělaný a soběstačný ne proto, aby mohl vytvořit koalici proti Západu, ale proto, aby se dostal ze závislosti na něm a z područí těchto mocností. (= člen Islámského centra!)

Nahoru

Re: pomřou strachy na vlastní strašení

I kdybyste měl ve svém sýčkování pravdu, jako že ji nemáte, tak chlap v nebezpečí nebečí, nesýčkuje. nestraší lidi, kteří bohužel i bez toho mají v kalhotách. Jsme-li de facto ve válce, jak naznačujete, tak asi víte, že šíření paniky za takové situace (což je i tohle strašení) je napomáhání nepříteli. Zkuste bez toho bubání říct jednu větu, co byste radil dělat.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Napsal to už pan Beneš: Sputnik je děsivější propaganda, žumpa. + tzv. Holý taky, dodávám.
Kromě toho "trochu" přeceňuje mou pozici v mediálním světě :o)))

PS: A k dovršení všeho: Když se podíváte na doporučený článek, zjistíte, že už bylo ostřelováno 12 nemocnic - a jmenovaná pracovnice MSF prohlásila, že organizace, která se nenacházela na místě událostí, NEMŮŽE ŘÍCT, KDO ZAÚTOČIL.

Kdo teda lže víc? Tzv. Holý jednoznačně vede i nad Sputniknews, jako obvykle!

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - pro pana JT a MIrka

Pane Tichý Vám je velká zima. Váš kombajn má mimořádně velký výkon. Nejde přeci ( zatím) kolik kde žije muslimů. Jde přeci o to, že již dnes existuje krvavá hranice islámů ( http://eurabia.parlamentnilisty.cz/Articles/3176-video-kolonizace-sveta-s-ceskymi-titulky-.aspx), která existuje již velmi dlouho. Krvavá hranice již byla v době , kdy jste tančil s Vaší úžasnou ženou v Egyptě. Slušelo Vám to tam . I Vaší paní. Bouchlo to tam, až když jste odjeli. Zajímalo by mne, jak byste reagoval, kdyby tam tenkrát byli zavražděni Vaše děti a Vaší vnuci. Promiňte, nepiště mi to. Nezajímá mne to.
Jsem ale rád, že se názory politiků mění u nás i jinde. https://www.youtube.com/watch?v=GmqVHllyNi4&feature=youtu.be

Pro Mirka. Líbí se mi systém , který zaujala vůči přistěhovalcům Austrálie. Zajímavé je, že přístup Austrálie k muslimům nikdo zatím (zde) nekritizuje.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Pane Doškáři, na světě se denně stávají tragédie. Zrovna včera přišel o život strojvůdce nákladního vlaku, skoro jistě zas někdo zahynul na silnicích. Jak můžou asi reagovat jejich rodiny? Jak můžou reagovat rodiny postřílených v Uherském Brodě? Jak reagovaly rodiny dětí, které postřílel ten cvok Breivik? Co pozůstalí cestujících letadla sestřeleného nad Ukrajinou? Atd.
Pozůstalým pomáhají odborníci, aby se s traumatem vyrovnali - a trvá to jistě dlouho. Příslušné orgány se snaží podobným tragédiím propříště předejít, ale stoprocentně jim zabránit nelze.
O úkolech tajných služeb už jsem tady psal.

Nevím, co myslíte "krvavou hranicí islámů"? To chcete vyhlásit něco jako WW3 muslimům?
Kdybyste australský recept (vracení lodí?) uplatnil ve velkém v Řecku a Itálii, stálo by to asi tisíce životů.
Na vašich nápadech mě nejvíc udivuje, že SOUČASNĚ oslavujete historické tradice první republiky = demokracii + humanitu (lidskost)!

PS: Uvedené video je z července 2009, tehdy také vznikla řada podobných článků. Ale nic dramatického se nedělo. Kdyby nevraždil Asad a IS v Sýrii, tak obrovská vlna uprchlíků by se nezvedla. Evropa ji může zvládnout, pokud rozumní Evropané převáží nad vaším sejčkováním a nesmyslným strachem, který jen demobilizuje (viz Mirek).

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Problém je několikanásobné zmatení pojmů a přežvýkávání všeho,co se hodí..Na Australských stránkách se dozvíme,že ČR by musela přijímat každé 4 min.jednoho migranta,aby jsme se jim vyrovnali.Letošní rok očekávají více jak 180 tis. migrantů.Vivat Australia ,vivat Austria.

Nahoru

Rozdíl mezi smrtí strojvůdce a vraždami islámských teroristů

Rozdíl mezi smrtí strojvůdce a vraždami islámských teroristů nepochopíte.
Je to Váš problém. Já i Vy si klidně do vlaku sedneme ještě dnes. Do Islámského státu nepojedete ani já , ani Vy, nikdy.
Přístup Austrálie je příkladný. Je to díky tomu, že v Austrálii je málo Mirků a Tichých.

Největší nebezpečí pro Evropu jsou Mirkové, hlasití "Tiší". Jsou větší nebezpečí než islámští teroristé. Obhajují politiku Hollanda, Merklové, Busche, Obamy, kteří svojí" mírovou politikou bombardování "l zlikvidovali totalitní režimy, rozjeli vraždění muslimů mezi sebou. Vytvořili podmínky pro vraždění křesťanů. Vytvořili podmínky pro rozklad Sýrie, Iráku i Libye.

I Vy pane Tichý máte podíl na těchto událostech. Máte morální odpovědnost na vraždách, na migraci, na islámských násilnostech. Vy jste je podporoval slohovými cvičeními v tématech v hydeparku. Zejména v diskuzích o Libyi a humanitárním bombardování v Jugoslávii.I Vy jste morálně odpovědný za migraci, za utrpení migrantů.
Migrační vlna je důsledkem likvidací totalitních režimů. Ti kteří to způsobili ( vy jste je podporoval) viděli co způsobili. Viděli útěky lidí před vražděním. Dělali málo. Skoro nic. Zaspali. Raději se pustili do dobrodružství na Ukrajině.
Američtí vojáci se projíždějí ve vojenských autech Evropou haraší, usmívají se a mávají.
Syřané i nesyřané trpí a ženou se tam, kam je paní Merklová pozvala.
Pan Issa Vám sdělil, jak to vidí on.
Austrálie udělala opatření včas. Vaši kamarádi způsobili ( a Vy jste je podporoval ) krizi , která nemá obdoby.
V této krizi je hodně mrtvých. Dnes jsou dušičky. .... Zapalme svíčky i za ně.
I dnes budou lidé umírat na silnicích. I dnes budou umírat migranti na své útěku za lepším , nebo svém útěku před válkou. I dnes budou islámští teroristé zabíjet nevinné.
Je v Tom rozdíl, pane Tichý.

O krvavé hranici Islámu toho bylo napsáno hodně! Třeba : http://eurabia.parlamentnilisty.cz/Articles/201-krvave-hranice-islamu-ukazka-z-knihy-stret-civilizaci-.aspx

Je krásný sluneční den. Pojďme se pane Tichý projet, projít, zapálit svíčky. Ona to Merkelová a Hollande. za nás vyřeší. Když to nevyřeší, vyřeší to jiní. Obávám se, že to vždycky bude mela. Kdybych byl mladý, věděl bych, kam bych se odstěhoval. Má to jednu nevýhodu, je tam málo vody. Není to Irák, Sýrie, Libye ani Ukrajina.

Jinak to není jen o útěku muslimů.
Je to i o řízeném přesunů 80 milionů muslimů do Evropy viz:
podle nedávného programu EUROMED (Euro-Mediterranean Partnership), nazývaného “barcelonským procesem”, se počítá s přistěhováním až 80 milionů muslimů do zemí EU do roku 2050. Předběžný odhad těchto migrantů má vyrovnat demografický úbytek v celé Evropě. Jde právě o ony „dělohy islámských žen“, jejichž porodnost je mnohonásobně vyšší než Evropanek.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Ach jo, vaše "stupnice nebezpečí" překvapuje: nejdřív Tichý, potom Merklová, až nakonec teroristi :)
Na hřbitově jsem byl už včera. Do vzdálenějších zemí nelítám kvůli věku, jinak bych si vybrat dokázal.
Z hlediska obětí i pozůstalých je to stejné: nečekaná smrt a tragédie.

Biolog a filozof Komárek včera v Orientaci předložil zajímavou úvahu. Každá doba má své "vědecké" obavy, kterými se obírá a straší. Zdá se, že lid obecný musí mít nějakou abstraktní hrozbu, které by se bál podobně jako malé děti kominíka nebo bubáka:
Konec XIX. stol: hrozba rozmnožování neodpovědných a duševně chabých - a postupující degenerace lidstva.
Po WW2: hrůza z použití jaderných zbraní.
70. léta: panika z docházení přírodních zdrojů (nafty).
Příchod tisíciletí: obavy ze zhroucení počítačových sítí (dodávám já).
Opakované předpovědi zaručeného konce světa (taky dodávám já).
Ještě nedávno: globální oteplování a hrozba válek o vodu.
A teď je to tedy vltavínův islám.

Komárek: "Máme nějaké jedno CENTRUM USTRAŠENÉ POZORNOSTI, kam naše existenciální obavy zaměřujeme, a to posunujeme celkem libovolně z předmětu na předmět, vždy pokud možno kolektivně a s velkým mediálním rachotem? Mnohé by tomu nasvědčovalo." Po tropickém létě bychom se logicky měli víc bát oteplování, ale "západní civilizace se už globálních změn klimatu dostatečně ´vybála´ a teď se děsí uprchlíky a muslimy."

Vltavín si výzvu vědců buď pozorně nepřečetl, nebo její smysl vůbec nechápe. Navrhuju nad ním zlomit hůl, on už jinej nebude. Leda by si zas našel nějaké jiné hobby :o)))

Nahoru

Poradce izraelských premiérů: Je to váš konec

Poradce izraelských premiérů: Je to váš konec
Jefim Fištejn
Schueftan prolamuje tabu, kvůli nimž by si v mnoha evropských státech vysloužil trestní oznámení. Tak například:
“Nechci vás urazit, ale Obama je Evropan. A to je to nejhorší, co můžete o americkém prezidentovi říci.”
nebo
“Politická korektnost je nepřítelem svobodné společnosti.”
nebo
“Tolerance by měla skončit tam, kde někdo pod záminkou tolerance chce zničit samontý princip tolerance.”
O Americe a globálním pořádku
Je načase zvyknout si na myšlenku, že ne každý problém má okamžité řešení. Některé živelní pohromy nelze uřídit, lze je pouze přežít. Bolístka musí nejprve vyhnít. Mám za to, že v nadcházející době problémů nebude ubývat, spíše naopak.
Pro Evropany byla Amerika jakýmsi pomyslným odpovědným tátou, který je chránil před jejich vlastními hloupými nápady. Avšak osm let Obamovy bezradnosti plus osm let George Bushe mladšího, jenž měl sice smysl pro odpovědnost, ale také vršil chyby, udělaly svět nebezpečným místem pro žití. Bill Clinton sledoval vlastní zájmy, navíc měl špatný vkus, a to už dělá dohromady 24 let, během nichž američtí prezidenti neplnili svou povinnost
O Evropě
Evropa páchá sebevraždu nezávisle na počtech imigrantů. Sebevražedná je její demografická politika. Evropané nemají rádi své děti, jinak by nemohli mít porodnost na úrovni 1,3 na rodinu. Za 30 let totiž jejich děti budou pracovat převážně na to, aby uživili důchodce, jichž bude 65 ze 100.
Druhou známkou probíhající sebevraždy je rezignace na evropské hodnoty. Evropané již nejsou hrdí na vlastní duchovní dědictví. Místo hrdosti na hodnoty, zvyklosti, úsilí, jež jim zajistily ve všech smyslech bohatý život, rozhodli se pro „multikulti“ mentalitu, která již nerozlišuje kulturní a sociální vymoženosti podle dosažené úrovně.
Není to jednoduché, říct jasně a nahlas, že kultura, jež uznává, že ženy jsou rovnocenné lidské bytosti, je nadřazena kultuře, která se k ženám chová jak k dobytku. A že ta druhá kultura není pouze jiná, nýbrž je podřadná vůči té první. Je těžké to říci, protože to je politicky nekorektní.
O politické korektnosti
Politická korektnost posiluje svými dopady krajní levici a populistickou pravici, pokládám ji za největší nebezpečí pro svobodu jednotlivce. Fašizace společnosti je falešnou odpovědí na pokušení politické korektnosti. To je to, o co jde: klasické liberální hodnoty Západu je třeba ubránit před patologií politické korektnosti.
O přistěhovalcích
Arabští běženci, kteří se domáhají vstupu do Evropy, nechtějí být jedněmi z vás, nechtějí sdílet vaši kulturu, chtějí vaši kulturu změnit do té míry, že Evropa už nebude Evropou. Ti, kdo dnes přicházejí na evropský kontinent, nemají pocit sounáležitosti se zdejším kulturním dědictvím ani ho mít nechtějí. Přinášejí s sebou kulturu, jež se s ním nutně dostane do konfliktu.
Oni neutíkají před bídou, jak se mylně domnívají mnozí Evropané. Alžírsko, Libye, Irák nejsou žádné chudé země. Mohly by být nebo už byly značně bohaté z prodeje ropy, která jen tak tryská z půdy. Proč tedy většina z těchto států patří k tzv. propadlým? Proč je život tam zničen až na dřeň – pouze a jedině proto, že tam vládne arabská společenská kultura. A nyní přicházejí do Evropy a přinášejí s sebou tutéž kulturu, jež zničila jejich vlast.

Více na http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/66249/poradce-izraelskych-premieru-je-to-vas-konec.html?utm_source=reflex.cz&utm_medium=copy

http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/66249/poradce-izraelskych-premieru-je-to-vas-k

Nahoru

Re: Rozdíl mezi smrtí strojvůdce a vraždami islámských teroristů

Tak jsem si přečetl, že jsem nebezpečím pro Evropu. Kdybych to napsal sám o sobě, asi by mi to vysloužilo urychlenou hospitalizaci na psychiatrii. Všechno zlé k něčemu dobré, autor toho výroku si asi neuvědomil, že tím ukázal na míru svého smyslu pro realitu. On se snad domnívá, že svými diskusními příspěvky na i-novinách tu Evropu zachraňuje.

Nahoru

Re: Rozdíl mezi smrtí strojvůdce a vraždami islámských teroristů

Strojvůdce za to nemůže. Nemůže za Vaší naivitu, ani za můj nedokonalý smysl pro realitu.
Míra mého smyslu pro realitu spočívá v tom, že patřím k několika málo lidem, kteří se nebojí říkat něco jiného než naivní občané.

Je to pane doktore úplně stejné, jako když jsem byl na demonstraci na Staroměstském náměstí ( před několika léty) proti rasismus. Vy ( nebo, někdo jiný?) jste tam nesl na vysoké tyčce heslo že zelení z Č. Lípy protestují proti rasismu ( antisemitismu), nacismu. Já tam byl také. Bez tyčky a bez hesla.
Je naivní si myslet, že tato cedule na Staroměstském náměstí potlačí nacismus a rasismus v naší zemi. Je to pane doktore stejné. Je to názor. Je to hlas proti něčemu s čím nesouhlasíte.
Vaše příbuzní na tuto rasovou nenávist zahynuli. Islámští radikálové je zabíjejí dále a častěji.
Vaše naivita je nebezpečná.
Jsem rád, že poradce izraelských premiérů má jiný názor než Vy ( viz výše).

Není to tak dlouho, kdy u mně v kanceláři seděl doktor práv ( muslim), který nám tvrdil, že kdyby měli ( myslel muslimy) atomovou bombu, tak by ji okamžitě hodil na Izrael.
Pamatuji se na záběry světových televizí jak prostí muslimové rozdávali cukrovinky na počest úspěšného atentátu 11. září v NY.
Jsem rád , že politici v Austrálii mají smysl pro realitu

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Tak se přátelé loučím,jdu na operaci.
Operovat mne bude Čech,sekundovat Ukrajinec.Anesteziolog je Syřan,dokonce Muhammad, a k ruce bude Slovenka.Už se mi v pátek představili.
Když mi řekli,jak mi mají označit koleno,tak jsem řekl,že jsem Sluníčkář.Už tam je,kreslil ho Ukrajinec a hrozně se nasmál.
Tak naschle v lepších časech
A zkuste vlastní myšlenky.

Nahoru

Re: Rozdíl mezi smrtí strojvůdce a vraždami islámských teroristů

Je dobré rozlišovat mezi pachateli a oběťmi. Kdo nechce vidět mezi nimi rozdílu a chová se stejně k oběma, páchá stejné zlo jako ti pachatelé.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Držím palce, ať Vám ta operace dobře dopadne.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý / Hlas naděje

V Respektu 45 je článek Fareeda Zakarii, na který by nás pan Beneš ani Vltavín asi neupozornili:

Nejdůležitější zápas na světě se v tuto chvíli odehrává mezi TUNISKÝM MODELEM a modelem Islámského státu,“ prohlašoval předminulý týden na návštěvě New Yorku Rašíd Ghannúší. „Nejdůležitější není střet mezi islámem a Západem, ale mezi námi a Islámským státem.“ Ghannúší je jedním z hlavních intelektuálů tuniské ISLAMISTICKÉ STRANY Ennahda (HNUTÍ OBNOVY), která, přestože zvítězila v prvních tuniských svobodných volbách, přistoupila na kompromis s opozicí a vzdala se moci. I díky tomu se Tunisko stalo jediným úspěšným příběhem arabského jara a Ghannúší vysvětloval, proč je právě tato malá země klíčová v boji proti militantnímu islámu po celém světě.
„Jediný způsob, jak Islámský stát porazit, je nabídnout milionům mladých muslimů po celém světě něco lepšího. My to děláme: NABÍZÍME MUSLIMSKOU DEMOKRACII,“ vysvětloval dále. „Mladí lidé nemají Islámský stát rádi – podívejte se, kolik milionů jich před ním utíká –, nejsou ale ani ochotni žít pod vládou tyranů.“ Ghannúší pak ještě dodal, že „něčím lepším“ musí být ve skutečnosti politický systém, který by byl opravdu demokratický a respektoval lidská práva, zároveň by však ve svém rámci poskytoval jistý prostor také islámu a jeho hodnotám. „My v Tunisku budujeme alternativní systém,“ řekl mi hrdě.

Zakaria mj. vyjmenovává výhody Tuniska: existuje od časů Kartága už 3 000 let, je téměř kompletně sunnitské (nehrozí tedy sektářské spory) a hned po získání nezávislosti si vybudovalo silné politické a správní instituce.
A ještě dva pozoruhodné výroky Ghannúšího:

"V Egyptě má armáda stát, v Tunisku má stát armádu."
"Lidé se nevrátí do starých dob tyranie. Podobně jako Francouzská revoluce i arabské jaro způsobilo rozvrat, přineslo násilí a odvetu - nakonec však všechny diktatury a monarchie v muslimském světě promění."

Nahoru

Re: Velkým Vašim problémem je falešný humanismus.

Velkým našim problémem je falešný humanismus, pane Hudče ( pane Tichý)

https://www.youtube.com/watch?v=5cZ8Cx43r6g

Je to to, co se Vám marně snažím vysvětlit. Krásně to zformuloval poslanec Evropského parlamentu Petr Mach

Na př.:Vy kteří jste podporovali rozvrat v Sýrii, Libyi, šlo Vám opravdu o blaho těch lidí, nebo jste se jen chtěli sesadit zlé diktátory a ukázat světu jak jste sami humánní. Vy jste otevřeli státní náruč migrantům , poskytujete jim širokou podporu. Jde Vám opravdu o to , aby se ti lidé lépe, nebo chcete kázat světu a sami sobě , jak jste humánní.

Albert Einstein: Svět nebude zničen těmi, kdo páchají zlo, ale těmi, kteří se na to dívají,
aniž by cokoliv udělali.

Jiné varovné video - https://www.facebook.com/video.php?v=814101115355525&fref=nf

Pan Tichý je velmi rychlý. Než jsem dokončil úpravy a opravy, už mi tam, ten šibal, skočil. Je to pane Tichý, skutečně Petr Mach. Spousta velikánů mluvila k prázdným sálům. Někteří namyšlení odmítají naslouchat, raději jdou do kavárny, kde mají často velké pochopení. Zaplať Bůh, časy se přeci jenom mění. Austrálie je příkladná země. Vy mi za chvíli vysvětlíte, že je to jinak. Děkuji, nemusíte. Já to nepochopím a hůl jste nade mnou již zlámal. A to je dobře. Vzdejte to. Nemá to smysl.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Marně se vám snažíme vysvětlit, že polemiky extrémistů nebereme vážně. Spočítejte si lidi v sále, i senátoři je odmítli poslouchat. Mimochodem: na tom videu je Petr Hampl, nikoli Mach :)

PS: Ach jo... na původním odkazu byl skutečně Hampl.
Macha ani extrémisty z IVČRN nevolíme! Jako oni i vy můžete říkat, co uznáte za vhodné - ale stejně může v ČR podle platných zákonů požádat o azyl (a taky ho dostat!) i muslim.

Vaše babské kvílení nad vším, co BYLO špatně, vůbec nikam nevede a ničemu nepomůže.
Úsilí Merkelové a dalších státníků ani naději Zakariova článku nepochopíte, bohužel.

PPS: Statečné rozhodnutí, které stojí za pozornost:
https://www.facebook.com/david.macek/posts/10208054587110809

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý / fotogalerie z hranice!

Dan Přibáň píše:

Dlouho jsem zvažoval, jestli sem tohle album dávat. Někteří lidé některé věci neradi vidí. Ale to, že je neuvidíme, je nezmění. Věci se změní jen tím, že něco uděláme. Že nebudeme říkat, že by se mělo „něco“ udělat, ale uděláme to, co je v našich silách. A právě to dokázal český tým na hraničním přechodu Berkasovo-Bapska, který tu drží nad vodou ostrůvek „zasraných sluníčkářů“, idealistů, pankáčů a doktorů. Byli jsme tam aspoň chvíli užiteční, byť naše zásluha na tom, co dokázali, je mizivá. Je to naše malá velká cesta, Marek, Marek a Dan. Berte tuhle galerii jako naši reportáž, kde se vám, stejně jako kdykoli jindy, snažíme přiblížit svět tak, jak jsme ho viděli. Svět, který není vždycky krásný, veselý a jaký bychom ho chtěli mít. Zkuste se na ni nekoukat jako na politický manifest něčích názorů. Jestli se vám nelíbí, ignorujte ji, i když si myslíme, že je škoda nezkusit se podívat na věci trochu jinak.

http://svobodneforum.cz/trabantem-k-prechodu-bapska-berkasovo/

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

V Respektu 45 je článek Fareeda Zakarii, na který by nás pan Beneš ani Vltavín asi neupozornili:

Nechápu proč bych na ten článek měl či neměl upozorňovat, klidně na něj upozorním, jen Respekt čtu jen vyjímečně.
Současně nechápu, proč mě spojujete s Vltavínem.

Ale asi pro to nějaký svůj důvod máte :-)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - dopis PEN klubu

Spisovatelé píšou prezidentovi:
http://svobodneforum.cz/spisovatele-pisi-zemanovi-pane-prezidente-sirite-nenavist/

(Pane Beneši, vy přece taky tvrdíte, že islám a demokracie se navzájem vylučují. V Tunisku jsem před lety byl dvakrát a už tehdy to byla sympatická země, která úspěšně navázala na klady francouzského protektorátu.)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - když má plavčík pochopení, jde to

http://www.krajskelisty.cz/kralovehradecky-kraj/okres-hradec-kralove/10703-mestske-lazne-v-hradci-kralove-zazivaji-sok-arabky-se-koupou-mezi-skolaky-v-habitech-od-hlavy-az-k-pate.htm

Jahelka zpívá píseň:
http://www.diskografie.cz/ortel/mesita/mesita/

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Typická Vltavínova "zpráva", už zas je z komára velbloud. Ten novinář moc rozumu a nadhledu nepobral.

Jakej šok? Kdo někdy byl v arabské zemi, nepřekvapí ho ani nešokuje, jak se muslimky koupou. Správa lázní to jistě nějak vyřeší. Například tak, že muslimům vyhradí jeden nebo dva půldny v týdnu, který pak ta šokovaná dáma vynechá :) A budou tam chodit jen tolerantní domorodci (mně by to například nevadilo, v hotelových bazénech jsem to taky zažil a vůbec nic se mi nestalo). Stačí přece dohodnout s plavčíkem, aby byly muslimky ve sprše chvilku samy. Vyjít si vstříc a domluvit pravidla.

Mimochodem: Tvrzení, že "se koupou v tom, v čem chodí venku", je pitomost. Ta dáma si snad představuje, že muslimka sedí v šatně, dokud na ní mokrej hidžáb neuschne, a pak jde ven? To by hned napoprvé odstonala.

PS: Co takhle poptat se Kubery? V Teplicích si na společné koupání lázeňských hostů jistě už dávno zvykli...

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Pane Beneši, vy přece taky tvrdíte, že islám a demokracie se navzájem vylučují.

Pane Tichý, skoro mám chuť napsat, že lžete, ale napíši kulantněji, že jste se spíše spletl, ne? Já jsem někdy něco takového hlásal???

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

k těm oblečeným arabkám v basenu - pane Tichý, když bych parafrázoval, tak Vaše zpráva se nechá zase označit jako typická Tichého zpráva zlehčující problém.
Jistě, v arabské zemi to nikoho nešokuje, ale že je to u nás šok a problém, tomu já docela rozumím.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Paní Věra (67) vidí šokující problém a novinář Svoboda to nafoukne, aby měl atraktivní článek. Kdyby Evropa musela řešit jen podobné prkotiny, mohli bychom si všichni jen pískat. Má to ale i negativní stránku: Co když si takto uměle pobouřená veřejnost vymůže zákaz vstupu pro muslimy? Přispěje to k jejich integraci? Když jim navíc někdo přeloží do angličtiny tu rasistickou "diskuzi" pod článkem?

Pro srovnání a k zamyšlení 5 let starý příspěvek z evropské země:
http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/zzz/_zprava/1068777

Napsal jste tady 30. října: Doposud mi nikdo totiž nevysvětlil:
- proč bych měl uprchlíky na hranicích vítat
- proč bychom se měli snažit o jejich asimilování, které z logiky věci se nemůže podařit.
Jak si tedy máme tu logiku věci vysvětlit?

Nahoru

Radost z Ameriky - Putin je nejlepší!

Ruský prezident Vladimir Putin je podle celosvětově respektovaného aktuálního žebříčku prestižního amerického časopisu Forbes nadále nejmocnější osobností světa. V čele pořadí nejvlivnějších lidí je šéf Kremlu v tomto hodnocení už třetí rok po sobě.

Na druhém místě letos vystřídala amerického prezidenta Baracka Obamu německá kancléřka Angela Merkelová, polepšila si z loňského pátého místa. Šéf Bílého domu je nyní třetí, v USA má jeho působení v úřadě již pouze méně než padesátiprocentní podporu. Na čtvrtém místě žebříčku je papež František a na pátém čínský prezident Si Ťin-pching.

Putin podle Forbesu nadále prokazuje, že je jedním z několika málo lidí na světě, který je dostatečně mocný na to, aby si dělal, co chce - a to úspěšně. Časopis poukazuje na sankce přijaté po anexi Krymu, které vážně poškodily rubl a ruskou ekonomiku, ale nijak neuškodily Putinovi, který v červnovém průzkumu získal pozitivní hodnocení od 89 procent spoluobčanů. V říjnu pak Putin zahájil nálety na Islámský stát v Sýrii a setkal se se syrským prezidentem Bašárem Asadem, čímž prý dosáhl toho, že USA a NATO vypadají v regionu jako slabí, a naopak přispěl k opětnému zvýšení vlivu Ruska ve světě.

(zdroj: ČTK, HN 4.11.2015)

Co dodat? Američané mají názor, který osobně sdílím. Jistě je správný, protože Amerika se nemýlí, ve shodě se zdejší lavinou stále stejných pseudo komentářů a masáží. Vladimir Vladimirovič je prostě jednička a já upřímně radostný, kolik lidí to zase nasírá. Tak honem se chopit klávesnice a bušit do putinovců :)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Pane Tichý,

takže Vy jste z mých pár slov:

proč bychom se měli snažit o jejich asimilování, které z logiky věci se nemůže podařit.

usoudil, že tvrdím, že:

že islám a demokracie se navzájem vylučují.

Přiznám se, že Vaše myšlenkové pochody zde nechápu....

A to "z logiky" věci jsem myslel tak, že evropská výchova, morálka, mentalita, historické zkušenosti apod. jsou naprosto odlišné od toho, co si sebou nesou Arabové (popř. islamisté chcete-li) a že jejich asimilace v Evropě nefunguje, na což ukazují bohaté zkušenosti a příklady v západní Evropě.

:-)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Co jiného jste ve třech řádcích popsal, než že náš společenský systém a islám jsou neslučitelné? Ve skutečnosti ale existují i opačné zkušenosti a příklady. I v ČR žijí tisíce věřících muslimů a nevytvářejí žádné vyloučené lokality.

PS: Zásadní rozhovor, který stojí za důkladné přečtení:
http://svobodneforum.cz/michael-kocab-ten-kagebak-mi-tehdy-rekl-my-se-brzo-vratime/

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Hm, eště byste taky mohl vyčíst spojencům, že neporazili Hitlera už v roce 1943.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

jenže pane Tichý, prostě mi podsouváte výroky a myšlenky, které nemám a nepresentuji.
Jak jsem již napsal, stejně jako Holý a další, vidíte jen to, co vidět chcete.

hezký večer :-)

Nahoru

Starosta berl.čtvrti.Přistěhovalci vládnou, terorizují naše děti

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Starosta-pristehovalecke-ctvrti-v-Berline-napsal-sokujici-knihu-Pristehovalci-pry-ignoruji-nemecke-zakony-a-za-socialni-davky-si-jezdi-v-drahych-autech-398376

Starosta berlínské přistěhovalecké čtvrti ještě jednou: Přistěhovalci tvrdě vládnou a tyranizují německé děti, dospělé i důchodce. Učí své potomky, aby proti nám bojovali

Parlamentní listy přináší další úryvek z knihy starosty berlínské přistěhovalecké čtvrti Neukölln Hanse Buschkowskyho, která nese název „Neukölln ist überall“. V Německu vzbudila ihned po svém vydání značné ohlasy. Buschkowsky v ní bez obalu a politické korektnosti líčí, jaký Heinz Buschkowsky :
„Rád bych v tomto bodě pohovořil o každodenní bezmocnosti, když vidíte, jak do supermarketu vejde nějaký člověk, vezme si z regálu zboží, projde kolem pokladny bez placení a dá pokladní jasně najevo, co se jí stane, když zavolá policii. To samé na ulici; když po ní prochází skupina pěti těchto individuí po chodníku, ostatní jim musí jít z cesty. Když čekáte na zelenou, je nutné se dívat přímo před sebe. Když se totiž náhodou na někoho z nich podíváte, riskujete, že k vám přistoupí a zeptá se: „Hele, máš nějaký problém? Pokud jo, tak ho můžeme hned teď vyřešit!“ píše Buschkowsky.
Zneužívání a zastrašování nejsou podle Buschkowského ušetřeny ani malé děti. „Místní přistěhovalecká mládež od malých dětí vybírá vstupné, pokud si chtějí hrát na prolézačkách v parku. Mladé dívky jsou otevřeně dotazovány, jestli chtějí podstoupit proces oplodnění. Řidič autobusu, který po nich požaduje lístek, se obvykle se zlou potáže. Na hlavu mu prostě vylejou coca-colu. V lepším případě. Všechno výše zmíněné dokáže člověka dostat do mizerné nálady. Bohužel, taková je realita.
Buschkowsky konstatuje, že německé úřady prostřednictvím politiky tolerance a odpuštění daly těmto lidem signál, že nemají zájem současný neutěšený stav věcí měnit. „Vlastně jsme jim vzkázali, že kašleme na morálku, a nedodržování jakýchkoli pravidel je součástí naší kulturní identity a otevřenosti vůči světu. Z hlediska prosazování úspěšné politiky integrace tím však nic nezískáme,“ konstatuje Buschkowsky, který v Neuköllnu působí jako starosta již od roku 2001. „Neutěšenými podmínkami v přistěhovaleckých čtvrtích trpí starší obyvatelé, stejně jako ti nejmladší, kterým je denně ukazováno, kdo je tam šéf,“ dodává.
„Lidé se v určitém okamžiku začnou ptát sami sebe, kde to vlastně žijí a jestli je to ještě stále jejich město a domov. Dojdou potom k závěru, že ony narušovatele pořádku nemají rádi a nechtějí vedle nich žít,“ uvádí dlouholetý člen německé SPD s dodatkem, že rozhodně nejde o žádné přehánění. „Samozvaní šéfové těchto městských čtvrtí zcela otevřeně říkají, že žádná pravidla těch zatracených Němců prostě dodržovat nebudou. Pokud vám to snad vadí, potom to s vámi jsou tito lidé ochotni vyřešit jejich způsobem. Mýlíte se, pokud si myslíte, že jako Němci si můžete hrát na šéfa vy. Brzy potom poznáte, jaké to je lízat svému soupeři podrážky. Policejní hlídky jsou naprosto bezmocné,“ kritizuje Buschkowsky neutěšené poměry.
Policisté si dle zkušeností starosty berlínské čtvrti dávají spíš pozor, aby se do ničeho nezamíchali. „Můžou přitom přijít o čepici či k další úhoně. Následuje hlasitý spor s cílem dát policistům najevo, že by měli odejít pryč a nic neřešit. To vše probíhá ve velice agresivním tónu. Když se vše vyhrotí, jsou zavolány posily. Poté následuje skutečný zásah, často se při něm musí policisté potýkat s fyzickou agresí. Následně jsou policisté dotazováni svými nadřízenými, jestli někdy slyšeli o principu proporcionality. Cožpak jim není jasné, že se od nic očekává pasivní rezistence? Netuší snad, jak podobné policejní akce hodnotí soudci?“ upozorňuje Buschkowsky.
„Vše obvykle skončí pro útočníky z řad přistěhovalců osvobozujícím rozsudkem a policista si může zhluboka oddychnout, že se naopak nestal terčem dalšího trestního stíhání on sám. Mnoho soudců prostě není ochotno poskytnout policistům náležitou právní podporu. Policista Gärtner, který v naší čtvrti slouží desítky let, mi nedávno říkal, že si nemůže vzpomenout, kdy naposledy přistěhovalci okradli či napadli muslimskou ženu,“ uvádí Buschkowsky a tvrdí, že nepřáteli jsou pro ně v prvé řadě Němci. „Právě ti jsou pro ně jediným myslitelným terčem násilí. Obyčejní Němci proti nim nic nezmůžou. Při každém incidentu přistěhovalci svolají pomocí SMS své příbuzné a známé, kteří se okamžitě postaví na jejich stranu. Němci jsou snadné oběti,“ píše Buschkowsky.
„Terčem ataku ze strany přistěhovalců se může stát kdokoli. Zezadu do vašeho automobilu vrazí vůz přistěhovalce. Okamžitě poté se na místě objeví celá řada tzv. svědků, kteří celou situaci perfektně viděli a budou vypovídat proti vám. Viníkem tedy najednou nebude řidič, jenž do vás kvůli své neopatrné jízdě zezadu narazil, ale vy. Všichni vypoví, že jste najednou začal couvat. Považují za svoji povinnost pomáhat bratrům a sestrám ve víře. Když jde o spor s nevěřícími, tak pro ně pravda nehraje žádnou roli. My vychováváme naše děti k tomu, aby se chovaly mírumilovně. Učíme je, že agresivní chování je špatné. Druzí ovšem učí své děti, aby byly silné, odhodlané a vždy připravené k boji. Současná situace je v tomto ohledu naprosto nevyrovnaná,“ poukazuje Buschkowsky.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý / Buschkowsky?

Tož na první přečtení to vypadá jako historky bezmocné stařenky o tom, co viděla nebo třeba jen zaslechla...
Buschkowsky posledních 15 let této čtvrti starostoval, je tedy odpovědný i za bezpečí občanů. V ukázkách z jeho bestselleru postrádám aspoň nějaké zmínky o tom, jak úkoloval a posiloval místní policii a justici, jaké zpřísnění zákonů o sociálních podporách inicioval, případně jak odebíral povolení k pobytu provinilcům a vyhostil je atd.

V berlínské čtvrti Neukölln žije výjimečný počet cizinců, 55 800 ze 167 100 = 33 %
http://www.berlin.de/ba-neukoelln/ueber-den-bezirk/zahlen-und-fakten/statistische-daten/einwohnerzahlen/

Nahoru

JT to neschopnému starostovi ze SRN vysvětli.

Vysvětlení pane Tichého jsem okamžitě přeposlal starostovi Buschkovskému, aby si tam udělal pořádek..
Je to jasné. Němec ( nebo Polák ?) neschopnej a ještě o té své neschopnosti píše.

http://www.novinky.cz/domaci/385673-syrska-rodina-s-nemocnym-ditetem-se-nechala-specialem-dopravit-do-prahy-pak-utekla-do-nemecka.html
Syrská rodina s nemocným dítětem se nechala speciálem dopravit do Prahy, pak utekla do Německa
Jedna ze tří rodin, které na počátku října získaly v Česku azyl, aby se zde ve Fakultní nemocnici Motol mohly léčit jejich těžce nemocné děti, utekla do Německa. Podle informací ředitele nemocnice Motol Miloslava Ludvíka zřejmě kvůli strachu z nenávisti Čechů vůči uprchlíkům.
„Zatím se zdá, že jsme jim pomohli dostat se do Evropy a oni se rozhodli jít do Spolkové republiky Německo. My je nemůžeme přesvědčovat, že jim chceme pomoci za každou cenu. Tady byla nabídnuta pomocná ruka, oni ji odmítli a tím to pro nás končí,“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).
O svém rozhodnutí odjet do Německa rodina nemocnici neinformovala. Důvody však její ředitel dokáže odhadnout. „Naši lékaři, kteří pomáhali v uprchlickém táboře v Jordánsku, odkud k nám rodina přijela, mi říkali, že Česká republika má mezi uprchlíky ne zrovna vlídnou pověst, že se nás bojí. Asi si tedy naplánovali, že využijí té dopravy, kterou jim Česká republika poskytne, ale potom hned odjedou do Německa,“ řekl Právu Ludvík.
Z ubytovny do stanu
Rodina se prý vydala směrem na západ takřka ihned po příletu, v Německu si však zřejmě pohoršila. Zatímco v České republice získala byt v ubytovně, v Německu podle informací Ludvíka bydlí ve stanu.
Tři nemocné syrské děti i s rodinami přiletěly z uprchlických táborů v Jordánsku do Česka před několika týdny v rámci programu Medevac a získaly u nás azyl. Plánům na odchod jedné z rodin nic nenasvědčovalo – i český velvyslanec v Jordánsku Petr Hladík se dušoval, že všech 16 lidí má zájem zůstat v České republice.
Odchod jedné rodiny však na postupu České republiky nic nezmění. Do Česka má z uprchlických táborů dorazit dalších asi 21 Syřanů, z toho polovina jsou děti

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Včera jsem doporučil rozhovor s Michaelem Kocábem. Dnes na něj reaguje Bohumil Doležal:
http://svobodneforum.cz/michael-kocab-a-uprchlicka-krize/
Za pozornost stojí závěrečný souhrn v 8 bodech.

Díky, pane Doškáři, za předání. Ale asi je pozdě, pan starosta ve funkci myslím končí.

Další díky za výběr ukázky, která jen potvrzuje oprávněnost mých varování - ani tady nevyslyšených: "Podle informací ředitele nemocnice Motol Miloslava Ludvíka zřejmě kvůli strachu z nenávisti Čechů vůči uprchlíkům."

PS - K tomu se hodí dnešní zamyšlení:
http://svobodneforum.cz/odbornici-varuji-prestanme-provokovat-muslimy-driv-nez-bude-pozde/

Andor Šándor: My jsme si vytvořili krizi, která tady vůbec není, a ještě k tomu jsme ji institucionalizovali. Od pravice po levici téměř všichni říkají o muslimech polopravdy, bohužel někdy v čele s prezidentem. A to je strašné. Všichni jsou najednou odborníci na islám. Ale kdyby si o něm aspoň něco přečetli! Je to asi na stejné úrovni, jako kdyby teď všichni volali do nemocnice a radili doktorům, jak mají léčit Karla Gotta.

Nahoru

3P = Provokace, Plagiátorka, Peroutka

„Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění!“ Tak vnímám slova některých zdejších politologů, reagujících na mé, dobře míněné a diskusi kultivující příspěvky. Pánové, celé dny se věnujete problematice uprchlíků a souvisejícím otázkám, monitorujete veškerá dostupná média s cílem oblažit nepatrnou hrstku čtenářů dalšími nekonečnými odkazy na svůj jediný správný názor. Pro vyšší myšlenky zanedbáváte patrně svůj osobní a rodinný život. Poněkud chudá životní produktivita, nemyslíte?

Kulinářskými recepty – baštou ze Sýrie – jsem se snažila nejenom odlehčit tíhu vaší jasnozřivosti, ale hlavně naladit vás na něco příjemně lidského, pozitivního, oslabený organismus posilujícího. A ajta! Jan Tichý moje příspěvky označil za „provokativní kulinářské vsuvky“. Jiří Holý dokonce napsal: „plagiátorka se nestyděla opisovat celé věty“. Pánové, gentlemani vskutku nejste. Hledat ho mezi vámi, tak to je podobné sci-fi jako s článkem Ferdinanda Peroutky.

Pane Holý, pro vaši ctěnou informaci. Shodně s širší rodinou mě živí poctivá práce a mozoly. Na velkém hospodářství to ani jinak nejde. Kuchyň je moje nejoblíbenější místo, dvanáct strávníků (v sezóně až dvacet) dá docela zabrat. Kuchařské recepty sbírám takřka padesát let, na webu labužník mám desítky receptů. Pramenem každé sbírky kuchařských receptů jsou zpravidla odzkoušené, soustavně písemně zaznamenávané recepty několika generací, různých národů a národností, z různých zdrojů. Autorský zákon se na takové sbírky nevztahuje. Čerpáte-li ze sbírky jiného sběratele (nebo naopak on z mé), je přirozené (dokonce slušné) opsat celé věty. Opíšete-li pouze část, nebude to k žrádlu :)! Autorkou tradičních syrských receptů nejsem neb jsem Češka a recepty jsou mnohem starší.

Panu Zahradníkovi a panu Lípovi sděluji, že jehněčí skutečně mám z vlastních zdrojů. Vnímám vás jako slušné, návštěvu zvážím, ať se dobře najíte (bez vyžírání) :), ovšem baštou českou podle mého vlastního receptu! Pana Bártu také potěším – receptů tradiční syrské kuchyně mám hodně. Bude-li třeba, zase se podělím a budu kulinářsky kultivovat!

P.S.: Pro jistotu to dávám trojmístně, ať to jmenovaní i nejmenovaní nemusí hledat, že? Děkovat netřeba, rádo se stalo!

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Trvám na tom, že uprchlická krize a výzva vědců je závažné téma, do kterého ani recepty ani prostoduchá Holého propaganda nepatří. V uvedeném tématu Hydeparku to NORMÁLNÍ ČTENÁŘ nehledá ani nečeká.

Už jsem vám přece navrhoval, abyste si založila vlastní téma, např. Tradiční syrské recepty.
A virtuální "Holý" by si měl založit Hlas Kremlu, aby viděl, kolik lidí jeho propaganda skutečně zajímá :)
Může tam taky začít evidovat civilní oběti ruského bombardování.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý normální čtenář jsem já

Konečně jste se do toho, pane Tichý, zase pustil. Je nutný pane Tichý definovat, co je to normální čtenář.
Mám obavy , pane Tichý, že normálních čtenářů je tady málo. Pane Tichý , třeba hodně vysoko nad normálem je Zahradník. Nad nim vysoko, hodně vysoko je pallanda . Ta je tak vysoko, že není ani vidět. Slyšet ano. Celá jejich rodina je vysoko. Dnes jsem šel kolem knihkupectví KG. Z něho se ozýval radostný smích Paní pallanda se bavila. Četla diskuzi v českolipském deníku , který přerušovaly holé věty. Samé nuly. Primitivové nevzdělaní.
Pane Tichý, nasadil jste laťku hodně vysoko. Bude mela.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Nehledejte za tím žádnou metaforu, pane Doškáři-Vltavíne. NORMÁLNÍ čtenář i-novin si v HP zvolí Výzvu vědců, MHD, knížky, nové nádraží, Slávisty atd. podle toho, jestli ho to zajímá a chce k tomu taky něco napsat. Takže tam rozhodně nečeká kulinářský koutek ani propagandu sputniknews :)

("Holého" už ani neoslovuju, nemá to cenu. Pojem "civilní oběti ruského bombardování" po svém způsobu převrátí na nešťastné "ruské turisty z airbusu" - a jako prémii si okamžitě vymyslí moji "zábavu" nad jejich smrtí, ačkoli pro takový nesmysl nemá vůbec žádný důkaz. Jeho příspěvky jsou názorná učebnice podpásových postupů v diskuzi, o kterých věděli už antičtí řečníci...)

Například Karel Čapek popsal „Dvanáctero figur zápasu perem“, viz tady:
http://finmag.penize.cz/kaleidoskop/263730-falesne-argumenty-do-kazde-diskuze
Čapkův článek, zařazený v knize Marsyas, je ale mnohem podrobnější.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - prohlášení z UK Praha

Prohlášení rektora a děkanů fakult UK sídlících na pražském Albertově:

"...Představa, že by výročí 17. listopadu a symbolická místa spojená se studentským hnutím mohla být zneužita lidmi, jimž jsou netolerance, nenávist a nesnášenlivost naopak vlastní, stejně jako lidmi, kteří mají pro vzdělání, lidskou slušnost a kultivovanost pouze slova pohrdání, nás naplňuje hlubokým smutkem. Od všech takových projevů se proto co nejrozhodněji distancujeme, ať už by je vyjadřoval kdokoli. Odkaz 17. listopadu 1939 a 1989, spojený se svobodou a demokracií, budeme za všech okolností hájit."
http://www.cuni.cz/UK-7204.html

Nahoru

NORMÁLNÍ & NENORMÁLNÍ

Přiznávám, že zdejší diskuse je občas obdivuhodná, občas až neuvěřitelně obdivuhodná, tak či onak… Pozorně jsem přečetl poslední komentář paní Tiché; srozumitelný, korektní, s lehkým nadhledem, s bonusem o absenci gentlemanství primárně na adresu pánů Tichého a Holého.

Reakce nezklamaly. Pan Tichý „trvá na tom, že uprchlická krize a výzva vědců je závažné téma, do kterého ani recepty (kulinářský koutek) ani prostoduchá Holého propaganda nepatří. V uvedeném tématu Hydeparku to NORMÁLNÍ ČTENÁŘ nehledá ani nečeká“, (zdroj: IN, Hydepark, Vědci proti strachu - díl druhý, 9. listopad 2015 - 17:44 | Jan Tichý). Pan Holý Janě Tiché sděluje: „Pokud opisujete, tak je slušnost uvést zdroj. Mně to nevadí, že opisujete celé recepty, ale Jan Tichý tady několikrát napomínal, nejvíce své oponenty, aby neopisovali celé pasáže, ale dávali vždy místo opisování odkaz.“, (zdroj: IN, Hydepark, Vědci proti strachu - díl druhý, 11. listopad 2015 - 8:09 | Jiří Holý).

Nekonečný obdiv pana Tichého k jeho super tématu nechci zlehčovat, jistě jde o závažné téma. Jiný názor má smůlu, není pravděpodobně NORMÁLNÍ. Vnímání tohoto pojmu a kategorie není v dnešní době jednoduché. Pro jednoho normální, pro druhého nenormální a naopak, správné může být obé. Je normální (jako příklad volím něco zcela jednoduchého), že píše paní Tichá? Je normální, že nepíše paní Holá, paní Vltavínová, paní Růženínová? Jeník Tichý je jistě slušný člověk – viz mj. můj komentář na jiném místě (zdroj: IN, Hydepark, Jak zabít JAKÉKOLI téma, 14. říjen 2015 - 15:52 | Tomáš Lípa), ale někdy nevím, nevím, zda vše je normální, reakci na paní Tichou nevyjímaje… Pan Holý nezklamal, svoji reakci omezil na opětovné obvinění paní Tiché z neslušnosti, současně se zaštítil panem Tichým. Jde snad o začátek nového, velkého přátelství a důvod ke gratulaci a oslavě!?

Co čte normální nebo nenormální čtenář, to nejsem povolán posuzovat. Osobně se nepravidelně (podle nastavených avíz) podívám na reakce na vlastní komentáře, odkazy zásadně neklikám a nečtu, stejně tak některé komentáře. Cílenou kultivaci (včetně kulinářské) určitých témat vítám, byť sveřepost a zaťatost zdejších politologů je zjevně neotřesitelná. Rád se proto podepisuji pod slova paní Šepsové: „Paní Tichá, nechte je bejt. Jak říká Francin v Postřižinách - jsou to trubci.“, (zdroj: IN, Hydepark, Jak zabít JAKÉKOLI téma, 9. listopad 2015 - 8:53 | Lenka Šepsová). Případně potěšte, nejenom mě a pana Zahradníka, další baštou ze Sýrie, ale něco jednoduššího než s tím jehněčím minule, hospodářství nemáme :) :) :)

Nahoru

NORMÁLNÍ & NENORMÁLNÍ

Sorry, dvojklik!

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

No, nikdo neoddiskutuje, že svátek 17.listopadu byl původně zaveden na paměť nacisty zastřeleného Jana Opletala. Přítomnost nácků (jsou jimi, ať to sebevíce popírají) 17.listopadu na Albertově je provokace takové síly, že nebýt to v Čechách, tekla by tam asi krev.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - o demagogii

K "Holého" demagogické propagandě pár poznámek:

Profesionální teroristické útoky se plánují celé měsíce v nejpřísnější konspiraci. Podílejí se na nich jednotlivci, nejvýš desítky zločinců. I skeptik Robejšek konstatoval, že 95 % muslimů teror odsuzuje. S migrací mají atentáty jedinou souvislost v tom, že mezi množstvím azylantů se atentátníci mohou snadněji skrývat. (Ale už před 20 lety byla v Paříži na první pohled zřejmá rasová různorodost kolemjdoucích, na kterou v Česku nejsme zvyklí dodnes.)

Stejně jako nedokáže společnost zabránit všem vražedným útokům psychopatů nebo schizofreniků, nemohou tajné služby a policie předejít všem teroristickým akcím, i když se o to ze všech sil snaží - a v mnoha případech jsou taky úspěšné (z pochopitelných důvodů se o tom ani nedozvíme).

Jmenovaní humanisté samozřejmě každý masakr odsoudí. Budou ale taky trvat na tom, že svržení diktátorů je třeba podpořit kdekoli ve světě a že obhajoba "klídku" za jejich vlády je zbabělá a pokrytecká.

PS: Ve výrocích Merkelové nenajdete nic, co by měla po dnešní tragické noci měnit. Za vytrvalou snahu řešit uprchlickou krizi postupnými kroky si zaslouží pochopení a podporu. Kritika patří těm politikům, kteří jí házejí klacky pod nohy.

http://zpravy.idnes.cz/komentar-lubose-palaty-k-utokum-v-parizi-fpg-/zahranicni.aspx?c=A151114_095028_zahranicni_neh#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - Allahu Agbar pane Tichý

Nejsmutnější na tom všem je Vaše P.S. pane Tichý.

PS: Ve výrocích Merkelové nenajdete nic, co by měla po dnešní tragické noci měnit. Za vytrvalou snahu řešit uprchlickou krizi postupnými kroky si zaslouží pochopení a podporu. Kritika patří těm politikům, kteří jí házejí klacky pod nohy.

Nic se neděje , je to stejné jako když se zabil ve vlaku strojvůdce, jak jste nedávno někde uvedl.
Allahu Agbar.

Zajímavý rozhovor byl včera v televizi. Byl natočen pře teroristickými útoky ve Francii.

http://video.aktualne.cz/dvtv/hybaskova-do-evropy-bude-smerovat-12-milionu-lidi-cervi-jedn/r~7a181d4a895411e5974b0025900fea04/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=A&utm_term=position-

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Jak bych vám to řekl, pane Doškáři. Ve válce, a v té nepochybně jsme, se každý vojevůdce, který chce zvítězit, snaží, aby si k dosavadním nepřátelům proti sobě nepostavil i další. Prostě tím, že je lehkomyslně, z nevědomosti za nepřátele šmahem označí a podle toho se k nim chová. Takový vojevůdce by totiž ve skutečnosti pracoval pro nepřítele. Byť si to třeba neuvědomoval. Kdo chce zvítězit, snaží se naopak co nejvíce sil dostat na svou stranu. BEZ OŠKLÍBÁNÍ. Válečný ministerský předseda Velké Británie Winston Churchill byl známý antikomunista. Tím více mu mnozí doma vyčítali jeho válečné spojenectví se Stalinem. Churchill ty útoky promptně odrazil: Kdyby peklo vyhlásilo válku Hitlerovi, myslím, že bych našel několik vlídných slov i pro Lucifera.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Pane Doškáři, Mirek to řekl správně! Merkelová & spol. našli několik vlídných slov i pro Lucifera! Jenom se to holt někde poněkud zadrhlo, asi soudruzi ve zbrani udělali nějakou chybku, ale to se přece stává...

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - Jana Hybášková

Konečně jsem měl čas poslechnout si doporučený rozhovor z 13. 11. s velvyslankyní EU Hybáškovou na Aktuálně.TV. Nejzajímavější je, jak zasvěceně vyvrací pár Vltavínových (i Holého) tvrzení. Doporučuju všem.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Migrační krize ukázala, že elity západoevropských společností občanům odňaly významnou část vlivu na politická rozhodnutí... Připravovat občany na to, že budou muset přijímat migranty ve velkém počtu a trvale, není úloha vůdců. Jejich hlavní povinností je starat se o občany a stabilitu jejich zemí... Není prakticky uskutečnitelné, aby si lidé z méně úspěšných společenských systémů přicházeli vyzvednout do Evropy to, co jim chybí...

To jsou sice slova předního politologa Petra Robejška z rozhovoru pro dnešní Právo (zdroj: ČT24 Teletex expres), ale mám naprosto shodný názor. Jedním z důsledků politiky "vůdcovských elit" jsou tragické události v Paříži! A bude hůře...

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - Jana Hybášková kontra Šedivý

Pane Tichý, já věděl , že Vám udělám radost. Allahu Agbar, pane Tichý.

Z generála Šedivého moc velkou radost mít nebudete. Ačkoliv...

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/nejvetsi-riziko-po-parizi-pogromy-a-radikalizace-evropy-lide/r~902d75068b1811e5b6b20025900fea04/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=A&utm_term=position-0

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Co takhle se shodnout aspoň na tomhle?

Soužití různých kultur je naprosto jistou budoucností a nemusí to být budoucnost nutně zlá a krvavá. Ale předpokladem, abychom takový trend ve zdraví přežili, je jedině naše vlastní síla, efektivita při zajišťování pořádku, vůle zabrzdit imigrační vlny a schopnost čelit terorismu, jako se to naučila Amerika po jedenáctém září, přičemž se nepřestala chovat tolerantně k odlišným kulturám včetně té muslimské.
Efektivita demokratických vlád při obraně Evropy je jedinou možnou cestou k udržení demokracie. Jinak tuto roli zastanou síly jiné, možná efektivnější, ale zato také síly velmi nebezpečné.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - Skor než odídež

https://www.youtube.com/watch?v=ZIi1wuOcHeg

Bohužel tam někteří současní chybí a není to Zeman.
Brzy tam ale budou. V SRN i ve Francii.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Důsledkem? Zřejmě jste "pana zázračnica", která něčemu takovému dokáže zabránit. Patrně jste jediný na této planetě.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Spojené státy americké investovaly do výcviku syrské opozice již přes půl miliardy dolarů. Výsledkem je nula, uvedl dnes pro ČT profesor Václav Bělohradský. Vůdcovské elity holt na ty chybky mají pech... Bohužel jsou nepoučitelní, což opět a znovu potvrdil aktuálně (mimo jiných) šéf Evropské komise Jean-Claud Juncker.

Nahoru

Václav Klaus ml.Tuhle eurogarnituru je nutno poslat k čertu

http://www.novinky.cz/komentare/386496-komentar-zoufalci-vaclav-klaus-ml.html
KOMENTÁŘ: Zoufalci - Václav Klaus ml.
Na útocích zástupců primitivnější civilizace na náš západní svět není nejstrašnější brutalita nebo počet obětí. Nejstrašnější je zoufalost a bezradnost evropských elit.

Dnes 16.11. 9:16
Představíte si třeba Winstona Churchilla, že by byl po náletech na Londýn především „otřesen“? A mektal by něco ve smyslu: „Kvůli pár agresivním pilotům nemůžeme soudit celý německý národ. Většina Němců je slušná ... Je věcí Němců, jestli vyznávají nacismus, nebo ne, to my nemůžeme soudit...“
A další by se přidávali: „Největší nebezpečí je teď nárůst xenofobie a protiněmeckých nálad mezi prostými Brity...“ Rektor Oxfordu by varoval: „Hlavně teď nezneužít studentské shromáždění na nějaké patriotické projevy a tupé národovectví...“
Státníky ale nemáme od toho, aby byli otřeseni, ale aby něco dělali.

Vidíme výsledky. Německo má přes 80 miliónů lidí a pozice jeho vůdců za poslední měsíc „Přijmeme každého“; za týden: „Každého již nezvládneme – bude nutno přerozdělit“; nově „Budeme všechny vracet do místa vstupu do EU s výjimkou Řecka“. Názorové kotrmelce o 180 stupňů, ale oni asi nemyslí vážně ani jedno z těch stanovisek. To je jen taková hra, média hrají s nimi, tak se to třeba ještě chvíli nějak zvládne.
Evropské špičky se dokážou před kamerami – chráněny policisty – maximálně projít po bulváru. Někteří zástupci Francie – jako Marine Le Pen – však do průvodu nesmějí, protože hlavní nepřítel není islámský radikalismus, ale demokratičtí odpůrci současné podoby Evropské unie.
Čeští aktivističtí novináři a komentátoři už jedou tuhle nalejvárnu v plné palbě, „Uprchlíci jsou naši spojenci proti terorismu“, „Hrozí zhnědnutí veřejného prostoru“ a obecně každý s opačným názorem je fašista.
Řada českých politiků a celých stran si myslí to samé. To se střetává s naprosto opačnými názory obyvatelstva. A tak tyhle naše „elity“ lidi prostě radikalizují a ženou je do náruče někoho, kdo skutečně zavelí „Takhle dál ne“. A čím to bude déle trvat, tím to bude menší dobrák.
V téhle atmosféře už fakta nejsou důležitá.
Že někteří z pařížských vrahů přišli teď do Evropy přes Řecko jako uprchlíci – no a co „Refugee welcome“ a „Hate free“.
Že většina běženců přichází přes Turecko, kde není žádná válka, je tam demokracie a je to země kulturně jim daleko bližší? Tedy jako by v Čechách byla válka, kdežto na Slovensku by byl mír a klid, ale my masově táhli někam na Island. No a co?
Že když se díváte na dokumenty o válce (třeba II. světové), tak uprchlíci jsou většinou starci a stařeny, matky s dětmi na rukou, rodiny s uzlíky majetku, zbídačení vězni z koncentráků, kdežto teď si křepce vykračují mladí, dobře a zdravě vypadající muži s chytrými telefony. No a co, to je fašismus, co tady naznačuješ, komentátore!
Že většina uprchlíků není vůbec ze Sýrie. No a co.
Ale teď nám budou radit, že se máme uklidnit a jako se tak nějak „semknout“. Ale okolo čeho a koho? Okolo Merkelové, Schulze, Hollanda, Junkera a jejich českých pomahačů? Tedy architektů rozvratu Evropy, zániku demokracie v evropském superstátu a lidí, kteří vidí v masách islámských běženců své nové voliče, protože na staré už není spoleh?
NE! Tuhle eurogarnituru je nutno poslat k čertu, protože přináší ryzí brachiální zlo.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - Klaus proti EU?

Jen jsem čekal, kdy nás Vltavín upozorní na myslitele juniora (a zase mu nestačil odkaz - místo přehledného článku s medailonem a fotografií autora nabízí neumělou kopii textu :)

To chce Klaus vyměnit celé vedení EU? Europarlament taky? Kdy a jak? Při příštích volbách, nebo revolucí? Co ale máme podle něj dělat TEĎ? Jako kdyby obyvatel hořícího domu chtěl okamžitě vyměnit všechny hasiče...

Každé přirovnání pokulhává. Němci si svého kancléře zvolili a zpočátku masově podporovali. Spojenci Německu po zbytečném váhání vyhlásili válku. Komu tady vyhlašuje válku Klaus Jr.? Unii?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Pan Doškář už zase bojuje tu minulou válku. Což je nejlepší způsob jak války prohrávat. I tak už zapomněl, že z Hitlerova Německa utíkaly desetitisíce antifašistů, Židů a dalších, kteří se nacisty cítili ohroženi. A i tehdy se našli brblalové, kteří by uprchlíky nejraději poslali zpátky Hitlerovi do spárů - prý Němec jako Němec, nevěřte žádnému, ať asi to tam vyřídí mezi sebou. Jo a na Židy měla česká fašizující pravice spadeno nejvíc - prý nám to tu ta cizí židovská kultura zaplevelí, nejsou tu ti Židáci vítáni, ať si táhnou jinam. Trapné, že někdo může postupovat stále podle stejného profláklého scénáře.

P.s. ideologie nenávisti jen rozmnožuje řady nepřátel. Inteligentní člověk nelítá s pěnou u úst a netříská kolem sebe bez rozmyslu. ROZLIŠUJE. Snaží se neutrály dostat na svou stranu, ne je tou nenávistí stavět proti sobě.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - vážné slovo

Už jsme tady několikrát upozorňovali, že tou nenávistí ke všemu islámskému jen pomáháte rekrutovat nové nepřátele Evropy - snad uvěříte aspoň odborníkovi:
http://www.novinky.cz/domaci/386511-sandor-lide-by-meli-byt-opatrni-pri-ventilovani-protiislamskych-nalad.html

Nahoru

Ing. Jaroslav Štefec, CSc., vojenský analytik

Útoky, které otřásly v pátek v noci Francií, nijak zvlášť nepřekvapily vojenského analytika Jaroslava Štefce. Podle něj se taková událost dala jednoznačně předpokládat. „Islamistickým sílám, které v současné době v Evropě jsou, to samozřejmě zvýší sebevědomí a zvýší jim to chuť něco podobného zorganizovat také,“ varuje Štefec a vypráví o tom, jak Islámský stát využívá malé děti v Sýrii jako živou návnadu k vraždění na tržnici. „To se může stát kdekoli, je to jednoduché,“ poukazuje vojenský analytik a zdůrazňuje, že v pátek v noci se nezabíjelo jen v Paříži, o čemž se ovšem v médiích většinou mlčí.

Podle Jaroslava Štefce můžeme předpokládat, že k takovým událostem, jaké se v pátek staly ve Francii, bude docházet čím dál tím častěji. „Teď je otázkou, jestli tato událost ve Francii je spouštěčem něčeho, co bude dále pokračovat a navazovat, nebo jestli to byla jen izolovaná akce. Spíš mám ale pocit, že je to něco, co spustí nějaký proces v Evropě. Protože v momentě, kdy je tady více než sto lidí mrtvých, tak na to nemohou nereagovat politici a nemohou nereagovat ani islamistické síly, které v současné době v Evropě jsou," říká pro ParlamentníListy.cz Jaroslav Štefec a varuje. „Islamistickým sílám to samozřejmě zvýší sebevědomí a zvýší jim to chuť něco podobného zorganizovat také. Zatímco politikům to těžce nabouralo karty.“

Podle vojenského analytika znamená to, co se ve Francii stalo, každopádně velmi významné oslabení pozice francouzského prezidenta Hollanda a špatné zprávy se podle něj vznáší i nad německou kancléřkou Angelou Merkelovou. „Jsem si téměř jist, že to bude znamenat konec Merkelové, nebo že to její konec významně urychlí,“ říká Štefec.

Tomu, že Německo krátce po atentátech vyzvalo, aby se teror nespojoval s migranty, se prý vůbec nediví. „To Německo říkat může. Ono jim samozřejmě nic jiného nezbývá. Ale ono je to spojené s migrací, ať chcete, nebo ne. Protože už potvrdili, že mezi těmi teroristy byl člověk, který před měsícem přišel přes Řecko do Evropy. To znamená, že je to jednoznačně spojené s tou vlnou lidí, kteří sem přišli,“ říká vojenský analytik a zamýšlí se, s jakým úkolem právě tento člověk do Evropy přišel. „Otázka je, jestli on to sem přišel zorganizovat. Protože samozřejmě s jeho zkušenostmi, které získal v rámci boje, v rámci Islámského státu, tak samozřejmě s těmito zkušenostmi byl vítanou posilou takovýchto útoků,“ vysvětluje vojenský analytik s tím, že podle něj budou tyto akce čím dál častější.

Poukazuje také na obrovskou komunitu muslimů právě ve Francii. „V okolí Marseille je obrovská muslimská komunita, je to no go zóna, je to tam velké, kolem 180 kilometrů čtverečních. Oni mají v podstatě vlastní armádu, která je vybavena nejen pistolemi a samopaly, ale disponuje dokonce protiletadlovými zbraněmi a protitankovými střelami a minomety,“ vypočítává vojenský analytik.

Z dětí dělají návnadu, která zabíjí

Podle vojenského analytika je velmi těžké zabránit takovým teroristickým útokům, jaké se odehrály ve Francii. A příliš nepomůže ani to, že se hlídají letiště a místa, kde se schází hodně lidí, tak jako to nařídili po teroristických akcích i v České republice.

„To v daném momentě ničemu nepomůže. Mohou si hlídat, co chtějí… Já vám dám příklad z toho, k čemu dochází třeba v Sýrii. Oni vezmou pětiletého kluka, oblečou ho normálně do bundy a pošlou ho, ať jde na tržiště. Ten pětiletý kluk jde na tržiště, a když dojde do toho určitého chumlu lidí, tak ho odpálí. Je to strašné, ale tohle se děje. Tomuhle se prostě neubráníte,“ říká ParlamentnímListům.cz Štefec a zdůrazňuje, že toto je možné samozřejmě udělat kdekoli a kdykoli. „Podle mne jsou tyto útoky samozřejmě nějakým způsobem koordinované. A podle všeho jsou i určitým způsobem řízené. Tohle nepodnikají samostatní fanatici. I to, co se stalo ve Francii, mělo svůj cíl, mělo svůj účel a bylo to přesně načasované. Protože páteční večer vám významně v daném okamžiku ochromuje možnost reagovat. Spousta lidí je v klidu, jsou připraveni na víkend. Najednou dojde k útoku, navíc v noci, kdy obecně ta pozornost lidí a pozornost i těch bezpečnostních složek je rozptýlená,“ vysvětluje Štefec.

Vyjádřil se i k tomu, co se bude podle jeho mínění dít dál. „Může se stát, že se to rozjede a příští týden budou tyto akce po Evropě narůstat. Nebo se to teď utlumí a dojde k další akci přibližně tak za měsíc, měsíc a půl. Ta ale bude pak podle mne, co se týče obětí, horší, než ta, co se stalo teď v pátek,“ mluví ze svých dlouholetých zkušeností Štefec, který působil jako ředitel Národního úřadu pro vyzbrojování. Dodal, že teroristé se budou snažit dál šířit paniku a strach a budou se snažit tím působit na politiky, aby přestali bojovat proti Islámskému státu.

Může se to stát i v Praze

Bývalý vojenský analytik promluvil také o tom, o čem se média vůbec, nebo téměř vůbec nešíří. Jak říká, v pátek v noci se totiž nezabíjelo pouze ve Francii.

„O tom nikdo nemluví. Ale v pátek nezahynulo jen nějakých 150 lidí v Paříži, oni to pořád uměle snižují, ale zemřelo tam přes 150 lidí. Souběžně ale také zahynulo asi 80 lidí v Iráku, při teroristických útocích, nebo třeba v Sýrii asi 60 lidí I v těchto zemích proběhla v pátek v noci spousta teroristických útoků. Souběžně s tou akcí v Paříži zahynulo dalších asi zhruba 300 nebo 400 lidí při dalších teroristických útocích, které se ale nestaly v Evropě,“ zdůrazňuje vojenský analytik.

„Toto číslo je potřeba k tomu přičíst. Je mi těch lidí strašně líto, protože ti za nic nemůžou. A klidně přesně to samé může nastat příští týden v Praze, v metru, nebo kdekoliv jinde,“ varuje Štefec. „Víte, jak je jednoduché vyrobit sarin? Na to potřebujete velmi jednoduchou laboratoř a potřebujete na to zhruba dva dny práce. Stačí sehnat suroviny a ty se sehnat dají,“ říká vojenský analytik s tím, že není pak problém tuto toxickou látku dostat právě například do metra.

„Navíc jsem si naprosto jist, že po České republice putuje poměrně velké množství černých zbraní. Ty zbraně můžou být u kohokoliv. To jsou zbraně ještě z doby, kdy tady probíhaly války mezi gangy v devadesátých letech,“ vysvětluje vojenský analytik.

No go zóny jednou i v Česku?

„Můžou být, pokud je připustíme,“ uvažuje Štefec. Jak říká, Česká republika nepatří mezi země, kde se historicky usazovali lidé z kolonií. Tím pádem je u nás podle něj muslimské zázemí zatím relativně malé. „Ale opravdu relativně…. Podle oficiálních údajů má česká muslimská komunita šest až osm tisíc lidí, což není zase tak málo. To je poměrně slušné městečko,“ říká s tím, že většina těchto muslimů žije v Praze.

„Takže Praha si zakládá na celkem solidní no go zónu,“ říká vojenský analytik a vzpomíná, jak před časem proběhla veřejná muslimská modlitba na Letné. „Tam bylo kolem 400 muslimů, kteří se veřejně modlili na protest proti tomu, že se tady odmítá právo šaría a že se tady odmítá výstavba mešit… v České republice. Takže mi tady nemáme tuto partu nijak zvlášť rozšířenou, ale jak říkám, několik tisíc těchto lidí tady je a pokud bychom přistoupili na kvotace, tak se nám tato parta rozšíří na nějakých řádově 200 až 300 tisíc lidí. A to už je krajské město,“ říká Štefec. Dodává, že to, co se ve Francii stalo, ale podle něj znamená také to, že kvóty ohledně uprchlíků rozhodně neprojdou. „Kvóty jsou v současné době mrtvější než Mrtvé moře. Politici, pokud se budou chtít udržet, tak se proti tomu budou muset postavit,“ míní Štefec.

Informace z muslimského světa je těžké získat

To, že premiér Sobotka v sobotu prohlásil, že nejsou žádné informace o tom, že by České republice v souvislosti s tím, co se stalo ve Francii, aktuálně něco hrozilo, podle vojenského analytika, nic moc neznamená.

„Není moc šancí získat ohledně těchto akcí vůbec nějaké informace. My tady máme jeden obrovský problém. České vojenské zpravodajství se de facto vyřadilo ze systému poskytování informací v rámci NATO. Kvůli těm průšvihům, ke kterým tam docházelo. Nevím, jak je na tom BIS, ale myslím si, že její základní problém je v tom, že nemají informátory v rámci těchto komunit. Sehnat tam informátory, kteří mají opravdu přístup k informacím, je velmi obtížné, je to prakticky nulová pravděpodobnost. Takže my vlastně nemáme informace o tom, co se děje u nás v muslimské komunitě,“ vysvětluje pro ParlamentníListy.cz Štefec s tím, že tyto komunity jsou velmi uzavřené.

„V první řadě je potřeba se vypořádat s islámem uvnitř. To znamená, že se vlastně postaví mimo zákon. Jasně se řekne: Žádná šaría, absolutně ne. Když se chcete modlit ve své modlitebně, klidně můžete. Ale jsou naprosto vyloučené jakékoliv debaty o šaría, naprosto vyloučené tady stavět nějaké další mešity… Přesně jak to řekl australský premiér. Jste v našem kulturním okruhu, budete se chovat tak, jak se chováme my, nebo běžte. To je jediná šance. Když budeme ustupovat, tak to budou považovat za slabost,“ vysvětluje vojenský analytik.

Uzavřít hranice Evropské unie považuje v tuto chvíli za nutnost a to i za cenu válečných operací. Jak říká, správný postoj by k tomu mělo zaujmout také NATO. „Mluví se o tom, jak ti lidé prchají před válkou, ale jak je možné, že jsou mezi nimi lidé z Kosova a z Albánie, jak je možné, že jsou tam například lidé z Konga a z dalších takových zemí? A to teprve začíná tento exodus z Afriky. Odkud prchají, před čím prchají a kdo je sem směruje? Tam to někdo popichuje, někdo to prostě směruje sem. Schengenské hranice je skutečně potřeba uzavřít, naprosto natvrdo. I za cenu válečných operací,“ opakuje Štefec.

(zdroj: PL, 15.11.2015 10:18)

Poznámka TL:
Ing. Jaroslav Štefec, CSc., vojenský analytik, bývalý ředitel Národního úřadu pro vyzbrojování. Svého času žák ZDŠ Tyršova (Mánesova) v České Lípě.

Nahoru

U úst V.K. ml. žádná pěna není. Netříská a neuráží inteligencí

Nenapravitelně naivní páni Hudcové a Tišší.
Nepodsouvejte mi něco, co jsem neřekl. Napsal to a řekl to Václav Klaus ml.
Doktor Hudec píše :"nenávisti jen rozmnožuje řady nepřátel. Inteligentní člověk nelítá s pěnou u úst a netříská kolem sebe bez rozmyslu. ROZLIŠUJE. Snaží se neutrály dostat na svou stranu, ne je tou nenávistí stavět proti sobě".
Václav Klaus mladší je člověk určitě inteligentní ( řekl, bych, že hodně inteligentní) .
Žádnou pěnu jsem u jeho mírně zkřivených úst neviděl. Netřískal a neurážel inteligencí. On to nepotřebuje Mně se jeho projev líbí. Jsme ve válce. Islámský stát denně zabíjí a masakruje muže, ženy , děti. Zabíjí již i Evropany.
Kecy nám nepomohou.
Šándor toho už hodně napovídal. Můžete si z něj vybrat, co potřebujete. Pozor na to, abyste je neurazili , mohli byste je rozezlít . A hodně ošklivě. To jsou ty nejnemožnější kecy. Teroristé jsou vrazi a lumpové. O teroristech se takto mluvit musí. Sousedé kteří žili s atentátníky před tím, popisují je jako hodné , nekonfliktní děti.
EU se nebrání. Její politici jenom žvaní.EU nemá společnou armádu.
Již dávno se EU měla dohodnout na společné obraně Schengenských hranic. Kolik vojáků potřebujeme k uhlídání hranic na pevnině a na moři. Podle těchto potřeb mobilizovat. Uzavřít hranice. Pouštět do EU pouze prověřené osoby. Evidovat a prověřovat. A i to je riskantní. Prověřené mladé muže dovnitř Schengenu nepouštět. Vycvičit je a vyzbrojit v táborech před hranicí EU.
Vybudovat tábory pro uprchlíky vně Schengenu". Atd. atd.

Zatím kecy. Určitě však smysluplnější.

Pro pana Tichého, umírněné muslimy mám rád. I já jsem s nimi tancoval. Tancovali s nimi i jiní. Už dotancovali. Problém je, jak poznat u umírněného tanečníka změnu, při které se mění v neumírněného tanečníka. Zatím jsme měli pane Tichý kliku.
Včera jsem jednoho mladého muže slyšel jak říkal kamarádovi. Proč máš strach o své blízké ve Francii a Belgii. Pravděpodobnost, že je zabijí je velmi malá. Děsný, smutný argument.
Pan Tichý říkal něco podobného. Vždyť i u nás umírají strojvůdci.

Jinak jak jsem již několikrát uvedl. Nakupuji u muslimů v Boru dobré placky se zeleninou, nakupuji u muslimů v železářství a s muslimy, kteří v Boru kupuji sklo se i kamarádím. Jsou mezi nimi i Čečenci
Rozlišuji.
Allahu Agbar

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

On si nemůže pomoct: vždycky si o mně vymyslí nějakou další pitomost :)

Co dělal a dělá "Jiří Holý"? Cituje 4x sputniknews. A když je něco jinak, tak to ignoruje nebo si něco vyfabuluje. Ruský jednoduchý recept totiž jaksi nefunguje, viz třeba článek z letošního června -

Jarlkapov uvádí, že ruští příznivci Islámského státu využívají také Twitter a tvrdí, že jich je nejméně kolem čtyřiceti tisíc. „Jejich účty jsou blokovány, ale okamžitě místo jednoho vznikají dva. Je to sisyfovské úsilí,“ poznamenává ruský expert na islám a muslimy.
http://www.literarky.cz/civilizace/89-civilizace/20134-muslimove-v-rusku-mezi-aria-a-oficialnimi-zakony

Nahoru

Špína, binec. Další postřehy vojenského analytika Štefce

Špína, binec. Analytik Štefec má další postřehy k masakrům v Paříži a migrační vlně

Minulý příspěvek s názory předního vojenského analytika Jaroslava Štefce pozitivně zaujal. Soudím tak z doručených mejlových zpráv (tom.cl@atlas.cz); napsali také dva jeho spolužáci ze ZDŠ Tyršova (Mánesova) v České Lípě. Přátelé, registrace na I-N je snadná, tak neváhejte, poté můžete směle reagovat přímo zde, redakce nové čtenáře, o to více aktivní diskutéry, vítá :)! Korektních názorů nikdy není dost, proto velmi rád zprostředkovávám další aktuální postřehy Jaroslava Štefce.

Co říkáte na názory, podle kterých by se rozhodně nemělo to, co se stalo v Paříži, odrazit na naší politice vůči migrantům?

Já jsem v podstatě téhož názoru. Politika vůči migrantům by měla být striktní a odpovídat příslušným dohodám. Měla by vycházet z toho, že jsou nepropustné schengenské hranice a velmi zásadně se zvažuje, kdo se do Schengenu vůbec dostane. A samozřejmě takové kroky, které podniká například paní Merkelová, která sem vlastně pozvala milion migrantů – bez uzardění, bez jakéhokoliv dohlédnutí na následky, které to má – tak takové kroky jsou katastrofální, pro Evropskou unii v podstatě zničující.

Co by teď měla Angela Merkelová udělat?

No, podle mého názoru má za dané situace jedinou možnost, a to odstoupit.

Myslíte si, že jí hrozí třeba i v budoucnu například obžaloba z vlastizrady?

Těžko říct, ale vím o tom, že v Německu na ní bylo podáno několik trestních oznámení právě ohledně tohoto trestného činu vlastizrady.

Někteří lidé tvrdí, že migranti jsou chudáci, kterým je potřeba pomoci, a poukazují na to, že se k nim v některých případech nechováme právě dobře.

Oni nejsou chudáci. Oni jsou lidi, kteří sem přišli bez pozvání, naprosto ilegálně. Přišli do prostředí, kde lidé, kteří s nimi vyznávají stejné náboženství, už třeba několik generací žijí, ale mají tendence se tady chovat tak, že je to neslučitelné s naší kulturou, s naším stylem života, s našimi náboženskými a kulturními tradicemi. A oni, ti noví, se samozřejmě budou chovat o to hůř, protože nikdy nežili v evropském prostředí. A to se netýká jenom Středního a Blízkého východu, ale týká se to i Afriky.

Mluví se o tom, že bychom měli do Evropy pouštět jen „prověřené“ lidi. Ovšem, jak toto udělat? Vždyť jeden z těch teroristů v Paříži měl syrský pas.

Měl syrský pas, otázka samozřejmě zní, jestli ten pas byl pravý. Ví se, že do Evropy přišel zhruba před měsícem. Přišel přes Řecko, prošel prakticky celou Evropou. A je zajímavé, že zásadní informace, které ohledně toho máme, máme díky Srbsku. To není ani členem Evropské unie, ale provádí důsledně politiku sledování migrantů, vede o nich evidenci. Takže prostě základní stopy o tomto člověku se získaly ze Srbska.

Ten člověk se dostal do Belgie, do Francie a vlastně během několika dnů poté, co se dostal do těchto zemí, se najednou objevuje ozbrojený a jako součást určitého komanda. To ukazuje, že je to organizované. Že toto muselo být připravené, nějakým způsobem domluvené. Je tam zajímavý jeden aspekt, o kterém zatím nikdo moc nemluvil. Co jsem četl na odborných serverech, tak se odborníci poměrně podivují nad tím, nakolik sofistikované byly ty výbušné systémy, které na sobě měli ti tři, kteří se odpálili nedaleko fotbalového stadionu. To ukazuje na to, že tady vlastně už probíhá výroba těchto výbušných zařízení. Že je to dělané na profesionální bázi. Že to někdo organizuje, skladuje a je to připravené k použití. Čili nešlo o nějaký útok, kdy by si pár hochů sesmolilo na koleně bombu. To byla připravená operace.

Dá se ale tedy nějak zabránit, aby sem společně s migranty neprošli i ti teroristé?

Nedá. Já bych tu vlnu uprchlíků přirovnal k tsunami. Díváte se na obrovskou vlnu vody, ve které může být cokoliv. Ta vlna unáší špínu, binec... Je to samozřejmě vlna, která vznikla z nějakého důvodu. Ale vlastně nevidíte pod hladinu. Je to kalné, špinavé a nevidíte, co se tam děje. A navíc nevíte, co se děje v místech, která ta vlna přikryje.

Problém je asi i to, že tito lidé, kteří přicházejí, zase o něco více rozšíří muslimské komunity, které už jsou v některých evropských zemích opravdu hodně velké...

Ano, například v Německu existuje obrovská komunita muslimů. Jsou to především turečtí přistěhovalci, dnes už ve druhé nebo ve třetí generaci. Ta muslimská komunita je v některých zemích opravdu veliká. Třeba ve Francii se hovoří až o osmi milionové muslimské komunitě; objevuje se i číslo deset milionů. To už není zcela zanedbatelné číslo. A ti lidé, kteří sem přicházejí, se na tu komunitu opravdu nabalují a velmi rychle se v ní etablují. Protože oni samozřejmě hledají možnost se připojit, chodit do mešit, zúčastňovat se těch kázání, prostě všechno, co jim přikazuje korán.

My jsme spolu už o víkendu mluvili o „no go“ zónách, které v některých zemích působí velké problémy. Jak je řešit? Radikálně, zasáhnout třeba i vojensky?

Tady už opravdu nepomůže žádná politika, spolupráce a podobně. Tady je potřeba dát jasně najevo, že končí legrace. Já samozřejmě nemohu radit vládám. Ale jiné než určitým způsobem nátlakové nebo silové řešení už podle mne není možné. Ani v Belgii, ani ve Francii, ani v Holandsku, ani v jiných zemích, kde tyto „no go“ zóny vznikly a kde se ti lidé chovají, jako kdyby žili ve své vlastní zemi. Odmítají zákon hostitelské země, odmítají lékařskou péči… Jsou to třeba všechno občané té země, ale odmítají zákon dané země. Jedním ze základních pilířů, na kterých stojí evropské státy, je takzvaný právní stát. Ten říká, že na území právního státu nemohou existovat dva právní řády. To znamená, že nemůže existovat právo šaría vedle normálních zákonů, které platí v dané zemi. Čili podle našich zákonů, když někoho ukamenujete, jste vrah a jste podle toho souzen. Když někomu useknete ruku, jste souzen za zmrzačení. Oni se pak diví, jak je můžeme soudit, když na to mají právo podle jejich zákona. Ne! My máme právo tady prosazovat svůj zákon, oni ne.

Jak ale tedy konkrétně vyřešit problémy v těchto zónách?

Je to strašně citlivá záležitost, vzhledem k tomu, kolik lidí v nich žije. Ale asi by bylo potřeba začít pořádnou analýzou; a v první řadě odzbrojit lidi, kteří tam jsou. Ví se o tom, že například ta marseillská „no go“ zóna má de facto vlastní armádu.

Existují náznaky v tisku, co jsem se k některým informacím dostal, že francouzská vláda zvažuje vojenskou operaci na znovudobytí Marseille a okolí. To znamená, že chce vrátit tyto oblasti pod francouzskou jurisdikci. Otázka zní, jestli je to optimální řešení, případně, co bude na to navazovat. Protože, když řeknete A, musíte říct B. Takto se neřeklo třeba B v Iráku, rozbil se Irák. A co dál? Rozbila se Libye. A co dál? Vy musíte vědět, co se stane, když tam vlítnete, odzbrojíte ty lidi... Tam dojde k boji, to bude normálně občanská válka. Protože tam budou Francouzi proti Francouzům, i když, samozřejmě, to je diskutabilní. Ale tato operace musí proběhnout. Musí se těm lidem tam dát ultimátum, čas na odevzdání zbraní. Musí se odříznout od možnosti ty zbraně znovu získat. V případě, že k tomu nedojde, tak třeba nasadit tvrdé sankce jako naprosté omezení sociálních dávek, pouze minimální zásobování, aby bylo pro děti… Ale musíme si přiznat, že tady prostě jakékoli řešení je špatné. Musí se z těch úplně blbých a špatných řešení najít to, které bude nejmíň bolestivé pro obě zúčastněné strany. Ale nepůjde to v uvozovkách po dobrém nějakým multikulturalismem a podobně…

A kde vůbec ti lidé v té „no go“ zóně vzali zbraně, když říkáte, že mají vlastně vlastní armádu?

Po Evropě se pohybuje obrovské množství nelegálních zbraní. To se prokázalo třeba teď, jak zadrželi automobil, který řídil občan Černé Hory. V motorovém prostoru našli samopaly, pistole, granáty, trhavinu. A on jel do Francie, a to týden před tím útokem. Proč? Za jakým účelem to tam vezl? Ten občan Černé Hory byl samozřejmě muslim. Stejně tak, jako byli muslimové ti, co útočili ve Francii. Oni dneska říkají: byl to Francouz, byl to tenhle… Ne. Byli to vlastně muslimové.

Hlavně po tom útoku v Paříži se ozývají muslimové, kteří jsou prý šokováni, nesouhlasí s tím, co se stalo. Mluví se, že prostě není možné házet všechny do jednoho pytle. Myslíte si, že teď tu averzi vůči muslimům odnesou i ti „umírnění“ muslimové?

Víte, termín umírněný muslim neexistuje. Často s tím operují lidé jako třeba pan Dienstbier a podobně. Ale to je naprostý nesmysl. Buď jste muslim, nebo nejste. Pokud jste muslim, tak uznáváte právo šaría, uznáváte džihád, uznáváte nutnost vítězství islámu po celém světě a chováte se podle toho, aby k tomu došlo. Podle svého žaludku to děláte více či méně radikálně. Ale jste povinen se tím řídit.

Migranti směřují hlavně do Německa, a to kvůli pro ně výhodnému sociálnímu systému. Kdybyste to mohl rozhodnout, jak byste jim nastavil sociální dávky a vůbec různé výhody, které by mnohde měli větší, než lidé, kteří v té zemi léta žijí a přispívají do sociálního systému?

Sociální dávka je něco, co vám plyne ze zákona. Z toho, že jste občan dané země. Pro tu zem jste pracoval, a teď jste se dostal do nějakých problémů. Může to plynout z nezaměstnanosti, kvůli invaliditě, žena samoživitelka se může celkem logicky dostat do problémů. Tak žádáte o sociální dávky…

Ale v tomto případě imigrantů se přece vůbec nedá mluvit o sociálních dávkách. Tady by měla být základem nějaká potravinová pomoc a v případě potřeby všechno řešit věcně. Jako třeba, když budou potřebovat lístek na vlak, někam dojet, dostanou lístek… Ale finančních prostředků minimum, protože, proboha, na co bychom jim dávali peníze? A za co? Samozřejmě děti mají nárok třeba na konkrétní ošacení a podobně… Proč jim neudělat Ježíška? Nechť pan Schwarzenberg to zadotuje ze svých nemalých příjmů. Klidně může zadotovat sponzorským darem Ježíška pro tyto děti. Děti mají nárok na štěstí. Pokud se jim ale nelíbí Vánoce, tak holt Vánoce nebudou a nebudou dárky, samozřejmě. Protože Vánoce jsou přece křesťanské svátky.

(zdroj: PL David Hora, 18. 11. 2015 11:09, originální verze)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - Witold Walszczykowski & Sýrie

WITOLD WASZCZYKOWSKI & SÝRIE

Do Evropy přišlo v poslední době několik stovek tisíc mladých Syřanů, ze kterých by bylo možné vytvořit armádu bojující za osvobození jejich vlasti a dát jim tak najevo, že to za ně nikdo jiný neudělá. V rozhovoru 16.11.2015 pro polskou televizi TVP to uvedl ministr zahraničí v nové polské vládě Witold Waszczykowski.

„Uprchlickou krizi je třeba vyřešit tam, kde k ní došlo. Tedy v jejich vlasti - Sýrii. Vojenskou cestou a bez přímé účasti Evropy,“ zdůraznil Waszczykowski.

Zároveň dodal, že si neumí představit „vyslání našich vojáků do Sýrie, zatímco tisíce uprchlíků z této země na Unter den Linden v Berlíně či na jiných místech budou popíjet kávu a sledovat, jak bojujeme za jejich bezpečnost“.

Nikdo nežádá, zdůraznil ministr, aby v Sýrii bojovaly ženy a děti. „Avšak desítky tisíc Syřanů, kteří po přeplutí k řeckým břehům a opuštění člunů nežádají jídlo, pití či oblečení, ale ptají se, kde si mohou dobít mobil, by mohli – s naší pomocí – osvobodit svoji vlast,” navrhl polský ministr.

Zároveň připomněl, že vytvoření bojových jednotek v zahraničí by nebylo novinkou. „I z Poláků kdysi v daleké cizině vytvářeli jednotky, které potom bojovaly za svobodu svojí vlasti.”

Nahoru

Re: Vláda proti strachu - konečně!

Nevím, proč mi tady virtuální Holý furt něco vykládá?
Kdosi to za mě formuloval přesně: „V západním světě je zvykem mluvit pravdu, předpokládá se to, a je-li někdo přistižen při lži, ztrácí věrohodnost a jeho kariéra končí. Ne tak v Rusku. Tam je lež čímsi zcela obvyklým: někdo vám lže, vy to víte, on ví, že to víte, ale klidně lže dál. Tento ohavný zvyk se v dobách komunismu rozšířil na celý komunistický svět.“ No a o hlásné troubě Holém (který pod tím jménem neexistuje) to platí taky. Tolikrát tady i jinde lhal, že se mu nedá věřit, ani když má někdy náhodou pravdu :)

PS: http://svobodneforum.cz/rusove-bombarduji-kvalitne-a-odborne-i-deti/

Ale k tématu: Jistě jste si všimli, že na stranu rozumu se konečně jednoznačně přihlásil předseda vlády, dokonce i další vlivní soc-dem, třeba děčínský poslanec Foldyna, od kterého bych kritiku prezidenta nečekal. Snad jen Škromach setrvává ve svém omezeném bazénku. Chválí přednesený projev, jen podotkl "Prezident měl být na pódiu sám!" :)

Kromě toho Ministerstvo vnitra ČR připravilo nový komplexní integrační program pro osoby s mezinárodní ochranou, a to ať už formou azylu či doplňkové ochrany. Spočívá na spolupráci státu s obcemi a nestátními aktéry, tedy především církvemi a neziskovými organizacemi. Program, který by měl začít fungovat od začátku příštího roku, pomůže integrovat takzvané přesídlované a relokované osoby včetně uprchlíků, kteří do ČR přijdou v rámci povinných kvót. - Ano, čtete dobře!!!

A ještě poznámka pro TL: Zahraniční jednotky syrských legií by sice na první pohled vypadaly atraktivně, ale zatím to žádný stát nerealizuje, ani Polsko. Asi proto, že by to bylo dost zdlouhavé (nutný výcvik), nákladné (výzbroj), s nejistým výsledkem (viz přeběhlíci) - a patrně by to narazilo i na překážky mezinárodního práva (není světová válka). Je ale reálná šance získávat z řad uprchlíků spolupracovníky a informátory tajných služeb - a podle expertů takový nábor dlouhodobě probíhá. Prevence proti teroristům je účinnější.

Nahoru

emigranti píjí v Beríně kávu a my za ně budeme bojovat?

prišla bojovať za oslobodenie ČSR.
Vytvořme z uprchlíků armádu, která si osvobodí Sýrii,navrhl polský ministr
DoEvropy přišlo v poslední době několik stovek tisíc mladých Syřanů, ze kterýchby bylo možné vytvořit armádu bojující za osvobození jejich vlasti a dát jimtak najevo, že to za ně nikdo jiný neudělá. V rozhovoru pro polskou televiziTVP to uvedl polský ministr zahraničí Witold Waszczykowski.

"Uprchlickou krizi je třeba vyřešit tam, kde k ní došlo. Tedy v jejich vlasti - Sýrii. Vojenskou cestou a bez přímé účasti Evropy," zdůraznil Waszczykowski.

Zároveň dodal, že si neumí představit "vyslání našich vojáků do Sýrie, zatím co tisíce uprchlíků z této země na Unter den Linden v Berlíně či na jiných místech budou popíjet kávu a sledovat, jak bojujeme za jejich bezpečnost".
Nikdo nežádá, zdůraznil ministr, aby v Sýrii bojovaly ženy a děti. "Avšak desítky tisíc Syřanů, kteří po přeplutí k řeckým břehům a opuštění člunů nežádají jídlo, pití, či oblečení, ale kde si mohou dobít mobil, by mohli - s naší pomocí - osvobodit svoji vlast," navrhl polský ministr.
Zároveň připomněl, že vytvoření bojových jednotek v zahraničí by nebylo novinkou. "I z Poláků kdysi v daleké cizině vytvářeli jednotky, které potom bojovaly za svobodu svojí vlasti".
Witold Waszczykowski je ministrem nové polské vlády od pondělního poledne.
Pavol Minárik, Právo

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Copak vůbec nečtete, co tady kdo napsal před vámi?!!

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - Pane Tichý, Witoldovi to pálí

Já to pane Tíchý četl. Jak jsem pochopil, Vy také.
Sdělení polského ministra je zásadní a Vy na to nereagujete.
Pane Tichý, co tomu říkáte?
Witold Waszcykowski : "Vytvořme z uprchlíků armádu, která si osvobodí Sýrii,navrhl polský ministr
Do Evropy přišlo v poslední době několik stovek tisíc mladých Syřanů, ze kterých by bylo možné vytvořit armádu bojující za osvobození jejich vlasti a dát jim tak najevo, že to za ně nikdo jiný neudělá. V rozhovoru pro polskou televizi TVP to uvedl polský ministr zahraničí Witold Waszczykowski.

"Uprchlickou krizi je třeba vyřešit tam, kde k ní došlo. Tedy v jejich vlasti - Sýrii. Vojenskou cestou a bez přímé účasti Evropy," zdůraznil Waszczykowski.

Zároveň dodal, že si neumí představit "vyslání našich vojáků do Sýrie, zatím co tisíce uprchlíků z této země na Unter den Linden v Berlíně či na jiných místech budou popíjet kávu a sledovat, jak bojujeme za jejich bezpečnost"".

Přidávám ještě dobrého Hnízdila.
Viz http://video.aktualne.cz/dvtv/hnizdil-sebeznicujicim-zpusobem-zit-dal-nemuzeme-musime-opus/r~de4ee0208fba11e586750025900fea04/

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - Vltavínovi to pálí

K "Holému": my víme, a on ví, že víme... Škoda slov, pořád mele svou.

A nebylo vám zima, pane Doškáři? Už v sobotu jsem tady napsal:
Zahraniční jednotky syrských legií by sice na první pohled vypadaly atraktivně, ale zatím to žádný stát nerealizuje, ani Polsko. Asi proto, že by to bylo dost zdlouhavé (nutný výcvik), nákladné (výzbroj), s nejistým výsledkem (viz přeběhlíci) - a patrně by to narazilo i na překážky mezinárodního práva (není světová válka). Je ale reálná šance získávat z řad uprchlíků spolupracovníky a informátory tajných služeb - a podle expertů takový nábor dlouhodobě probíhá. Prevence proti teroristům je účinnější.

Ani nad jedním z mých argumentů jste se neráčil zamyslet. Za nejzávažnější námitku pokládám to mezinárodní právo. Kromě toho ti "mladí muži s mobily" prchají právě před odvodem do Asadovy armády! To měli v zemi plné ozbrojenců zakládat nějaké partyzánské jednotky?

Paralela: Jako amatérský historik jistě víte, kolik Čechoslováků se v době WW2 přidalo k zahraničním jednotkám (málo). Snad ale víte i to, že mnohonásobně víc protektorátních dělníků se za materiální výhody DOBROVOLNĚ HLÁSILO na práci do říše (samozřejmě nemluvím o totálním nasazení mládeže smolného ročníku 21). - Jak byste si konkrétně představoval ty "povinné odvody mezi uprchlíky"? Pan Waszczykowski nám to jaksi zapomněl popsat. A do Syrie byste je vysazoval na padácích?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - nechtějí bojovat, pane Tichý

Pane Tichý přiznám se Vám, že tentokrát Vám odpovím.Je mi zima. Ochladilo se. Vám byla zima ještě před ochlazením. Vaše vzkazy pro TL jsem nečetl.

Pane Tichý jste trvale mimo. Čsl. utečenci co utíkali po Mnichovu za hranice, utíkali za účelem možnosti boje proti nepříteli. Kdo v současné době bojuje proti IS jsme si již vysvětlili. Migranti to nejsou.
Zatím jsem neslyšel o tom , že by Ti mladí hoši co utíkají do SRN, nebo do Švédska, někoho žádali o vstup do armády, případně se shromažďovali okolo nějakého "Svobody", nebo " Tita".
Převážně dobře vypadající chlapci natahují ruce po eurech, případně kritizují stravu a ubytování, kterou zdarma dostávají.

Občas křičí Allahu Agbar, zatím co ostatní tancují.

V čsl. jednotkách bylo na počátku jejich vzniku přes 60 % Židů.

Jak to bylo s dobrovolným totálním nasazením? Odhaduje se, že z celé Evropy bylo za 2. světové války nuceně nasazeno 13,5 miliónu lidí, z toho z Protektorátu Čechy a Morava zhruba 640 tisíc. Tomu, kdo odmítl pracovat, hrozila pokuta, vězení nebo deportace do koncentračního tábora.

Pracovní a životní podmínky totálně nasazených byly velice těžké. Lidé byli většinou ubytováni v hromadných táborech s nedostatečným hygienickým zázemím, pracovali až 72 hodin týdně, přičemž poskytovaná strava neodpovídala předepsaným normám. Továrny a blízké ubytovny se často stávaly cílem spojeneckých náletů, které měly za úkol ochromit německé hospodářství. Mnoho mladých mužů bylo rovněž zařazeno do německých útvarů protiletecké obrany, technických jednotek, či nacistické polovojenské pracovní organizace Todt, které plnily svoje poslání nejen v nacistickém Německu, ale i v zemích okupované Evropy. V závěru války pracovali nuceně nasazení i při zákopových pracích.

Od roku 1944, kdy docházelo ke stále intenzívnějšímu bombardování továren, využívali zejména mladí lidé nepřehledných situací a uprchli domů, kde se však byli nuceni ukrývat před gestapem. Z totálního nasazení se nevrátilo zhruba 6 000 Čechů, přibližně 60 000 českých občanů zemřelo do dvou let po návratu domů z nucených prací na následky vyčerpání či infekčních chorob.

Po porážce a kapitulaci Německa se stala nucená otrocká práce součástí obžaloby válečných zločinů Německa v Norimberském procesu.

Držme se, pane Tichý, současnosti. Není třeba zabíhat 70 let zpátky.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Tvrdím, že MIMO jste vy. Pořád jste nám nevysvětlil, jak právně, organizačně i finančně ty odvody zvládnete?

Nahoru

Witold to říká jasně,pane Tichý,ví očem, i Poláci bojovali

Witold Waszcykowski : "Vytvořme z uprchlíků armádu, která si osvobodí Sýrii,navrhl polský ministr
Do Evropy přišlo v poslední době několik stovek tisíc mladých Syřanů, ze kterých by bylo možné vytvořit armádu bojující za osvobození jejich vlasti a dát jim tak najevo, že to za ně nikdo jiný neudělá. V rozhovoru pro polskou televizi TVP to uvedl polský ministr zahraničí Witold Waszczykowski.

"Uprchlickou krizi je třeba vyřešit tam, kde k ní došlo. Tedy v jejich vlasti - Sýrii. Vojenskou cestou a bez přímé účasti Evropy," zdůraznil Waszczykowski.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - varování

(3x to je marný :)

http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/67618/televize-al-dzazira-referuje-o-vypadech-konvicky-mohou-privolat-pozornost-extremistu-k-cr.html

"Není to poprvé, kdy si al-Džazíra všimla Zemanových protimuslimských výpadů. Konvičkova rétorika však měla v televizi premiéru. Může přitáhnout pozornost radikálů v arabském, potažmo islámském světě, k České republice. Generál Andor Šándor ... nedávno uvedl, že je jen otázka času, kdy dojde k teroristickému úderu na Českou republiku. V této souvislosti zní Konvičkova slova dvojnásob nešťastně."

To abyste se, pánové, zamysleli taky nad tím, jak nebezpečné důsledky může mít vaše nezávazné a neodpovědné plkání...

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Rusové by měli dát Turecku zničující dárek! Znovu a zase důkaz o ubohosti NATO! Rusům lezou do pozadí a současně živí islámce. Trapné, hloupé, ubohé. USA = největší světové zlo! Evropu USA zdatně ženou do zkázy!

Nahoru

Návod jak sabotovat boj proti ÍS, migraci, ochraně hranic

http://zpravy.tiscali.cz/jak-se-stat-zarucene-nejhorsim-sefem-ci-zamestnancem-podle-tajneho-manualu-cia-269071

V roce 1944 vydal Úřad pro strategické služby (OSS), předchůdce CIA, tajný dokument sloužící jako návod pro občany žijící v nepřátelských zemích, jak jednoduše a efektivně sabotovat produktivitu firem a organizací, v nichž pracují. Pikantní je, že některé rady jako by z oka vypadly tomu, jak dnes fungují někteří politici nebo úředníci.
V dokumentu se například uvádí, že je třeba vždy důsledně trvat na tom, aby všechna rozhodnutí prošla zdlouhavým schvalovacím procesem. Zároveň je důležité, aby kvůli řešení každého problému vznikla speciální komise (s nejméně 5 členy), která zadaný úkol zváží a podrobí hlubšímu zkoumání.
Při konferencích a jednáních je třeba pronášet rozvláčné projevy plné vlastních zážitků, historek a dlouhých anekdot. Ideální je opepřit to zdlouhavým patriotickým vzýváním.
Řečník by se měl snažit znovu otevírat již dohodnuté věci, aby tyto dohody zpochybnil, a striktně lpět na přesných formulacích. Měl by také zdůrazňovat, že je lepší si vše v klidu promyslet a podívat se na situaci z mnoha jiných úhlů, aby se předešlo případným problémům.
Na jednání by měl člověk nosit naprosto marginální témata a vyžadovat jejich bezpodmínečné řešení, o němž by se však mělo rozhodovat pomalu a rozvážně.
Dokument, který byl odtajněn až v roce 2008 a nyní je volně dostupný na webu CIA, nezapomíná ani na manažery firem. Těm doporučuje, aby například přidělovali důležité úlohy těm nejméně výkonným zaměstnancům, kteří následně mají obdržet nezasloužené bonusy a povýšení. OSS od toho očekávala snížení morálky v cílové firmě či organizaci.
Manažeři by také měli pořádat co nejvíce konferencí, a to hlavně v době, kdy je potřeba činit ta nejdůležitější rozhodnutí. Diverze by nebyla dokonalá, kdyby také neupřednostňovali naprosto nedůležité úkoly před těmi klíčovými.
A jak se mají podle manuálu chovat dokonale špatní zaměstnanci? Za prvé především pracovat pomalu. Čím víc úkonů provedou, než něco dokončí, tím lépe. Za druhé, co nejčastěji přerušovat rozdělanou práci.
Manuál výslovně doporučuje, aby zaměstnanci trávili na záchodě co nejvíce času nebo doma zapomínali pracovní nářadí a museli se pro něj vracet. Za třetí, každá činnost by měla být dostatečně "odfláknutá".
Zaměstnanec by měl nekvalitně odvedenou práci svádět na to, že měl špatné vybavení nebo mu nikdo dobře nevysvětlil, co má dělat. A v neposlední řadě by měl také dát dohromady akční skupinu, která bude po vedení firmy požadovat zlepšení podmínek práce v takovém rozsahu, aby to zaměstnavatel prakticky nemohl splnit.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - Vltavínovi?

No a co má bejt? Jsou zaměstnanci, kteří tyto postupy ze zásady uplatňují celý život. Nechcete si na jiném místě založit poradnu pro flákače?

Nebo se snažíte potěšit "Holého Berana"? Samozřejmě: Vladimir Vladimirovič se zamyslí, rozhodne - a platí to. A až zejtra rozhodne jinak, taky to platí ihned (viz varianty zelených mužíčků nebo postupné verze "odborného" výkladu nejrůznějších incidentů)! To u nás naštěstí nejde. Zatím :)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - pro JT ještě jednou

O Vladimíru Vladimirovičovi ani slovo.
Co se to motá panu Tichému v hlavě?
Nebezpečný dokument pro eurohujery.

Pan Tichý se zalekl pokynu z roku 1944. Velmi nebezpečný dokument.

Návod jak sabotovat boj proti ÍS, migraci, ochraně hranic

25. Listopad 2015 - 8:48 | vltavín

http://zpravy.tiscali.cz/jak-se-stat-zarucene-nejhorsim-sefem-ci-zamestnancem-podle-tajneho-manualu-cia-269071

V roce 1944 vydal Úřad pro strategické služby (OSS), předchůdce CIA, tajný dokument sloužící jako návod pro občany žijící v nepřátelských zemích, jak jednoduše a efektivně sabotovat produktivitu firem a organizací, v nichž pracují. Pikantní je, že některé rady jako by z oka vypadly tomu, jak dnes fungují někteří politici nebo úředníci.
V dokumentu se například uvádí, že je třeba vždy důsledně trvat na tom, aby všechna rozhodnutí prošla zdlouhavým schvalovacím procesem. Zároveň je důležité, aby kvůli řešení každého problému vznikla speciální komise (s nejméně 5 členy), která zadaný úkol zváží a podrobí hlubšímu zkoumání.
Při konferencích a jednáních je třeba pronášet rozvláčné projevy plné vlastních zážitků, historek a dlouhých anekdot. Ideální je opepřit to zdlouhavým patriotickým vzýváním.
Řečník by se měl snažit znovu otevírat již dohodnuté věci, aby tyto dohody zpochybnil, a striktně lpět na přesných formulacích. Měl by také zdůrazňovat, že je lepší si vše v klidu promyslet a podívat se na situaci z mnoha jiných úhlů, aby se předešlo případným problémům.
Na jednání by měl člověk nosit naprosto marginální témata a vyžadovat jejich bezpodmínečné řešení, o němž by se však mělo rozhodovat pomalu a rozvážně.
Dokument, který byl odtajněn až v roce 2008 a nyní je volně dostupný na webu CIA, nezapomíná ani na manažery firem. Těm doporučuje, aby například přidělovali důležité úlohy těm nejméně výkonným zaměstnancům, kteří následně mají obdržet nezasloužené bonusy a povýšení. OSS od toho očekávala snížení morálky v cílové firmě či organizaci.
Manažeři by také měli pořádat co nejvíce konferencí, a to hlavně v době, kdy je potřeba činit ta nejdůležitější rozhodnutí. Diverze by nebyla dokonalá, kdyby také neupřednostňovali naprosto nedůležité úkoly před těmi klíčovými.
A jak se mají podle manuálu chovat dokonale špatní zaměstnanci? Za prvé především pracovat pomalu. Čím víc úkonů provedou, než něco dokončí, tím lépe. Za druhé, co nejčastěji přerušovat rozdělanou práci.
Manuál výslovně doporučuje, aby zaměstnanci trávili na záchodě co nejvíce času nebo doma zapomínali pracovní nářadí a museli se pro něj vracet. Za třetí, každá činnost by měla být dostatečně "odfláknutá".
Zaměstnanec by měl nekvalitně odvedenou práci svádět na to, že měl špatné vybavení nebo mu nikdo dobře nevysvětlil, co má dělat. A v neposlední řadě by měl také dát dohromady akční skupinu, která bude po vedení firmy požadovat zlepšení podmínek práce v takovém rozsahu, aby to zaměstnavatel prakticky nemohl splnit.

Nahoru

Mladí uprchlíci by měli raději s puškou v ruce bránit rodiny

%253A//www.novinky.cz/domaci/387371-pojar-mladi-uprchlici-by-meli-radeji-s-puskou-v-ruce-branit-rodiny-a-svoje-
Pojar: Mladí uprchlíci by měli raději s puškou v ruce bránit rodiny a svoje města
Tomáš Pojar (41) je bezpečnostní analytik a učitel na vysoké škole Cevro. Šéfoval humanitární organizaci Člověk v tísni, byl náměstkem ministra zahraničí a velvyslancem v Izraeli.

Diplomat, bezpečnostní analytik a prorektor soukromé vysoké školy CEVRO Tomáš Pojar.

Dnes 4:39
V Sýrii i Libyi se válčí již roky, proč se uprchlíci začali do Evropy hrnout ve velkém až letos?
Z Libye utíkají už delší dobu. Je za tím nakumulování problémů uprchlíků. Než se zvednou, tak to vždy chvíli trvá. Lidé ze začátku nejdříve doufají, že budou moci zůstat v uprchlických táborech a pak se vrátit domů, ale postupem času ztrácejí naději, a když ji ztratí úplně, tak se snáz dají do pohybu. Také se zformovaly převaděčské skupiny, protože je to obrovský byznys, a to také chvíli trvá. A je za tím také zájem některých států, které nekontrolují hranici a nechají tomu volný průběh. Mám na mysli hlavně Turecko.
Objevuje se názor, že jde o řízenou migraci, vedenou jako útok proti Evropě. Může na tom něco být?
Nevěřím na grandiózní konspirační teorie, ale nepochybně ty státy brání migraci nedostatečně, protože jim na tom nezáleží, a také nemají potíže s tím, když bude mít Evropa víc problémů. Jsem hluboce přesvědčen, že když se Rusko rozhodlo bombardovat Sýrii, tak vědělo, že to bude znamenat růst uprchlíků do Turecka a dál do Evropy, a vůbec mu to nevadí.
Může si za ten příval také Evropa sama?
Určitě, protože nebráníme hranice a v některých zemích je takový systém sociálních dávek, který k ekonomické migraci přímo vybízí. A také jsme podceňovali možnou sílu migrační vlny. A pokud to budeme podceňovat dál, tak se dostaneme do skutečných problémů.
Lze tomu zabránit?
Evropa by si hlavně měla přiznat, že krize existuje, a svobodně hovořit o tom, kde jsou její příčiny a co lze dělat. Není jednoduché řešení. Musí jít o kombinaci silových řešení a vyjednávání. Musíme chránit vnější hranici, pomocí síly i humanitární pomocí stabilizovat krizové oblasti. Udělat dohody s tranzitními zeměmi, aby věděly, že je v jejich zájmu neposílat uprchlíky dál. A nastavit sociální dávky tak, aby byly udržitelné.
Evropa se už o něco snaží, je to dostatečné?
Není, ale srovnám-li debatu dnes a před dvěma měsíci, tak se to posunulo správným směrem. Dokonce i Švédsko se nechalo slyšet, že je situace neudržitelná, a to je země, která tvrdila opak a migranty do země v jakémkoli množství lákala.
Budou atentáty v Paříži zlomem, kdy se Evropa probudí z letargie?
Na to je ještě brzy. Není to tak dávno, kdy došlo k atentátu na Charlie Hebdo a košer obchod v Paříži a mluvilo se o zlomu a nic se pak vlastně nestalo.
Dostali jsme se na dno, nebo spíše na vrchol uprchlické krize?
Na vrcholu nejsme, ale doufám, že se tam dostaneme a ta křivka nebude stoupat další měsíce či roky.
Prezident Zeman v úterý na velitelském shromáždění řekl, že by bylo naivní si myslet, že s uprchlickými skupinami nepřicházejí i teroristé. Souhlasíte?
Nepochybně někteří teroristé nebo lidé sympatizující s radikálním islámem v migrační vlně zastoupeni budou. Není možné, aby tomu tak nebylo. Můžeme se bavit o tom, jestli těch lidí jsou desetiny procenta, jedno procento či deset. Každopádně jich není většina. To, že někteří s radikálním islámem sympatizují, že se zapojili do bojů Islámského státu nebo jiných skupin, je ale nepochybné.
Prezident je kritizován za xenofobii. Vymyká se podle vás česká diskuse o uprchlících té, co se vede v Evropě?
Myslím, že se vymyká. Jeho vystoupení 17. listopadu se vymykalo ještě víc. V diskusi zaznívala určitá střízlivost, racionalita, poukazování na možné problémy a hrozby, ale ve chvíli, kdy se to dostane dohromady s nejrůznějšími populisty a stane se z toho hlas populismu, tak to nebude dobře ani pro nás. Právě proto, že jsme dosud měli střízlivé názory. Na rozdíl od mnoha jiných zemí.
Myslíte, že třeba v Německu je diskuse nesvobodná?
V Německu, přinejmenším do nedávné doby v rámci mediálně politických elit, diskuse svobodná nebyla, protože pokud jste zmínil, že mohou být někteří z příchozích radikály, tak jste byl odsunut do pozice populisty, fašisty a extremisty. Přitom o těchto věcech se mluvit má. Myslím, že v tuto chvíli se už debata vede svobodněji, protože některé z těch problémů vyhřezly na povrch.
Tvrdíte, že mladí muži, kteří do Evropy přicházejí, by měli se zbraní v ruce bránit svou zem. Ale je třeba dnes v Sýrii lehké se připojit na tu správnou stranu?
Řekl jsem, že mají s puškou v ruce bránit své rodiny, města, vesnice nebo se jiným způsobem podílet na budování života ve vlastním regionu. Obecně si myslím, že by lidé měli přemýšlet o tom, jak bránit své vesnice, zlepšovat situaci v uprchlických táborech s vidinou návratu domů. Nikoli s automatickou vidinou útěku na druhou stranu zeměkoule. Ta absorpční kapacita Evropy má hranice a nesmí se přepnout, což by mělo negativní dopad jak na uprchlíky, tak na nás.
Měl jsem na mysli fakt, že situace v Sýrii je natolik složitá, že může působit problém orientovat se i místním.
Chápu, že pro mnohé není cestou jít bojovat na té či oné straně, ale to ještě neznamená, že automaticky je jediná cesta z uprchlického tábora z Turecka do Evropy. Tento automatismus by neměl platit. Ti lidé si musí uvědomit, že jejich budoucnost je v rámci jejich prostředí.

Nahoru

Re: Mladí Češi by měli raději ...

Městští Syřané, kteří převážně ze země prchají, mají velice podobný životní styl jako my Češi. Představte si průměrného našince, pohybujícího se denně mezi zaměstnáním, počítačem, venčením pejska a supermarketem, kdyby u nás vypuklo něco podobného jako v Sýrii. Rozbil by prasátko a šel si někam na černý trh koupit samopal a dostatečné množství střeliva? Napěchoval špajz a ledničku zásobami na celé měsíce? Zabarikádoval by se v bytě nebo v domku? A postavil by se bandě po zuby ozbrojených a všeho schopných hrdlořezů s tisíci bojovými zkušenostmi? Ani snad nemusím říkat, jak by to dopadlo. ZŮSTAŇME, PROSÍM, V REÁLNÉM SVĚTĚ.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

když jsem četl tuto zprávu, tak jsem si vzpomněl na místní společnost a nedá mi to, abych se o odkaz nepodělil:
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/387588-nemecka-tajna-sluzba-az-80-procent-uprchliku-jsou-mladi-muzi-nekteri-bojovali-za-is.html

Přiznám se, že té zprávě tuze nerozumím. Bylo mi vysvětlováno, a to i zde, že musím uprchlíky vítat, že budou pro nás přínosem, že se jedná v drtivé většině o rodiny s dětmi či o inženýry a doktory prchající před válkou. Podle této zprávy to ale asi bude nějak jinak. Nebo že by to byl podvrh, tato zpráva? Dost možná, že to někdo prohlásí....

Když ale téměř všichni uprchlíci z oněch zemí jsou mladí muži, kde jsou ženy a děti? Že by byly nechány na pospas válce? Nebo co si mám o tom myslet?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - díl druhý

Četl jsem to taky. Je to klidně možné. Co jsou války válkami, bojovníci přebíhali mezi válčícími stranami, případně se s nadšením k někomu přidali, a když poznali realitu, vzali roha - pokud to šlo. I v tom jsou nám ti Syřani podobní.

P.s. vítat nikoho nemusím, ale je-li v nouzi, pomůžu, když ,můžu

Nahoru

Re: Vědci proti strachu & adorace

Pane Beneši, také jsem četl a nedivil se... Zdůrazněme, že jde o vyjádření šéfa Spolkového úřadu pro ochranu ústavy (BfV) Hans-Georg Maaßena. Země, která v důsledku neuvážené politiky vlastní kancléřky má lví podíl na současné katastrofální situaci v Evropě. Vyjádření, které je "kudlou do zad" zaslepeným adorantům migrantů a migrace!

P.S.: Jinak souhlasím s Mirkem. Když můžu, pomůžu! Když nemůžu, vezmu Guttalax. Holt, musí to jít pryč!

Nahoru