Volby 2020

Verze pro tisk |

Volby jsou už za necelý měsíc. 

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Volby 2020

Kteří kandidáti vás zatím zaujali? A co krajské kandidátky? Ovlivni volby Covid? A pak se můžeme ještě chvíli bavit o výsledcích ...

Nahoru

Re: Volby 2020

Podíval jsem se nejprve do historie našich krajských voleb 2008, 2012, 2016 . V r. 2008 bylo zvoleno do krajského zastupitelstva 12 zastupitelů za ODS, 8 za KSČM, 15 za ČSSD,7 SLK a 3 za SOS. Pokud si nepamatujete , co to bylo - Strana pro otevřenou společnost. Tehdy Marek Pieter a Martin Půta změnili stranický dres a přešli k SLK. V předešlém zastupitelstvu ještě byli právě za SOS.
V roce 2012 získali SLK 13 křesel, KSČM 10 ( pan Chot ) , Změna pro LK 10, ČSSD 7. Pamatujete si jistě oranžové cedule lemující v r. 2012 silnice v majetku LK, které kritizovaly nedostatečnou péči tehdy vládnoucí ČSSD. Tato akce jim jistě velmi pomohla k získání 13 křesel.
V roce 2016 se skladba krajských zastupitelů opět dost změnila. Uspělo 7 stran z 19 přihlášených ., Např za ODS byli zvoleni jen 4 , SLK 18 lidí , ANO 9 , ČSSD 4 , změna 4 , za KSČM uspěli jen 4 a také nově 2 z SPD.
Z tehdejšího programu SLK jsem vybral : Předložíme návrh zákona, který zajistí financování silnic z již vybraných spotřebních daní z prodeje benzínu a nafty. Prý novelu projednávají nyní v PS - teprve ???
A ta horečnatá činnost v posledních dnech na opravách krajských silnic je srovnatelná s aktivitou na městských silnicích když se blíží IGS v NB.
Letos máme nabídku 16 stran , přičemž některé jsou mrtvé, jiné polomrtvé. V Boru je totálně kaput ODS a skoro i ČSSD, kandidáti za ANO z Boru až na nevolitelných místech. Koalice Společně pro Liberacký kraj má snad oživit TOP 09 s KDU-ČSL. , já jim ale naději nedávám. KSČM postavila kandidátku s 50 jmény, ale je to bída . Mladých odvážných málo a přestárlých zase moc. Trikolóra je tu poprvé nebo ekologové a jejich vize už nějak netáhnou.
Uvidíme po volbách , kdo nás překvapí .Vybírat je z čeho .

Nahoru

Re: Volby 2020

Ještě k SLK. Jejich portréty na mě jukají všude. Reklamní agenntura se poněkud sekla, když všechny kandidáty oblékla do bílých košilek s fialovou posádkou na límci a ještě ke všemu na bílém pozadí. Mně to evokuje uniformu zdravotní asistentky a prostě vypadají jako personál nemocnice. Asi byla vybraná nějaká spřátelená reklamka a pak už nikdo nezangažovaný, aby její nápad posoudil. To se stává často když je u vesla dlouhodobě jedna strana a bohužel ne jen jen s reklamkou.

Nahoru

Re: Volby 2020

To máte podobné jako s billboardy ANO ve Středočeském kraji. Tam Jermanovou-Pokornou pomalu ani nepoznali,jak má vyžehlený obličej. Někteří ji prý považovali za někoho z Tvoje tvář má známý hlas apod- vtipů na to Středočeši udělali dost.

Nahoru

Re: Volby 2020

To jsem neviděl, je to trochu daleko. Ke kandidátkám LK nemáte nic ?

Nahoru

Re: Volby 2020

Tož se tady podívejte (moc asi novinky nesledujete):
https://www.forum24.cz/jermanova-promenila-krajsky-mesicnik-na-vlastni-pr-platformu-obcan-podal-na-ano-trestni-oznameni/
Všimněte si data.

Nahoru

Re: Volby 2020

:-)))
Z toho si nic nedělejte, pane Tichý. Mně zase včera přišly Městské noviny CL a byla v nich vložena volební propagace Starostů ... no.
Ostatně, podívejte se na Krajské noviny, nebo vůbec na média v našem Libereckém kraji a zjistíte, že lepší kout na světě není, jak to tady dobře vedou ... :-)))

Nahoru

Re: Volby 2020

Ty plakáty SLK - už stačí jen si přimyslet stetoskopy na krku. A je to dokonalá zdravotnická propagace.
Pane Tichý, já hlavně záměrně nesleduju forum24. K našim libereckým volbám žádnou poznámku nebo postřeh taky nemáte ?

Nahoru

Re: Volby 2020

Když jinak nedáte, mám postřeh o jistém voliči:

Už skoro před měsícem Jermanová slibovala na předvolebních plakátech testy C-19 pro seniory zdarma. Následovala bouřlivá celonárodní (!) diskuze, ve které to mj. Babiš označil za nesmysl.
Že na těch cedulích Jermanová vypadá vedle AB jako školačka, to je jen jakási třešnička na dortu.

Takže se divím, že se to všechno odehrávalo "tak daleko", že o tom dodnes nevíte. Přitom se tady opakovaně prezentujete jako o všem informovanej politolog, dokonce i o fialovejch límečcích a stetoskopech...

Nahoru

Re: Volby 2020

Pane Tichý , už jsem tady několikrát zmínil, že nemám televizi , ani trochu mě nezajímá a nechybí. Proto mi různé události servírované v televizi samozřejmě uniknou.A dovedu bez toho celý život spokojeně žít . Informace si sbírám dílem výběrově na internetu a dílem v terénu. Prostě vidím a slyším a čtu. Přece mi nechcete tvdit , jestli jste trochu všímavý , že vám ty fialové límečky na bílých košilkách taky nepřipomínají uniformu zdrav. sestřiček. Já na to jen tady upozornil , protože to bije do očí a je mi to navíc k smíchu.

Nahoru

Re: Volby 2020

Volby za necelých 24 hodin. Tak nějak překryto mediálně covidem-19.Kraje mají dvacetileté výročí, senát bude mít příští rok čtvrtstoletí. Zatím co od totalitářů se stále ozývají hlasy po zrušení horní komory, nad užitečností krajů nikdo nedumá, ač takový jeden krajský úřad má spotřebu na svůj provoz téměř stejný, jak jeden senát. Přitom kraje mají v podstatě jeden úkol, nějak rozdělit a utratit jim přidělené peníze občanů a něco si pro sebe z toho uloupnout. Třeba Superb pro manžela, třeba. Přitom, co se týče budoucnosti, tak pan manžel do kadeřnictví bude jezdit "sockou", ale ústavní selhání i horní komory může mít následky na dobu dočasnou a ta je dlouhá.
Kdysi Topolánek pravil docela důležité moudro : Nerušte úředníky, ale jejich agendy". Vyhlásím dotace na kotlíky, ale musí to zúřadovat nějací úředníci, musí to někdo kontrolovat a ve výsledku, jsou potrestání ti, kteří si za vlastní udělali řádné topení sami. Samozřejmě je to výmysl centrální, ale náklady neseme všichni.
Ač jsem uplacen perníčkem z Penamu - tak mám svého favorita, kterého jsem také přitáhl do politiky, tak snad napodruhé to bude lepší volba.

Nahoru

Re: Volby 2020

Mluva vytočeného pana premiéra,který přece jen nemohl odpouštět páru úplným řvaním při tzv. Superdebatě, mi připomněla Černé barony. Jen nevím,koho více- Mazurka? Troníka? Hezké bylo,když okřikoval moderátorku slovy, sem to rikal trikrat a zopakuji to po pate...
Připomínalo mi to též poručíka Zaorálka ze skvělé Procházkovy Přestřelky,který ,jak píše autor, říkal písmeno k i ve slově játra..
Hezký volební víkend!

Nahoru

Re: Volby 2020

Pane doktore,

je super, když kdokoliv upřímně sdělí svůj názor, aniž současně musí mít talent pana Aloise Jiráska či paní Boženy Němcové. Vaše poslední věta by si zasloužila konkrétní jméno! Do politiky a ODS, jak jsme mohli ostatně v minulých dnech číst v textu od pana učitele a redaktora magistra Bárty, jste přitáhl Petra Skokana. To má být napodruhé ta lepší volba, třeba oproti "nepovedenému" Juraji Ranincovi "v péči" Petra Skokana? Pokud pouze nechápeme, tak se omlouváme! Kandidát ODS je podle našeho názoru nevolitelný!

Stran Senátu jsme ve shodě! Za dané politické konstelace (nejenom) je horní komora P-ČR potřebná, nezbytná! Ubohost nemocné hlavy státu - nezvat druhého nejvyššího ústavního činitele na schůzky k zahraniční politice - vypovídá nejenom o úrovni hostitele, ale i ostatních účastníků tlačenkové seance. Mít alespoň trochu cti (slušnosti, morálky), tak dotyční sdělí, že se schůzky bez účasti všech nezúčastní! Pravda, kdo má bobky na hlavě, neprotestuje, někdy i řiť v zájmu svého korýtka políbí!

Stran krajů pouze poznámka - dle našeho názoru nemalá část občanů kraje (ne-li většina) smysl krajů nechápe! Faktem je, že v mnoha ohledech se vskutku přerozděluje a přerozděluje, jednou tak, jindy onak, jednou transparentně, druhdy kamarádsky, jindy za všimné...

Nahoru

Re: Volby 2020

Vážená paní doktorko,
tzv. super debata lídrů parlamentních stran byla o ničem, tedy kdyby nebyla, jako by se stalo...
Buďme však korektní, objektivní a upřímní - top výkon podal bezesporu lídr ANO, pan premiér Bureš!
Pravda, velikosti Donalda Trumpa nedosáhl, ale snažil se z plných sil a plic!
Dokonce na debatu extra přiletěl z Bruselu, po skončení znovu odletěl do Bruselu!
Žádný problém, jak sám v průběhu debaty řekl,
pracuje 18 hodin denně, extra dovolenou v cizině nepočítá...
Někoho možná přepadne otázka, kolik vlastně ty četné speciální lety Praha-Brusel-Praha stojí?
Pan Prchal by určitě napsal, že státní pokladnu nic,
to vše jde na účet hnutí ANO a svěřeneckého fondu AB!
Krásný den všem samoživitelkám na jejich cestu do Bruselu!

Nahoru

Re: Volby 2020

Jenom jsem koukala,že v Pelhřimově kandiduje do Senátu za ANO opravdový karakter, člověk ryzí povahy a čistého štítu, Vítězslav Jandák. Ten tam určitě se svými zkušenostmi a morálním kreditem zvítězí a jelikož tam odsud není,tak pak se třeba bude moci jako Bedřich do Pelhřimova rozjet...
|
No,a mohli bychom v Česku rozjet novou sázkovou kancelář,kde by se tipovalo,kolik hodin vydrží nějaký nápad nového ministra zdravotnictví na potlačení koronaviru,než se do toho vloží se svou erudicí pan premiér. Možná,že mezitím vyřídí sám nějaké telefonáty a vyslechne stovky ,ba tisíce těch, co mu prý volají. Hezkým závdavkem bylo včerejší vyjádření o možnosti zapisování se hostů v restauracích,pak popření ,že to tak úplně nebylo atd.atd. Přeji hezký den!

Nahoru

Re: Volby 2020

To live effectively is to live with adequate information, prohlásil zakladatel kybernetiky před 70 lety. Připomínám to tady "zahradnikovi", když už máme ten dvoudenní svátek demokracie.

Vytahovat se tím, co NEčte? Sám zabloudím občas i na Protiproud, Parlamentní listy nebo Sputnik - a umím si to přebrat ohledně důvěryhodnosti.

A vytahovat se, že TV "mě nezajímá a nechybí mi"? U meditujícího poustevníka snad pochopitelné - ale občan a volič? Jako by odmítal knihtisk nebo elektřinu. "Ze zásady" s námi ostatními nikdy nespoluprožíval přímé přenosy z Národního, Rudolfina, Vladislavského sálu nebo z olympiády, ani tiskové konference k tomu, co se právě děje, a třeba i na druhém konci světa. Asi nikdy neslyšel o významu mimiky a řeči těla v komunikaci? A stejně omezuje i zbytek rodiny, pokud nějakou má.
I ignorant má dnes jeden volební hlas, bohužel...

K bývalému hejtmanovi připomenu veselou příhodu z natáčení před 12 lety:
Taky jste před týdnem ve schránce našli únorové číslo měsíčníku Liberecký kraj? Pak můžete počítat se mnou. Dva články napsal hejtman Skokan sám. Tři informují o jeho aktivitách, všechny podepsané značkou (lan), nejspíš tedy předsedou redakční rady Langerem.
http://www.i-noviny.cz/pres-milion-skokanu-18616#.X3bTAfYzaiQ

Nahoru

Re: Volby 2020

Pane Tichý, bohužel jste zase ujel do osobní roviny , jak se vám v mém případě stává . Kromě posledního odstavce vašeho příspěvku , mě jenom peskujete za to, co nedělám jako vy . Kontrolujte se přece trochu :-)

Nahoru

Re: Volby 2020

Je to ing. Pavel Jihlavec. Dělal mi asistenta v dávných dobách senátních a je čtyřkou na krajské kandidátce. Mgr. Ranince jsem nepřitáhl - je v ODS prakticky od počátku, v podstatě jsme se sešli, když byl odstřelen tehdejší předseda oblasti ODS dr. Kramář. Tehdy jsem se sešel s Mgr. J.Ranincem, protože takovéto činění nemělo nic společného s demokracií. Samozřejmě to znamenalo první vážný rozštěp ODS a trvalo 6 let, než se to nějak poslepovalo a až tehdá do toho vstoupil P. Skokan. Za 4 roky měla ODS všechno, bohužel u mnohých zvítězil pocit, že to je na věčné časy a začal dlouholetý pád.
Mgr. Raninec přerušil členství v ODS, protože byl zástupce šéfa okresních hasičů s rozběhnutou kariérou. Ale všeho nechal a šel v roce 2002 dělal mně asistenta - ale to je už úplně jiný příběh.

Nahoru

Re: Volby 2020

Podle sice ještě úplně nesečtených výsledků SLK v našem kraji posílilo z 32,35 % v r.2016 na něco přes 38%, ANO zůstalo tak stejně na 17%. V zastupitelstvu zasednou též Piráti.
Strany,kterým oligarcha vyluxoval voliče, jako ČSSD a KSČM a které ztratily mezi 5-10%,se pravděpodobně do zastupitelstva nedostanou,a to nejen v LBC kraji. V Ústeckém ČSSD propadla úplně. Nárůst Okamurovců v určitých oblastech se dal čekat. Vím,že SPD má např. velmi slušný elektorát mezi zaměstnanci Škody v M.Boleslavi.Když se jich dotážete, co by dělali,kdybychom odešli z Evropy a automobilový průmysl se mírně řítil do kopru a chlapi už by tolik prachů a výhod neměli, tak odpovědět zhusta neumějí. Zřejmě je to náročné. To,že ANO ztratí bohatý a strategický Středočeský kraj, se dalo čekat. Tam se ANO skutečně snažilo naplnit Babišovu tezi,že Všetkí kradnú a že nás řídí nemehla. Jak jednou pravil místopředseda ODS M.Kupka, že jim paní Jermanová-Pokorná sama dělá volební kampaň, takže oni ušetří a nemusejí hnout prstem. Ovšem,že bude ANO až třetí, to asi čekal málokdo.
Přeji hezký den.

Nahoru

Re: Volby 2020

Uměl by tady někdo vysvětlit, jaký smysl mají mít volby, když se po nich ti méně úspěšní přeskupí resp. seskupí a vítěze odsunou na chvost ?

Nahoru

Re: Volby 2020

No,to by musel mít vítěz nad padesát procent,aby si vládl jen sám se sebou.Anebo Národní fronta pomalu 101%. To už naštěstí nebo zatím není. Předvolební kampáń před parlamentními volbami se bude jistě nést na vlnách nálepkování spiknutí neschopných atd. Ano, neschopný je ten,který má malý koaliční potenciál. . Dneska citují Hospod. noviny větu pana premiéra na adresu Pirátů,který vykresluje tuto stranu( ještě min. týden říkal,že jsou přirození spojenci,lze to najít v TV) jako promigrantskou extrémní levici,která ničí Evropu, český průmysl a podporuje nelegální migraci. Na dotaz HN, čím by mohl doložit svá tvrzení, nereagoval. S výrokem si nevěděli rady ani jeho poradci, píší HN. No, zde se zřejmě pan premiér dopustil něčeho, čemu se říká ejaculatio praecox. Řekl ten výrok moc brzy. Bude ho používat příští rok před parlamentními volbami k zastrašování zejména starších voličů a bohužel zejména voliček. Bilboardy s " vítači" určitě budou a pan prezident pomůže, bych si tipla. Nicméně- takhle brzo vyložit karty znamená jen jedno- někdo je nervous a má strach. A na takového politika se lze připravit. Přeji všem hezký den !

Nahoru

Re: Volby 2020

Takže dle vašeho vysvětlení je smyslem voleb ukázat voličům, které strany se po volbách umí spojit dohromady, aby měly většinu přes 50% . A jak si myslíte, že by voliči volili, kdyby to ty strany deklarovaly před volbami ? Některé body programů stran jsou v rozporu a taktéž očekávání voličů těch stran.

Nahoru

Re: Volby 2020

Já si myslím,že si každý na ty Vaši otázky dokáže odpovědět sám, včetně Vás. Přeji pěkné dny.

Nahoru

Re: Volby 2020

Nic nového na české politické scéně. Kdysi se tomu říkalo opoziční smlouva. Tolik kritizovaná tehdejší demokratickou opozicí.

Nahoru

Re: Volby 2020

Říká se tomu koaliční potenciál. Ale je pravda, že praxi kritizoval i hejman Půta. Podle něj by měl vítěz dostat první šanci na sestavení krajské vlády. Většinově se u nás volí prezident a senátoři. Myslím, že náš systém umožňuje si užít většinového i poměrného systému. Změnit to chtějí vždy jen ti, kterým se to zrovna nehodí.

Nahoru

Re: Volby 2020

Též jsem psala, že neschopný k jednání se jeví ten,který má malý koaliční potenciál. Příměr s opoziční smlouvou kulhá, ta byla o něčem jiném, hlavně o tom, jak se bude tolerovat menšinová vláda,vedená tehdy Zemanem. Nešlo o sestavení žádných koalic, jen o umožnění vládnutí Zemana s podporou Klause, dvou stran jedné mince,jako u boha Januse. A příměr z nedávna- ANO bylo po parlamentních volbách jako vítězná strana pověřeno prezidentem k sestavení vlády. Ta nezískala důvěru Sněmovny. Pak by měl prezident pověřit teoreticky druhou největší stranu k pokusu o sestavení vlády. To se ovšem nestalo a Zeman opět pověřil Babiše, kterému kdysi nemohl přijít na jméno, udělaly se dohody s komunisty, co se jim vše povolí, a ti umožnili ,aby vláda ve Sněmovně napodruhé po 9 měsících od voleb prošla.
A někdy je též na místě otázka,kolik by ANO mělo ve volbách procent,kdyby vůdce už nebyl předsedou, ale místo něho by byl třeba takový první místopředseda pan poslanec Faltýnek. Anebo Havlíček, Schillerová. Obávám se,že zejména typy starších voliček ,kterým se kdysi na Slovensku říkalo "babky Mečiarovky" a které, jak případně poznamenal nedávno jeden psycholog " projikují do osoby Andreje Babiše své fantazie", by asi moc nevolily. Přeji hezký den!

Nahoru

Re: Volby 2020

Včera jsem na netu zahlédl zajímavý postřeh u statistiky celostátních výsledků krajských voleb. Kdyby se ANO teď spojilo s SPD do povolební koalice , mají dohromady kolem 60%. Možná se to stane po příštích parlamentních volbách, až se Babiš naštve a nebude mít jiné východisko , bude-li chtít zůstat u kormidla.

Nahoru

Re: Volby 2020

Nevěřím. Že je ve státě duchem slabých 40 procent, to ano. Ale 60?

Nahoru

Re: Volby 2020

Zkuste si to najít. Bylo to nějak takhle : Babiš a SPD jsou silnější než se zdá.

Nahoru

Re: Volby 2020

V politice neplatí, že 1 + 1 jsou 2. V okamžiku otevřené spolupráce těchto dvou stran se od ANO odkloní část voličů a podle mě i část jejich lidí. A od SPD to samé.

Nahoru

Re: Volby 2020

Já si to až tak nemyslím.Spolupráce začíná přece až po volbách a to už voliči neutečou. :-) Doporučuju ještě na dnešních PL čerstvý článek .
Sněmovní volby rok 2021 : Fiala s Rakušanem se smáli, až se za břicho popadali. Jenže pak začalo sčítání hlasů. A smát se začal úplně někdo jiný.

Nahoru

Re: Volby 2020 buďte doma!

Tak pravil premiér dnes ve svém projevu k národu. Takže žádné volby do senátu?
I toto vystihuje chaos vlády ANO pod Babišem.

Nahoru